Open Atrium (7.x-2.0-alpha5) - en to it translation catalogue (73 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Image size
it: Dimensioni dell'immagine

en: Content
it: Contenuto

en: Private
it: Privato

en: Groups
it: Gruppi

en: Group
it: Gruppo

en: Description
it: Descrizione

en: Public
it: Pubblico

en: Login
it: Accedi

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Search
it: Cerca

en: None
it: Nessuno

en: Weight
it: Peso

en: Parent
it: Genitore

en: Settings
it: Impostazioni

en: Help
it: Aiuto

en: Summary
it: Sommario

en: Small
it: Piccolo

en: Large
it: Grande

en: Time
it: Data e ora

en: Section
it: Sezione

en: Event
it: Evento

en: Picture
it: Ritratto

en: User
it: Utente

en: Node
it: Nodo

en: Added
it: Aggiunto

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Filter
it: Filtra

en: Location
it: Posizione

en: Normal
it: Normale

en: blocked
it: bloccato

en: Month
it: Mese

en: Calendar
it: Calendario

en: group
it: gruppo

en: Week
it: Settimana

en: Day
it: Giorno

en: Navigation
it: Navigazione

en: Users
it: Utenti

en: Square
it: Quadrato

en: Close
it: Chiudi

en: reply
it: rispondi

en: Notifications
it: Notifiche

en: Logout
it: Esci

en: Full
it: Completo

en: Attachments
it: Allegati

en: Display Name
it: Nome di visualizzazione

en: Today
it: Oggi

en: Yesterday
it: Ieri

en: Buttons
it: Pulsanti

en: Log out
it: Esci

en: Style
it: Stile

en: User name
it: Nome utente

en: User Profile
it: Profilo utente

en: Removed
it: Rimosso

en: Tabs
it: Schede

en: Inversed
it: Capovolto

en: Edit profile
it: Modifica il profilo

en: <None>
it: <Nessuno>

en: Space
it: Spazio

en: About
it: Informazioni

en: approved
it: approvato

en: Custom format
it: Formato personalizzato

en: Parent ID
it: ID Genitore

en: Config
it: Configurazione

en: Show description
it: Mostra la descrizione

en: Custom formats
it: Formati personalizzati

en: Relative date
it: Data relativa

en: Show links
it: Mostra collegamenti

en: Group roles and permissions
it: Ruoli e permessi del gruppo

en: Group membership
it: Appartenenza del gruppo

en:  new
it:  nuovo
