OpenAid (7.x-2.1) - en to bn translation catalogue (26 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Images
bn: ছবি

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Description
bn: বিবরণ

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Overview
bn: সারসংক্ষেপ

en: File
bn: ফাইল

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Image
bn: ছবি

en: Name
bn: নাম

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Help
bn: সহায়তা

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Year
bn: বছর

en: Logo
bn: লোগো

en: Location
bn: অবস্থান

en: Blog
bn: ব্লগ

en: Save settings
bn: সেটিংস সংরক্ষণ কর

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Translate
bn: অনুবাদ

en: Main menu
bn: প্রধান মেনু

en: @drupal installation complete
bn: @drupal ইন্সটল সম্পন্ন হয়েছে
