OpenAid (7.x-2.5) - en to fa translation catalogue (47 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Content
fa: محتوا

en: Description
fa: شرح

en: page
fa: صفحه

en: Enabled
fa: فعال

en: Resources
fa: منابع

en: Project
fa: پروژه

en: Project settings
fa: تنظیمات پروژه

en: Overview
fa: مرورکلی

en: Search
fa: جستجو

en: Name
fa: نام

en: Save
fa: ذخیره

en: Help
fa: راهنما

en: View
fa: مشاهده

en: type
fa: نوع

en: Files
fa: فایل‌ها‌

en: Email Address
fa: آدرس پست الکترونیکی

en: Contact
fa: تماس

en: Logo
fa: آرم

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Location
fa: مکان

en: Height
fa: ارتفاع

en: Navigation
fa: پیمایش

en: Blog
fa: وبلاگ

en: Phone Number
fa: شماره تلفن

en: Save settings
fa: ذخیره تنظیمات

en: Share
fa: اشتراک‌گذاری

en: Source
fa: منبع

en: Caption
fa: عنوان

en: Color settings
fa: تنظیمات رنگ

en: Menus
fa: منوها

en: Featured
fa: ویژه

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: About
fa: درباره

en: Translate
fa: ترجمه

en: Terms of Use
fa: توافق‌نامه

en: Bio
fa: بیوگرافی

en: You do not have any administrative items.
fa: شما هیچ دسترسی مدیریتی ندارید.

en: Main menu
fa: منوی اصلی

en: @drupal installation complete
fa: نصب @drupal کامل شد

en: Congratulations, you installed @drupal!
fa: تبریک, شما @drupal را نصب کردید.

en: Basic page
fa: صفحه ساده

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fa: از <em>صفحات ساده</em> برای محتوای ایستا مانند صفحه «درباره ما» استفاده کنید.

en: Highlighted
fa: موارد برجسته
