OpenAid (7.x-1.0-rc2) - en to hu translation catalogue (61 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Content
hu: Tartalom

en: Author
hu: Szerző

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: page
hu: oldal

en: Tags
hu: Címkék

en: Resources
hu: Erőforrások

en: Projects
hu: Projektek

en: Project
hu: Projekt

en: File
hu: Fájl

en: Links
hu: Hivatkozások

en: Image
hu: Kép

en: Name
hu: Név

en: Help
hu: Súgó

en: Galleries
hu: Galériák

en: Text
hu: Szöveg

en: Files
hu: Fájlok

en: Logo
hu: Logó

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Location
hu: Helyszín

en: Text color
hu: Szövegszín

en: Navigation
hu: Navigáció

en: Search Results
hu: Keresési eredmények

en: First Name
hu: Keresztnév

en: Last Name
hu: Vezetéknév

en: block
hu: blokk

en: Your search yielded no results
hu: Nincs találat.

en: Features
hu: Jellemzők

en: Website
hu: Webhely

en: Link color
hu: Hivatkozás színe

en: Photo
hu: Fénykép

en: Webform
hu: Űrlap

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
hu: Új kérdőív vagy űrlap készítése a felhasználóknak. A beküldések, illetve az azokból készített statisztikák csak a jogosult felhasználók számára lesznek elérhetőek.

en: Featured
hu: Kiemelt

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: Guest
hu: Vendég

en: Date Taken
hu: Dátum

en: Page Top
hu: Oldal teteje

en: Page Bottom
hu: Oldal alja

en: Bio
hu: Életrajz

en: Resource
hu: Erőforrás

en: @drupal installation complete
hu: A @drupal telepítése sikeres volt

en: Base color
hu: Alapszín

en: Sidebar First
hu: Oldalsáv teteje

en: Project resources
hu: Projekt-erőforrások

en: Congratulations, you installed @drupal!
hu: A <em>@drupal</em> telepítése sikerült, gratulálunk!

en: Basic page
hu: Egyszerű oldal

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
hu: Az <em>egyszerű oldal</em> használatos az állandó tartalmakhoz, ilyen például a „Bemutatkozás” oldal.

en: Highlighted
hu: Kiemelt

en: section
hu: szakasz

en: Learn More
hu: További tudnivalók

en: Powered by
hu: Működteti

en: Contact form.
hu: Kapcsolatfelvételi űrlap.

en: e.g. address
hu: pl. lakcím

en: Posted on:
hu: Beküldve ekkor:

en: !site_name | Home
hu: !site_name | Címlap
