Open Atrium (7.x-2.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (60 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Image size
hi: चित्र परिमाण

en: Content
hi: सामग्री

en: Private
hi: व्यक्तिगत

en: Groups
hi: समूह

en: Group
hi: समूह

en: Subscribe to group
hi: समूह से सदस्यता

en: Unsubscribe from group
hi: समूह से सदस्यता वापस

en: Organic groups
hi: जैविक समूह

en: Description
hi: उल्लेख

en: Public
hi: सार्वजनिक

en: Login
hi: लॉग-इन करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Search
hi: खोज

en: None
hi: कोई नहीं

en: Weight
hi: मान

en: Parent
hi: मूल जनक

en: Depth
hi: गहराई

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Help
hi: मदद

en: Summary
hi: सारांश

en: Small
hi: छोटा

en: Large
hi: बढा

en: Menu
hi: सूची

en: Picture
hi: चित्र

en:  in
hi:  में

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Node
hi: नोड

en: Parent item
hi: मूल जनक वस्तु

en: All
hi: सभी

en: Footer
hi: पादलेख

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Normal
hi: सामान्य

en: blocked
hi: बंद

en: Members
hi: सदस्य

en: group
hi: समूह

en: Navigation
hi: नेविगेशन

en: Users
hi: प्रयोक्ता

en: Square
hi: वर्ग

en: Close
hi: बंद करे

en: reply
hi: जवाब दें

en: Logout
hi: लॉग आउट

en: Full
hi: पूरा

en: Attachments
hi: संलग्नी

en: Display Name
hi: प्रदर्शित होने वाला नाम

en: Today
hi: आज

en: Log out
hi: लॉगआउट

en: User name
hi: उपयोगकर्ता नाम

en: Menu settings
hi: मेनू सेटिंग

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Menus
hi: मेनू

en: Menu link title
hi: मेनू लिंक शीर्षक

en: Space
hi: जगह

en: About
hi: के बारे में

en: Custom format
hi: मनपसंद प्रारूप

en: Admin
hi: प्रशासन

en: Show links
hi: लिंक देखें

en: Shown when hovering over the menu link.
hi: मेनू लिंक पर मँडराते दौरान दिखाया जाता है.
