OpenAid (7.x-2.0-rc1) - en to da translation catalogue (64 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Images
da: Billeder

en: Content
da: Indhold

en: Description
da: Beskrivelse

en: page
da: side

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Resources
da: Ressourcer

en: Project
da: Projekt

en: Project settings
da: Projektindstillinger

en: Overview
da: Overblik

en: File
da: Fil

en: Search
da: Søg

en: Image
da: Billede

en: Name
da: Navn

en: Save
da: Gem

en: Help
da: Hjælp

en: View
da: Vis

en: Text
da: Tekst

en: Utility
da: anvendelighed

en: Files
da: Filer

en: Email Address
da: E-mail-adresse

en: Contact
da: Kontakt

en: Year
da: År

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Location
da: Lokation

en: Height
da: Højde

en: Phone Number
da: Telefonnummer

en: Save settings
da: Gem indstillinger

en: Share
da: Del

en: Source
da: Kilde

en: Topics
da: Emner

en: Topic
da: Emne

en: Caption
da: Undertekst

en: Donate
da: Donér

en: Image Gallery
da: Billedgalleri

en: News
da: Nyheder

en: Photo
da: Foto

en: Webform
da: Webformular

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
da: Opret en ny formular eller et nyt spørgeskema. Resultater og statistik gemmes og er tilgængelige for priviligerede brugere.

en: Color settings
da: Farveindstillinger

en: Menus
da: Menuer

en: Subtitle
da: Underrubrik

en: Featured
da: Anbefalet

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: About
da: Om

en: Translate
da: Oversæt

en: Page Top
da: Sidetop

en: Page Bottom
da: Sidebund

en: Zoom level
da: Zoomniveau

en: Terms of Use
da: Brugsbetingelser

en: You do not have any administrative items.
da: Du har ingen administrationselementer.

en: Main menu
da: Hovedmenu

en: Staff
da: Ansatte

en: @drupal installation complete
da: @drupal-installation fuldført

en: Blog Post
da: Blogindlæg

en: Congratulations, you installed @drupal!
da: Tillykke, du har nu installeret @drupal!

en: Basic page
da: Simpel side

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
da: Brug <em>simple sider</em> til dit statiske indhold, som f.eks. en "om os"-side.

en: News Article
da: Nyhedsartikel

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Footer menu
da: Footer-menu
