OpenAid (7.x-1.0-rc4) - en to ar translation catalogue (40 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Content
ar: المحتوى

en: Author
ar: المؤلف

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: page
ar: صفحة

en: Tags
ar: وسوم

en: Resources
ar: مصادر

en: Projects
ar: المشاريع

en: Project
ar: المشروع

en: File
ar: ملف

en: Links
ar: روابط

en: Image
ar: الصورة

en: Name
ar: الاسم

en: Help
ar: المساعدة

en: Text
ar: نص

en: Files
ar: الملفات

en: Logo
ar: الشعار

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Comment
ar: التعليق

en: Location
ar: الموضع

en: Text color
ar: لون النص

en: Navigation
ar: الإبحار

en: block
ar: صندوق

en: Your search yielded no results
ar: لا نتائج لعملية البحث

en: Features
ar: الخصائص

en: Link color
ar: لون الروابط

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
ar: أنشئ استمارة جديدة استفتاء يكون متاحا للمستخدمين. يتم حفظ الإرسالات والإحصاءات ويتاح الوصول إليها للمستخدمين المميزين.

en: Featured
ar: متميز

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Resource
ar: مصدر

en: @drupal installation complete
ar: اكتمل تركيب @drupal

en: Base color
ar: اللون الأساسي

en: Congratulations, you installed @drupal!
ar: هنيئا، لقد قمت بتثبيت @drupal!

en: Basic page
ar: الصفحة الأساسية

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ar: استخدم <em>الصفحات الأساسية</em> للمحتوى الثابت، مثل صفحة 'عن الموقع'.

en: Highlighted
ar: مبرز
