Open Atrium (7.x-2.0-alpha2) - en to sv translation catalogue (91 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Image size
sv: Bildstorlek

en: Content
sv: Innehåll

en: Private
sv: Privat

en: Groups
sv: Grupper

en: Group
sv: Grupp

en: Subscribe to group
sv: Prenumerera på grupp

en: Unsubscribe from group
sv: Sluta prenumerera på grupp

en: Description
sv: Beskrivning

en: Public
sv: Offentlig

en: Login
sv: Logga in

en: Edit
sv: Redigera

en: Search
sv: Sök

en: None
sv: Ingen

en: Weight
sv: Vikt

en: Parent
sv: Ovanliggande

en: Depth
sv: Djup

en: Settings
sv: Inställningar

en: Help
sv: Hjälp

en: Summary
sv: Sammanfattning

en: Small
sv: Liten

en: Large
sv: Stor

en: Section
sv: Sektion

en: Menu
sv: Meny

en: Posted by
sv: Inlagt av

en: Picture
sv: Bild

en:  in
sv:  i

en: User
sv: Användare

en: Node
sv: Nod

en: Parent item
sv: Ovanliggande val

en: All
sv: Alla

en: Added
sv: Tillagd

en: Footer
sv: Sidfot

en: Filter
sv: Filtrera

en: blocked
sv: spärrad

en: Members
sv: Medlemmar

en: group
sv: grupp

en: Navigation
sv: Navigering

en: Users
sv: Användare

en: Square
sv: Ruta

en: Close
sv: Stäng

en: reply
sv: svara

en: Notifications
sv: Aviseringar

en: Logout
sv: Logga ut

en: Full
sv: Fullständig

en: Attachments
sv: Bilagor

en: Display Name
sv: Visningsnamn

en: Today
sv: Idag

en: Yesterday
sv: Igår

en: Log out
sv: Logga ut

en: User name
sv: Användarnamn

en: User Profile
sv: Användarprofil

en: Menu settings
sv: Inställningar för meny

en: Alt Text
sv: Alt text

en: Removed
sv: Borttagen

en: Tabs
sv: Flikar

en: Menus
sv: Menyer

en: Form
sv: Formulär

en: Menu link title
sv: Titel på menylänken

en: Edit profile
sv: Redigera profil

en: Space
sv: Blanksteg

en: About
sv: Om

en: Custom format
sv: Anpassat format

en: Admin
sv: Administrera

en: Parent ID
sv: Ovanliggande ID

en: Select Layout
sv: Välj Layout

en: Config
sv: Konfiguration

en: Dashboard
sv: Översiktspanel

en: Show description
sv: Visa beskrivning

en: Custom formats
sv: Anpassade format

en: Relative date
sv: Relativt datum

en: Show links
sv: Visa länkar

en: Add member
sv: Lägg till medlem

en: Provide a menu link
sv: Ange en menylänk

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
sv: Menylänkar med lägre vikt visas innan länkar med större vikter.

en: Shown when hovering over the menu link.
sv: Visas när man för musmarkören över menylänken.

en: Group roles and permissions
sv: Roller och behörigheter för grupp

en: Groups audience
sv: Målgrupper

en: Group visibility
sv: Synlighet för grupp

en: You have entered an invalid user name.
sv: Du har angivit ett ogiltigt användarnamn.

en: You are the group manager
sv: Du är gruppadministratören

en: Request group membership
sv: Begär medlemskap i grupp

en: This is a closed group. Only a group administrator can add you.
sv: Detta är en sluten grupp. Enbart en gruppadministratör kan lägga till dig.

en: Group membership
sv: Gruppmedlemskap

en:  new
sv:  nytt

en: Entity Reference
sv: Objektsreferens

en: Determine if this is an OG group.
sv: Avgör om detta är en OG-grupp.

en: User %name is already subscribed to group.
sv: Användare %name prenumererar redan på gruppen.

en: Custom Text
sv: Anpassad text
