OpenAid (7.x-2.2) - en to uk translation catalogue (79 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Content
uk: Вміст

en: Description
uk: Опис

en: page
uk: сторінка

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Resources
uk: Ресурси

en: Project
uk: Проект

en: Project settings
uk: Параметри проекту

en: Overview
uk: Огляд

en: Search
uk: Пошук

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Save
uk: Зберегти

en: Help
uk: Довідка

en: View
uk: Перегляд

en: type
uk: тип

en: Utility
uk: Допоміжні

en: Files
uk: Файли

en: Email Address
uk: Адреса електронної пошти

en: Contact
uk: Контакт

en: Logo
uk: Логотип

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Location
uk: Місце розташування

en: Height
uk: Висота

en: navigation
uk: навіґація

en: Navigation
uk: Навіґація

en: Blog
uk: Блоґ

en: URL template
uk: URL шаблону

en: Phone Number
uk: Номер телефону

en: Save settings
uk: Зберегти налаштування

en: Share
uk: Спільні файли

en: Source
uk: Джерело

en: Caption
uk: Підпис

en: Sidebar
uk: Панель

en: Add Content
uk: Додати зміст

en: Website
uk: Веб-сайт

en: Donate
uk: Пожертвувати

en: Alt Text
uk: Альтернативний текст

en: Image Gallery
uk: Галерея зображень

en: News
uk: Новини

en: Photo
uk: Фото

en: Color settings
uk: Налаштування кольору

en: Menus
uk: Меню

en: Settings saved
uk: Параметри збережено

en: Featured
uk: Пов’язане

en: Person
uk: Особа

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: About
uk: Про модуль

en: Restore defaults
uk: Відновити типові

en: Twitter
uk: Твітер

en: Zoom
uk: Збільшення

en: Translate
uk: Перекласти

en: View All
uk: Показати усі

en: Page Top
uk: Верх сторінки

en: Page Bottom
uk: Низ сторінки

en: Zoom level
uk: Масштаб

en: Terms of Use
uk: Користувацька угода

en: Bio
uk: Біо

en: You do not have any administrative items.
uk: Ви не маєте жодних адміністративних елементів.

en: Main menu
uk: Головне меню

en: Partner
uk: Партнер

en: Resource
uk: Ресурс

en: @drupal installation complete
uk: @drupal встановлено

en: Markers
uk: Мітки

en: Congratulations, you installed @drupal!
uk: Вітаємо, Ви встановили @drupal!

en: Basic page
uk: Проста сторінка

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
uk: <em>Прості сторінки</em> використовуються для розміщення незмінюваного вмісту на кшталт сторінки 'Про нас'.

en: Default location
uk: Типове розташування

en: Privacy Policy
uk: Політика приватності

en: Highlighted
uk: Виділено

en: Secondary Color
uk: Вторинний колір

en: Featured Projects
uk: Головні проекти

en: global
uk: глобально

en: Learn More
uk: Дізнатися більше

en: Primary Color
uk: Первинний колір

en: Marquee
uk: Рухливий текст

en: Manage Comments
uk: Керування коментарями
