Open Atrium (7.x-2.0-alpha3) - en to ja translation catalogue (85 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: Image size
ja: 画像ファイルサイズ

en: Content
ja: コンテンツ

en: Private
ja: プライベート

en: Groups
ja: グループ

en: Group
ja: グループ

en: Subscribe to group
ja: グループに配信登録

en: Unsubscribe from group
ja: グループの配信登録解除

en: Organic groups
ja: オーガニックグループ

en: Description
ja: 説明

en: Public
ja: パブリック

en: Login
ja: ログイン

en: Edit
ja: 編集

en: Search
ja: 検索

en: None
ja: なし

en: Weight
ja: ウェイト

en: Parent
ja: 親

en: Depth
ja: 深さ

en: Settings
ja: 設定

en: Help
ja: ヘルプ

en: Summary
ja: 概要

en: Small
ja: 小

en: Large
ja: 大

en: Section
ja: セクション

en: Menu
ja: メニュー

en: Picture
ja: 写真

en: User
ja: ユーザー

en: Node
ja: ノード

en: Parent item
ja: 上位の項目

en: All
ja: すべて

en: Footer
ja: フッター

en: Filter
ja: フィルター

en: Normal
ja: ノーマル

en: blocked
ja: ブロック

en: Members
ja: メンバー

en: group
ja: グループ

en: Navigation
ja: ナビゲーション

en: Users
ja: ユーザー

en: Square
ja: 正方形

en: Close
ja: 閉じる

en: reply
ja: 返信

en: Notifications
ja: 通知

en: Logout
ja: ログアウト

en: Full
ja: すべて

en: Attachments
ja: 添付

en: Display Name
ja: 表示名

en: Toolbar settings
ja: ツールバーの設定

en: Today
ja: 今日

en: Yesterday
ja: 昨日

en: Log out
ja: ログアウト

en: User name
ja: ユーザー名

en: Menu settings
ja: メニューの設定

en: Tabs
ja: タブ

en: Menus
ja: メニュー

en: Form
ja: フォーム

en: Menu link title
ja: メニューリンクのタイトル

en: Edit profile
ja: プロフィールを編集

en: Space
ja: スペース

en: About
ja: アバウト

en: approved
ja: 承認済

en: Custom format
ja: カスタムフォーマット

en: Admin
ja: 管理者

en: Parent ID
ja: 上位コメントのID

en: Config
ja: 設定

en: Dashboard
ja: ダッシュボード

en: Show description
ja: 説明を表示

en: Custom formats
ja: 独自書式

en: Relative date
ja: 相対日時

en: Show links
ja: リンクを表示

en: Add member
ja: メンバーを追加

en: Provide a menu link
ja: メニューリンクを生成

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
ja: 小さなウエイト番号を持つメニューは大きなウエイト番号を持つメニューよりも前に表示されます。

en: Shown when hovering over the menu link.
ja: メニューリンクの上をマウスがホバーしたときに表示されます。

en: Group roles and permissions
ja: グループ 役割と権限

en: Groups audience
ja: グループ 視聴者

en: Group visibility
ja: グループ 可視性

en: You are the group manager
ja: あなたはグループマネージャです。

en: Group membership
ja: グループ メンバーシップ

en:  new
ja:  新規

en: Entity Reference
ja: エンティティ参照

en: Determine if this is an OG group.
ja: これがOGグループかどうか決定します。

en: Custom Text
ja: カスタムテキスト

en: Remove member
ja: メンバーを削除する
