OpenAid (7.x-2.2) - en to ku translation catalogue (34 entries)

en: Home
ku: ماڵەوە

en: Title
ku: ناونیشان

en: Body
ku: ناوەڕۆک

en: Content
ku: ناوەڕۆک

en: Description
ku: دەربارە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Project
ku: پرۆژە

en: Overview
ku: پیشاندانی گشتی

en: Search
ku: گەڕان

en: Name
ku: ناو

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Help
ku: یارمەتی

en: View
ku: پیشاندان

en: type
ku: جۆر

en: Files
ku: پەڕگەکان

en: Contact
ku: پەیوەندی

en: Logo
ku: لۆگۆ

en: Header
ku: بەشی سەرەوە

en: Footer
ku: بەشی ژێرەوە

en: Location
ku: شوێن

en: Height
ku: بەرزی

en: Navigation
ku: ڕێدۆزینەوە

en: Blog
ku: بڵاگ

en: Save settings
ku: ڕێکخستن پاشه‌که‌وت بکە

en: Source
ku: سەرچاوە

en: Menus
ku: پێڕستەکان

en: Skip to main content
ku: بازبدە بۆ ناوەڕۆکی سەرەکی

en: About
ku: دەربارە

en: Translate
ku: وەرگێڕان

en: Main menu
ku: پێڕستی سەرەکی

en: @drupal installation complete
ku: @drupal دامه‌زراندن کۆتای هات

en: Congratulations, you installed @drupal!
ku: پیرۆزە دامەزراندنی @drupal!

en: Basic page
ku: پەڕەی سەرەتایی

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ku: جۆری <em>پەڕە سەرەتاییەکان</em> بەکاربهێنە بۆ ناوەڕۆکی نەگۆڕاوی وەک پەڕەی "دەربارەی ماڵپەڕ".
