OpenAid (7.x-2.5) - en to ro translation catalogue (41 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Content
ro: Conținut

en: Description
ro: Descriere

en: Enabled
ro: Activat

en: Resources
ro: Resurse

en: Project
ro: Proiect

en: Overview
ro: Privire de ansamblu

en: Search
ro: Căutare

en: Name
ro: Nume

en: Save
ro: Salvare

en: Help
ro: Ajutor

en: View
ro: Afişează

en: type
ro: tip

en: Files
ro: Fișiere

en: Logo
ro: Siglă

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Location
ro: Locaţia

en: Height
ro: Înălțime

en: Navigation
ro: Navigator

en: Save settings
ro: Salvare opţiuni

en: Share
ro: Împărtășiți

en: Source
ro: Sursă

en: Caption
ro: Legendă

en: Sidebar
ro: Bară laterală

en: Image Gallery
ro: Galerie de Imagini

en: Menus
ro: Meniuri

en: Featured
ro: Recomandat

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: About
ro: Despre

en: Translate
ro: Traducere

en: You do not have any administrative items.
ro: Nu aveţi nici o permisiune administrativă.

en: Main menu
ro: Meniu principal

en: Resource
ro: Resursă

en: @drupal installation complete
ro: Instalare @drupal completă

en: Congratulations, you installed @drupal!
ro: Felicitări, ai instalat @drupal!

en: Basic page
ro: Pagină simplă

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ro: Folosiți <em>pagini simple</em> pentru conținut static, cum ar fi o pagină 'Despre noi'.

en: Highlighted
ro: Evidențiat
