Open Atrium (7.x-2.0-alpha5) - en to fa translation catalogue (77 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Image size
fa: اندازه تصویر

en: Content
fa: محتوا

en: Private
fa: خصوصی

en: Groups
fa: گروه‌ها

en: Group
fa: گروه

en: Subscribe to group
fa: مشترک شدن در گروه

en: Unsubscribe from group
fa: لغو اشتراک از گروه

en: Description
fa: توضیحات

en: Public
fa: عمومی

en: Login
fa: ورود

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: Search
fa: جستجو

en: None
fa: هیچ

en: Weight
fa: وزن

en: Parent
fa: والد

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Help
fa: راهنما

en: Summary
fa: خلاصه

en: Small
fa: کوچک

en: Large
fa: بزرگ

en: Time
fa: زمان

en: Section
fa: بخش

en: Menu
fa: منو

en: Posted by
fa: ارسال شده توسط

en: Event
fa: رویداد

en: Picture
fa: تصویر

en:  in
fa:  در

en: User
fa: کاربر

en: Node
fa: محتوا

en: Panels
fa: پنل‌ها

en: Added
fa: اضافه شده

en: Footer
fa: پاورقی

en: Filter
fa: فیلتر

en: Location
fa: مکان

en: Normal
fa: عادی

en: blocked
fa: مسدود شده

en: Month
fa: ماه

en: Members
fa: اعضا

en: Calendar
fa: تقویم

en: Day
fa: روز

en: Navigation
fa: پیمایش

en: Users
fa: کاربران

en: Close
fa: بستن

en: reply
fa: پاسخ

en: Notifications
fa: اطلاع‌رسانی‌ها

en: 1 Day
fa: ۱ روز

en: 1 Week
fa: ۱ هفته

en: Logout
fa: خروج

en: Full
fa: کامل

en: Attachments
fa: پیوست‌ها

en: Display Name
fa: نام نمایشی

en: Today
fa: امروز

en: Log out
fa: خروج

en: Style
fa: سبک

en: User name
fa: نام کاربری

en: publish
fa: انتشار

en: Tabs
fa: زبانه‌ها

en: Form
fa: فرم

en: Edit profile
fa: ویرایش پروفایل

en: <None>
fa: <هیچکدام>

en: Space
fa: فاصله

en: About
fa: درباره

en: Custom format
fa: قالب‌بندی سفارشی

en: Admin
fa: مدیر

en: Parent ID
fa: شناسه والد

en: Dashboard
fa: میزکار

en: Custom formats
fa: قالب‌های سفارشی

en: Show links
fa: نمایش پیوند‌ها

en: You are the group manager
fa: شما مدیر گروه هستید

en:  new
fa:  جدید

en: Entity Reference
fa: ارجاع موجودیت

en: @entity entity referenced from !field_name
fa: ارجاع موجودیت @entity از فیلد !field_name

en: A bridge to the @entity entity that is referenced via !field_name
fa: پلی به عنصر @entity که از طریق !field_name به آن ارجاع شده است.
