Open Atrium (7.x-2.0-alpha2) - en to bn translation catalogue (30 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Image size
bn: ছবির আকার

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Description
bn: বিবরণ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: None
bn: একটিও নয়

en: Weight
bn: ভর

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Help
bn: সহায়তা

en: Summary
bn: সারসংক্ষেপ

en: Menu
bn: মেনু

en: Picture
bn: ছবি

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: All
bn: সমস্ত

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: blocked
bn: নিষ্ক্রিয়

en: Users
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: Logout
bn: প্রস্থান

en: Today
bn: আজ

en: Log out
bn: লগ আউট

en: Menu settings
bn: মেনু সেটিংস

en: Space
bn: স্পেস

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Dashboard
bn: ড্যাশবোর্ড

en: Provide a menu link
bn: একটি মেনুতে লিংক হিসেবে রাখুন

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
bn: কম ভরের মেনু লিংকগুলো অপেক্ষাকৃত বেশি ভরের লিংকগুলোর আগে দেখানো হবে।

en: Shown when hovering over the menu link.
bn: মেনু লিংকের ওপর মাউস কার্সর নিলে এটি দেখা যাবে।
