OpenAid (7.x-2.0) - en to hi translation catalogue (53 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Images
hi: चित्र

en: Content
hi: सामग्री

en: Description
hi: उल्लेख

en: page
hi: पृष्ठ

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Tags
hi: उपनाम

en: Resources
hi: संसाधन

en: Project
hi: परियोजना

en: Overview
hi: समीक्षा

en: File
hi: फ़ाइल

en: Search
hi: खोज

en: Link
hi: कड़ी

en: Image
hi: चित्र

en: Name
hi: नाम

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Help
hi: मदद

en: View
hi: देखें

en: Text
hi: लेख

en: type
hi: प्रकार

en: Files
hi: दस्तावेज

en: Contact
hi: संपर्क

en: Year
hi: वर्ष

en: Logo
hi: प्रतीक चिन्ह

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Location
hi: स्थान

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Navigation
hi: नेविगेशन

en: Blog
hi: ब्लॉग

en: Save settings
hi: सेटिंग सहेजें

en: Facebook
hi: फेसबुक

en: Source
hi: स्रोत

en: Topics
hi: विषय

en: Topic
hi: विषय

en: Caption
hi: शीर्षक

en: Sidebar
hi: साइडबार

en: Menus
hi: मेनू

en: Subtitle
hi: उपशीर्षक

en: Featured
hi: प्रदर्शित

en: About
hi: के बारे में

en: Translate
hi: अनुवाद

en: Main menu
hi: मुख्य मेनू

en: @drupal installation complete
hi: @drupal स्थापना संपन्न

en: Congratulations, you installed @drupal!
hi: बधाई हो, आपने @drupal को स्थापित कर लिया !

en: Basic page
hi: मूल पृष्ठ

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
hi: अपनी स्थैतिक सामग्री के लिए <em> मूल पृष्ठ </ em> का उपयोग करें, जैसे कि 'हमारे बारे में' पृष्ठ।

en: Privacy Policy
hi: गोपनीयता नीति

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया

en: Footer menu
hi: फुटर मेनू

en: Manage Comments
hi: टिप्पणियां प्रबंधित करें
