OpenAid (7.x-2.5) - en to jv translation catalogue (29 entries)

en: Home
jv: Joglo

en: Title
jv: Judul

en: Body
jv: Isi

en: Content
jv: Konten

en: Description
jv: Katrangan

en: Enabled
jv: Urip

en: Overview
jv: Sekilas

en: Search
jv: Goléki

en: Name
jv: Jeneng

en: Save
jv: Simpen

en: Help
jv: Pitulungan

en: View
jv: Tampilan

en: type
jv: tipe

en: Contact
jv: Kontak

en: Location
jv: Lokasi

en: Height
jv: Dhuwuré

en: Navigation
jv: Navigasi

en: Save settings
jv: Nyimpen setingan

en: Menus
jv: Menu

en: Featured
jv: Fitur

en: Skip to main content
jv: Liwati nang kontèn utama

en: About
jv: Ngenani

en: Translate
jv: Terjemahna

en: You do not have any administrative items.
jv: Sampéyan ora nduwéni sembarang item administrasi.

en: Main menu
jv: Menu utama

en: @drupal installation complete
jv: Instalasi @drupal rampung

en: Congratulations, you installed @drupal!
jv: Wilujeng, panjenengan sampun sukses masang @drupal!

en: Basic page
jv: Kācā dasar

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
jv: Gunaknā <em>kācā dhasar</em> kanggo kontèn statis Sampéyan, kaya déné kācā 'Ngenani aku'.
