OpenAid (7.x-2.5) - en to tr translation catalogue (51 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Content
tr: İçerik

en: Description
tr: Açıklama

en: page
tr: sayfa

en: Enabled
tr: Etkin

en: Resources
tr: Kaynaklar

en: Project
tr: Proje

en: Project settings
tr: Proje ayarları

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: Search
tr: Ara

en: Name
tr: İsim

en: Save
tr: Kaydet

en: Help
tr: Yardım

en: View
tr: Görüntüle

en: type
tr: tür

en: Files
tr: Dosyalar

en: Contact
tr: İletişim

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Location
tr: Konum

en: Height
tr: Yükseklik

en: Honeypot
tr: Bal küpü

en: Navigation
tr: Gezinti

en: Blog
tr: Ağ Günlüğü

en: Phone Number
tr: Telefon

en: Save settings
tr: Ayarları kaydet

en: Share
tr: Paylaş

en: Source
tr: Kaynak

en: Caption
tr: Başlık

en: Sidebar
tr: Kenar Çubuğu

en: Add Content
tr: İçerik Ekle

en: Website
tr: Web sitesi

en: Donate
tr: Bağış

en: Color settings
tr: Renk ayarları

en: Menus
tr: Menüler

en: Featured
tr: Öne çıkan

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: About
tr: Hakkında

en: Translate
tr: Çevir

en: View All
tr: Hepsini Gör

en: Bio
tr: Özgeçmiş

en: You do not have any administrative items.
tr: Yönetebileceğiniz herhangi bir öğe bulunmuyor.

en: Main menu
tr: Ana menü

en: @drupal installation complete
tr: @drupal kurulumu tamamlandı

en: Congratulations, you installed @drupal!
tr: Tebrikler, @drupal'ı yüklediniz!

en: Basic page
tr: Temel sayfa

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
tr: <em>Temel sayfa</em>ları, 'Hakkımızda' sayfası gibi sabit içerikler için kullanın.

en: Default location
tr: Varsaylın lokasyon

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış
