Open Atrium (7.x-2.0-alpha5) - en to da translation catalogue (87 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Image size
da: Billedstørrelse

en: Content
da: Indhold

en: Private
da: Privat

en: Groups
da: Grupper

en: Group
da: Gruppe

en: Subscribe to group
da: Tilmeld gruppe

en: Unsubscribe from group
da: Frameld gruppe

en: Description
da: Beskrivelse

en: Public
da: Offentlig

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: Search
da: Søg

en: None
da: Ingen

en: Weight
da: Vægt

en: Parent
da: Overordnet element

en: Settings
da: Indstillinger

en: Help
da: Hjælp

en: Summary
da: Resumé

en: Small
da: Lille

en: Large
da: Stor

en: 1 Hour
da: 1 Time

en: Time
da: Tid

en: Section
da: Sektion

en: Posted by
da: Oprettet af

en: Event
da: Begivenhed

en: Picture
da: Billede

en:  in
da:  i

en: User
da: Bruger

en: Node
da: Indholdselement

en: Panels
da: Paneler

en: Added
da: Tilføjet

en: Footer
da: Sidefod

en: Location
da: Lokation

en: blocked
da: blokeret

en: Month
da: Måned

en: Members
da: Medlemmer

en: Calendar
da: Kalender

en: group
da: gruppe

en: Week
da: Uge

en: Day
da: Dag

en: Users
da: Brugere

en: Square
da: Kvadrat

en: Close
da: Luk

en: reply
da: svar

en: Notifications
da: Meddelelser

en: 1 Day
da: 1 dag

en: 1 Week
da: 1 uge

en: Logout
da: Log ud

en: Full
da: Fuld

en: Attachments
da: Bilag

en: Display Name
da: Vist navn

en: Toolbar settings
da: Indstillinger for Toolbar

en: Today
da: I dag

en: Yesterday
da: I går

en: Buttons
da: Knapper

en: Log out
da: Log ud

en: Style
da: Typografi

en: Team
da: Hold

en: User name
da: Brugernavn

en: User Profile
da: Brugerprofil

en: Removed
da: Fjernet

en: Tabs
da: Faner

en: Form
da: Formular

en: Edit profile
da: Rediger profil

en: <None>
da: -Ingen-

en: Space
da: Mellemrum

en: About
da: Om

en: Custom format
da: Tilpasset format

en: Admin
da: Administration

en: Parent ID
da: Overordnet ID

en: Config
da: Konfigurér

en: Show description
da: Vis beskrivelse

en: Custom formats
da: Tilpassede formater

en: Relative date
da: Relativ dato

en: Show links
da: Vis links

en: Add member
da: Tilføj medlem

en: You are the group manager
da: Du er gruppeadministrator

en: Group membership
da: Gruppe medlemskab

en:  new
da:  ny

en: @entity entity referenced from !field_name
da: @entity entity refereret fra !field_name

en: A bridge to the @entity entity that is referenced via !field_name
da: En bro til den @entity entity som der refereres til via !field_name

en: Custom Text
da: Brugerdefineret tekst

en: Primary Image
da: Primært billede

en: A team collaboration platform
da: En samarbejdsplatform for teams
