OpenAid (7.x-2.0-rc1) - en to cy translation catalogue (39 entries)

en: Home
cy: Hafan

en: Title
cy: Pennawd

en: Body
cy: Corff

en: Images
cy: Delweddau

en: Content
cy: Cynnwys

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Tags
cy: Tagiau

en: Overview
cy: Arolwg

en: File
cy: Ffeil

en: Search
cy: Chwilio

en: Link
cy: Dolen

en: Image
cy: Delwedd

en: Name
cy: Enw

en: Save
cy: Cadw

en: Help
cy: Cymorth

en: View
cy: Gweld

en: Text
cy: Testun

en: type
cy: math

en: Files
cy: Ffeiliau

en: Contact
cy: Cyswllt

en: Year
cy: Blwyddyn

en: Header
cy: Pennawd

en: Footer
cy: Troedyn

en: Location
cy: Lleoliad

en: Height
cy: Uchder

en: Navigation
cy: Mordwyo

en: Save settings
cy: Cadw gosodiadau

en: Topics
cy: Testunau

en: Topic
cy: Testun

en: Image Gallery
cy: Galeri delwedd

en: Webform
cy: Ffurf gwe

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
cy: Creu ffurlen neu holidaur newydd sy'n gyrraedadwy i ddefnyddwyr. Mae canlyniadau ac ystadegau cyflwyniadau yn cael eu cofnodi ac yn gyraeddadwy i ddefnyddwyr breintiedig.

en: Menus
cy: Dewislenni

en: Subtitle
cy: Is-deitl

en: Translate
cy: Cyfieithu

en: You do not have any administrative items.
cy: Does gennych chi ddim eitemau gweinyddol.

en: @drupal installation complete
cy: Gosodiad @drupal wedi ei gwblhau

en: Congratulations, you installed @drupal!
cy: Llongyfarchiadau, rydych wedi gosod @drupal!
