Open Atrium (7.x-2.0-beta1) - en to oc translation catalogue (928 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: User interface
oc: Interfàcia de l'utilizaire

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Next
oc: Seguent

en: user
oc: utilizaire

en: Pages
oc: Paginas

en: Save configuration
oc: Enregistrar la configuracion

en: Reset to defaults
oc: Restablir per defaut

en: enable
oc: activar

en: delete
oc: suprimir

en: Status
oc: Estatut

en: Administer
oc: Administrar

en: Suffix
oc: Sufix

en: approve
oc: Aprovar

en: E-mail
oc: Corrièr electronic

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Operations
oc: Operacions

en: Content
oc: Contengut

en: Value
oc: Valor

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: Email address
oc: Adreça de corrièr electronic

en: content
oc: contengut

en: Development
oc: Desvolopament

en: Groups
oc: Gropes

en: Group
oc: Grop

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Replies
oc: Responsas

en: Closed
oc: Tampat

en: yes
oc: òc

en: List
oc: Far la lista

en: Subject
oc: Subjècte

en: Actions
oc: Accions

en: disabled
oc: desactivat

en: Confirm
oc: Confirmar

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Read more
oc: Ne saber mai

en: more
oc: mai

en: Enable
oc: Activar

en: Disable
oc: Desactivar

en: Access control
oc: Contraròtle d'accès

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Administration
oc: Administracion

en: footer
oc: pè de pagina

en: Comments
oc: Comentaris

en: More
oc: Mai

en: Action
oc: Accion

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Block title
oc: Títol del blòt

en: Taxonomy
oc: Taxinomia

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Content types
oc: Tipes de contengut

en: Home page
oc: Pagina d'acuèlh

en: Categories
oc: Categorias

en: Download
oc: Telecargament

en: view
oc: veire

en: Overview
oc: Vista d'ensemble

en: File
oc: Fichièr

en: Advanced options
oc: Opcions avançadas

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Size
oc: Talha

en: Search
oc: Recèrca

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: None
oc: Cap

en: Display settings
oc: Paramètres de visualizacion

en: default
oc: defaut

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Number
oc: Nombre

en: Message
oc: Messatge

en: Password
oc: Senhal

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Country
oc: País

en: Weight
oc: Pes

en: The configuration options have been saved.
oc: Las opcions de configuracion son estadas enregistradas.

en: Variable
oc: Variabla

en: Link
oc: Ligam

en: Center
oc: Centre

en: Hierarchy
oc: Ierarquia

en: Multiple
oc: Multipla

en: Required
oc: Requesit

en: none
oc: pas cap

en: Category
oc: Categoria

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Import
oc: Importar

en: Book
oc: Libre

en: Export
oc: Exportar

en: Taxonomy term
oc: Tèrme de classificacion

en: General settings
oc: Paramètres generals

en: Node ID
oc: Identificant de nosèl

en: Field
oc: Camp

en: header
oc: entèsta

en: Label
oc: Etiqueta

en: Preview
oc: Apercebut

en: Save
oc: Enregistrar

en: Help
oc: Ajuda

en: username
oc: nom d'utilizaire

en: Default
oc: Per defaut

en: Summary
oc: Resumit

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Open
oc: Dobèrt

en: Top
oc: Part superior

en: Small
oc: Pichon

en: Large
oc: Grand

en: Sunday
oc: Dimenge

en: Monday
oc: Diluns

en: Tuesday
oc: Dimars

en: Wednesday
oc: Dimècres

en: Thursday
oc: Dijòus

en: Friday
oc: Divendres

en: Saturday
oc: Dissabte

en: Core
oc: Còr

en: Time
oc: Ora

en: Add
oc: Afegeix

en: View
oc: Veire

en: Path
oc: Camin

en: Filename
oc: Nom del fichièr

en: Vocabularies
oc: Vocabularis

en: Modules
oc: Moduls

en: Clear index
oc: Voidar l'indèx

en: Refresh
oc: Refresca

en: Anchor
oc: Ancòra

en: Display
oc: Mòstra

en: Menu
oc: Menú

en: Advanced settings
oc: Configuracion avançada

en: results
oc: resultats

en: search
oc: recercar

en: Teaser
oc: Resumit

en: The username %name does not exist.
oc: Lo nom d'utilizaire %name existís pas.

en: Add item
oc: Apondre un element

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: Text
oc: Tèxte

en: Timestamp
oc: Orodatatge

en: Keywords
oc: Mots claus

en: Statistics
oc: Estatisticas

en: Advanced search
oc: Recèrca avançada

en: You are not authorized to access this page.
oc: Sètz pas autorizat(da) a accedir a aquesta pagina.

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Attachment
oc: Fichièr estacat

en: Upload
oc: Transferiment de fichièrs

en: Picture
oc: Retrach

en: type
oc: tipe

en: User
oc: Utilizaire

en: Content type
oc: Tipe de contengut

en: Continue
oc: Contunhar

en: Configure
oc: Configurar

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Files
oc: Fichièrs

en: file
oc: fichièr

en: status
oc: estatut

en: User ID
oc: Identificant de l'utilizaire

en: Options
oc: Opcions

en: Contact
oc: Contacte

en: no
oc: non

en: Created
oc: Creat

en: Node
oc: Nosèl

en: The subject of the message.
oc: Lo subjècte del messatge.

en: Create
oc: Crear

en: Are you sure you want to delete %title?
oc: Sètz segur que volètz suprimir %title ?

en: Menu item
oc: Element de menú

en: Expanded
oc: Desplegat

en: The name of the menu.
oc: Lo nom del menut.

en: Parent item
oc: Element parent

en: Update options
oc: Metre a jorn las opcions

en: All
oc: Totes / Totas

en: Active
oc: Actiu

en: Post
oc: Postar

en: Submit @name
oc: Sometre @name

en: Year
oc: Annada

en: Date format
oc: Format de la data

en: Add content
oc: Apondre de contengut

en: Page title
oc: Títol de la pagina

en: Block
oc: Blòt

en: Add block
oc: Apondre un blòt

en: Display links
oc: Afichar los ligams

en: Page
oc: Pagina

en: Bottom
oc: Part inferior

en: Taxonomy terms
oc: Tèrmes de la taxonomia

en: Site name
oc: Nom del site

en: Site slogan
oc: Eslogan del site

en: User settings
oc: Paramètres dels utilizaires

en: Public registrations
oc: Creacions de comptes pels visitaires

en: Only site administrators can create new user accounts.
oc: Sols los administrators del site pòdon crear de comptes novèls.

en: Never
oc: Pas jamai

en: Up to date
oc: A jorn

en: Out of date
oc: Pas a jorn

en: Header
oc: Entèsta

en: Left sidebar
oc: Barra laterala d'esquèrra

en: Right sidebar
oc: Barra laterala de drecha

en: Footer
oc: Pè de pagina

en: Inline
oc: Dins

en: Selected
oc: Seleccionat

en: Menu link
oc: Ligam del menú

en: To
oc: A

en: Feed description
oc: Descripcion del flux

en: Custom
oc: Personalizat

en: Roles
oc: Ròtles

en: Revision ID
oc: ID de la revision

en: Comment
oc: Comentari

en: Comment ID
oc: ID del comentari

en: Hostname
oc: Nom d'òste

en: Score
oc: Marca

en: Published
oc: Publicat

en: Signature
oc: Signatura

en: Filter
oc: Filtre

en: Location
oc: Emplaçament

en: Promoted to front page
oc: Promolgut en pagina d'acuèlh

en: Sticky at top of lists
oc: Espingolat en naut de las listas

en: Log message
oc: Messatge de jornal

en: URL alias
oc: Aliàs d'URL

en: Poll duration
oc: Durada del sondatge

en: Poll votes
oc: Vòtes de l'enquèsta

en: File ID
oc: ID del fichièr

en: File name
oc: Nom del fichièr

en: File size
oc: Talha del fichièr

en: Vocabulary
oc: Vocabulari

en: Vocabulary ID
oc: ID del vocabulari

en: Vocabulary name
oc: Nom del vocabulari

en: Term ID
oc: ID del tèrme

en: Term name
oc: Nom del tèrme

en: Role name
oc: Nom del ròtle

en: E-mail address
oc: Adreça de corrièr electronic

en: Last access
oc: Darrièr accès

en: Last login
oc: Darrièra connexion

en: Time zone
oc: Fus orari

en: Severity
oc: Importància

en: Field name
oc: Nom del camp

en: Global settings
oc: Paramètres globals

en: Fields
oc: Camps

en: Widget type
oc: Tipe de Widget

en: Count
oc: Descompte

en: Overridden
oc: Espotit

en: Watchdog
oc: Susvelhança

en: Mode
oc: Mòde

en: Warning
oc: Avertiment

en: blocked
oc: blocat

en: OK
oc: D'acòrdi

en: Items
oc: Elements

en: Last update
oc: Darrièra mesa a jorn

en: %time ago
oc: I a %time

en: Performance
oc: Performància

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: Scale
oc: Metre a l'escala

en: Medium
oc: Mejan

en: Media
oc: Mèdia

en: Sortable
oc: Classable

en: Plain text
oc: Tèxte brut

en: help
oc: ajuda

en: Caching
oc: Emmagazinament en memòria en escondedor

en: Month
oc: Mes

en: System
oc: Sistèma

en: Unlimited
oc: Illimitat

en: Owner
oc: Proprietari

en: Recipient
oc: Destinatari

en: Example
oc: Exemple

en: Method
oc: Mètode

en: Recent posts
oc: Darrièras contribucions

en: Day
oc: Jorn

en: Table
oc: Tablèu

en: Configuration
oc: Configuracion

en: !time ago
oc: I a !time

en: Other
oc: Autre

en: Text color
oc: Color del tèxte

en: Navigation
oc: Navigacion

en: access content
oc: accedir al contengut

en: Role
oc: Ròtle

en: User login
oc: Connexion utilizaire

en: Log in
oc: Se connectar

en: Add new comment
oc: Apondre un comentari

en: reset
oc: reïnicializar

en: String
oc: Cadena

en: Users
oc: Utilizaires

en: Not installed
oc: Pas installat

en: Minimum cache lifetime
oc: Durada de vida minimala de la memòria en escondedor

en: Referrer
oc: Referent

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
oc: @site es actualment en manteniment. Lo lloc tornarà a funcionar aviat. Gràcies per vòstra paciència.

en: Default front page
oc: Pagina de garda per defaut

en: Filtered text (user selects input format)
oc: Tèxte filtrat (l'utilizaire causís lo format d'entrada)

en: Maximum length
oc: Longitud maximala

en: Create content
oc: Crear un contengut

en: Save changes
oc: Enregistrar los cambiaments

en: access denied
oc: accès refusat

en: Anonymous
oc: Anonime

en: Default Views
oc: Vistas per defaut

en: Empty text
oc: Tèxte de pagina void

en: Filters
oc: Filtres

en: Optional
oc: Facultatiu

en: Order
oc: Òrdre

en: Recent comments
oc: Darrièrs comentaris

en: Integer
oc: Entièr

en: IP Address
oc: Adreça IP

en: Allow users to choose default
oc: Autorizar los utilizaires a causir un editor per defaut

en: Editor appearance
oc: Aparéncia de l'editor

en: Path location
oc: Camin

en: Enable resizing button
oc: Activar lo boton de redimensionament

en: Preformatted
oc: Tèxte preformatat

en: Remove linebreaks
oc: Suprimir los sauts en fin de linha

en: Apply source formatting
oc: Reformatar lo còde

en: CSS path
oc: Camin de la CSS

en: Profile
oc: Perfil

en: Clear cache
oc: Neteja la memòria en escondedor

en: Term description
oc: Descripcion del tèrme

en: Edit group
oc: Editar lo grop

en: Save settings
oc: Salvar los reglatges

en: Operation
oc: Operacion

en: reply
oc: respondre

en: Tracker
oc: Seguiment

en: Defaults
oc: Paramètres per defaut

en: Logout
oc: Sortir

en: Sort by
oc: Triar per

en: Default language
oc: Lenga per defaut

en: Add user
oc: Apondre un utilizaire

en: Size of textfield
oc: Talha del camp de tèxte

en: Authoring information
oc: Informacion de redaccion

en: Leave blank for %anonymous.
oc: Daissatz void per %anonymous.

en: Hidden
oc: Amagat

en: Attachments
oc: Fichièrs estacats

en: Show
oc: Afichar

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
oc: Picatz una pagina per linha jos la forma de camins Drupal. Lo caractèr « * » es un passapertot. Picatz per exemple %blog per la pagina dels blogs e %blog-wildcard per cada blog personal. %front es la pagina d'acuèlh.

en: Key
oc: Clau

en: Edit term
oc: Modificar lo tèrme

en: Sources
oc: Fonts

en: ‹ previous
oc: ‹ precedent

en: next ›
oc: seguent ›

en: No items selected.
oc: Cap d'element pas seleccionat.

en: The update has been performed.
oc: La mesa a jorn es estada efectuada.

en: update
oc: metre a jorn

en: locked
oc: varrolhat

en: Titles only
oc: Títols solament

en: Full text
oc: Tèxte entièr

en: Source
oc: Font

en: The changes have been saved.
oc: Los cambiaments son estats enregistrats.

en: Refine
oc: Afinar

en: Undo
oc: Anullar

en: Member for
oc: Membre dempuèi

en: No users available.
oc: Cap d'utilizaire pas disponible.

en: Search results
oc: Resultats de la recèrca

en: Your search yielded no results
oc: Vòstra recèrca a pas balhat cap de resultat

en: Front page
oc: Pagina d'acuèlh

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
oc: Los visitaires pòdon crear lor pròpi compte sens aprovacion de l'administrator.

en: Deleted
oc: Suprimit

en: Languages
oc: Lengas

en: Today
oc: Uèi

en: Publishing options
oc: Opcions de publicacion

en: Create new revision
oc: Crear una revision novèla

en: Font size
oc: Talha de la poliça

en: Configure block
oc: Configurar lo blòt

en: Hour
oc: Ora

en: Minute
oc: Minuta

en: Second
oc: Segonda

en: Select list
oc: Lista de seleccion

en: Text field
oc: Camp tèxte

en: Disable dragging
oc: Desactivar la foncion "lisar"

en: Map type
oc: Tipe de mapa

en: Map width
oc: Largor de la mapa

en: Workflow
oc: Flux de trabalhs

en: None.
oc: Pas cap.

en: Revert
oc: Tornar

en: Empty
oc: Void

en: Path alias
oc: Aliàs de camin

en: Greater than
oc: Superior

en: Less than
oc: Inferior

en: any
oc: totes

en: Log out
oc: Se desconnectar

en: views
oc: vistas

en: The settings have not been saved because of the errors.
oc: Los paramètres son pas estats enregistrats a causa d'errors.

en: First day of week
oc: Primièr jorn de la setmana

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Drecha

en: Red
oc: Roge

en: White
oc: Blanc

en: People
oc: Personas

en: Site information
oc: Informacions

en: Blocked
oc: Blocat

en: open
oc: dobèrt

en: Visitor
oc: Visitaire

en: Parent term
oc: Tèrme parent

en: Parent terms
oc: Tèrmes parents

en: Books
oc: Libres

en: Revisions for %title
oc: Versions anterioras de « %title »

en: !date by !username
oc: !date per !username

en: revert
oc: tornar

en: current revision
oc: version en cors

en: Your settings have been saved.
oc: Vòstras preferéncias han estat enregistradas.

en: Link color
oc: Color dels ligams

en: options
oc: opcions

en: Date created
oc: Data creada

en: Standard
oc: Estàndard

en: Length of trimmed posts
oc: Longor de las contribucions abreujadas

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
oc: Lo nombre maximal de caractèrs affichats dins la version abreujada d'una contribucion. Drupal utilizarà aqueste paramètre per produire la version abreujada de las contribucions. Aquesta darrièra es generalament utilizada coma una acròca quand la contribucion es afichada sus la pagina d'acuèlh, dins un flux XML, etc. Per desactivar las acròcas, causissètz la valor « Illimitat ». Notatz qu'aqueste paramètre afectarà los contenguts novèls o meses a jorn mas pas las acròcas existentas.

en: Not published
oc: Pas publicat

en: Menu settings
oc: Paramètres del menú

en: Color scheme
oc: Esquèma de color

en: Unformatted
oc: Pas mes en forma

en: @type: deleted %title.
oc: @type  : %title suprimit.

en: Allowed file extensions
oc: Extensions de fichièr permeses

en: New comments
oc: Nous comentaris

en: Delete action
oc: Suprimir l'accion

en: Themes
oc: Tèmas

en: !name field is required.
oc: Lo camp !name es obligatòri.

en: Default options
oc: Opcions per defaut

en: Read only
oc: Lectura unicament

en: Ok
oc: D'acòrdi

en: Processing
oc: En cors de tractament

en: disable
oc: desactivar

en: Default value
oc: Valor per defaut

en: Slogan
oc: Eslogan

en: Anonymous user
oc: Utilizaire anonime

en: The name used to indicate anonymous users.
oc: Lo nom utilizat per nomenar los utilizaires anonimes.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
oc: La pagina d'acuèlh aficha lo contengut per rapòrt a aquesta URL relativa. Se sabètz pas de qué metre, indicatz "node".

en: Alternate text
oc: Tèxte alternatiu

en: Apply
oc: Aplicar

en: Examples
oc: Exemples

en: Enter the terms you wish to search for.
oc: Picatz los tèrmes que volètz recercar.

en: Information
oc: Informacion

en: No content types available.
oc: Cap de tipe de contengut pas disponible.

en: Delete role
oc: Suprimir lo ròtle

en: Blocks
oc: Blòts

en: The block has been created.
oc: Lo blòt es estat creat.

en: Menus
oc: Menús

en: Above
oc: A sobre

en: Number of values
oc: Nombre de valors

en: @min and @max
oc: @min e @max

en: Default time zone
oc: Fus orari per defaut

en: Add another item
oc: Apondètz un autre element

en: Manage fields
oc: Gerir los camps

en: Add field
oc: Apondre un camp

en: Remove field
oc: Suprimir un camp

en: Used in
oc: Usat a

en: The update has encountered an error.
oc: La mesa a jorn a fracassat.

en: Float
oc: Real amb virgula flotanta

en: Index
oc: Indèx

en: Permalink
oc: Ligam permanent

en: Debug
oc: Depuracion

en: Publish
oc: Publicar

en: Unpublish
oc: Despublicar

en: Permission
oc: Drech d'accès

en: Hide
oc: Amagar

en: Date - newest first
oc: Per data - del mai recent al mai ancian

en: Date - oldest first
oc: Per data - del mai ancian al mai recent

en: Save role
oc: Enregistrar lo ròtle

en: Menu link title
oc: Títol del ligam dins lo menú

en: Menu name
oc: Nom del menú

en: Hot topic threshold
oc: Sulhet de subjècte brutlant

en: Topics per page
oc: Subjèctes per pagina

en: Posts - most active first
oc: Contribucions - la mai activa en primièr

en: Posts - least active first
oc: Contribucions - la mens activa en primièr

en: URL path settings
oc: Paramètres del camin d'URL

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz suprimir la version del %revision-date ?

en: Space
oc: Espaci

en: Page not found
oc: Pagina pas trobada

en: Language neutral
oc: Independent de la lenga

en: « first
oc: « primièr

en: last »
oc: darrièr »

en: Loading
oc: Cargament

en: The directory %directory does not exist.
oc: Lo repertòri %directory existís pas.

en: The directory %directory is not writable
oc: Lo repertòri %directory es pas accessible en escritura

en: Rearrange
oc: Reordenar

en: Show only items where
oc: Far veire solament los elements pels quals

en: No comments available.
oc: Cap de comentari pas disponible.

en: ok
oc: d'acòrdi

en: empty
oc: void

en: @type: updated %title.
oc: @type  : « %title » mes a jorn.

en: Add role
oc: Apondre un ròtle

en: You must specify a valid role name.
oc: Vos cal picar un nom de ròtle valid.

en: The role has been added.
oc: Lo ròtle es estat apondut.

en: Parser
oc: Analisador

en: Aggregator
oc: Agregador

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
oc: L'URL '%url' es invalida. Entratz una URL completa, de la forma 'http ://www.example.com/feed.xml'.

en: Context
oc: Contèxte

en: Book navigation
oc: Navigacion de libre

en: !a comments per page
oc: !a commentaris per pagina

en: Taxonomy vocabulary
oc: Vocabulari de taxinomia

en: Remove this item
oc: Suprimir aqueste element

en: Enter the module name to export code to.
oc: Picatz lo nom del modul cap al qual cal exportar lo còde

en: Top level book
oc: Libre del pus naut nivèl

en: Featured
oc: Distintiu

en: Machine name
oc: Nom maquina

en: Print
oc: Impression

en: Locked
oc: Bloquejat

en: Node count
oc: Comptador de nodes

en: Skip to main content
oc: Anar al contengut principal

en: Default order
oc: Òrdre per defaut

en: Add new field
oc: Apondre un camp novèl

en: Search content
oc: Recercar dins lo contengut

en: Containing any of the words
oc: Que conten al mens un dels mots

en: Containing the phrase
oc: Que conten la frasa

en: Containing none of the words
oc: Que conten pas cap dels mots

en: Only of the type(s)
oc: Solament del o dels tipes

en: Keyword relevance
oc: Pertinéncia dels mots claus

en: Recently posted
oc: Postat recentament

en: Number of views
oc: Nombre de lecturas

en: Or
oc: O

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory is not properly configured.
oc: Lo fichièr causit %file a pas pogut èsser transferit, perque lo repertòri de destinacion %directory es pas configurat corrèctament.

en: The selected file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
oc: Lo fichièr causit %file a pas pogut èsser copiat perque cap de fichièr amb aqueste nom existís pas. Verificatz que lo nom de fichièr qu'avètz picat es corrècte.

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
oc: Lo fichièr causit %file a pas pogut èsser copiat perque un fichièr amb aqueste nom existís ja dins lo repertòri de destinacion.

en: The selected file %file could not be copied.
oc: Lo fichièr causit %file a pas pogut èsser copiat.

en: The removal of the original file %file has failed.
oc: La supression del fichièr d'origina %file a fracassat.

en: Content ID
oc: ID del contengut

en: Cut
oc: Copar

en: Paste
oc: pEGAR

en: Ordered list
oc: Lista ordenada

en: Unordered list
oc: Lista pas ordenada

en: About
oc: A prepaus

en: Default picture
oc: Retrach per defaut

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
oc: URL del retrach d'afichar pels utilizaires qu'an pas cap de retrach personalizat seleccionat. Daissar void per cap .

en: Default theme
oc: Tèma per defaut

en: Column
oc: Colomna

en: Default sort
oc: Triada per defaut

en: sort by @s
oc: triar per @s

en: and
oc: e

en: Parent comment
oc: Comentari parent

en: Author's website
oc: Site internet de l'autor

en: field
oc: camp

en: Depends on: !dependencies
oc: Depend de  : !dependencies

en: Week @week
oc: Setmana @week

en: Time ago
oc: I a

en: Create @name
oc: Crear '@name'

en: @type %title has been deleted.
oc: Lo contengut '%title', de tipe '@type', es estat suprimit.

en: Not enabled
oc: Pas activat

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
oc: @module (<span class="admin-disabled">desactivat</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
oc: @module (<span class="admin-enabled">activat</span>)

en: Save permissions
oc: Enregistrar los dreches d'accès

en: Effect
oc: Efecte

en: Error message
oc: Messatge d'error

en: The language the content is in.
oc: Lenga de redaccion del contengut.

en: edit permissions
oc: modificar los dreches d'accès

en: edit order and titles
oc: modificar l'òrdre e los títols

en: User account
oc: Compte d'utilizaire

en: Acronym
oc: Acronime

en: Title only
oc: Títol solament

en: List, edit, or add user roles.
oc: Afichar, apondre o modificar de ròtles d'utilizaire.

en: edit role
oc: modificar lo ròtle

en: Custom format
oc: Format d'entrada personalizat

en: Example:
oc: Exemple :

en: !group: !field
oc: !group : !field

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
oc: Error : lo gestionari per @table > @field existís pas !

en: No content available.
oc: Pas cap de contengut disponible.

en: Run cron
oc: Aviar lo tractament regular (cron)

en: Warning message
oc: Messatge d'avertiment

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
oc: Lo fichièr %file a pas pogut èsser enregistrat. Una error desconeguda s'es producha.

en: The specified file %name could not be uploaded.
oc: Se pòt pas carregat lo fichièr especificat %name.

en: IP address
oc: Adreça IP

en: Primary tabs
oc: Onglets primaris

en: Secondary tabs
oc: Onglets segundaris

en: Decimal point
oc: Punt decimal

en: Book outline
oc: Estructura del libre

en: Revision information
oc: Informacions sus las revisions

en: Citation
oc: Citacion

en: Comma
oc: Coma

en: Uses
oc: Usatges

en: Users who have created accounts on your site.
oc: Utilizaires qu'an creat un compte sus vòstre site.

en: Current user
oc: Utilizaire actual

en: !group: !title
oc: !group : !title

en: The comment you are replying to does not exist.
oc: Lo comentari al qual respondètz existís pas pus.

en: (No subject)
oc: (sens subjècte)

en: !=
oc: >=

en: not empty
oc: pas void

en: Default image
oc: Image predefinida

en: Theming information
oc: Informacions de tèma

en: List links
oc: Far la lista dels ligams

en: MIME type
oc: Tipe MIME

en: Posted in
oc: Postat sus

en: Use default RSS settings
oc: Utilizar lo parametratge RSS per defaut

en: Title plus teaser
oc: Títol e resumit

en: Front page feed
oc: Flux de la pagina d'acuèlh

en: Dashboard
oc: Tablèu de bòrd

en: Search index
oc: Indèx de recèrca

en: The MIME type of the file.
oc: Lo tipe MIME del fichièr.

en: @type %title has been updated.
oc: @type %title es estat actualizat.

en: Filter settings
oc: Paramètres del filtre

en: Localization
oc: Traduccion

en: Per user
oc: Per utilizaire

en: Per user per page
oc: Per utilizaire per pagina

en: Multilingual support
oc: Gestion multilingüa

en: Enabled, with translation
oc: Activat, amb traduccions

en: Main menu
oc: Menú principal

en: Add link
oc: Apondre un ligam

en: Not installed.
oc: Pas installat.

en: No fields available.
oc: Cap de camp pas disponible.

en: Alias: @alias
oc: Aliàs : @alias

en: No alias
oc: Pas cap d'aliàs

en: Edit link
oc: Ligam d'edicion

en: Basic options
oc: Opcions de basa

en: Point
oc: Punt

en: Enabled by default
oc: Activat per defaut

en: Where to display the path to HTML elements (i.e. <code>body > table > tr > td</code>).
oc: Ont afichar lo camin dels elements HTML (per exemple <code>body > table > tr > td</code>).

en: Editor default CSS
oc: CSS per defaut de l'Editor

en: No editor
oc: Pas cap d'editor

en: Installation instructions
oc: Instruccions d'installacion

en: Are you sure you want to remove the profile for %name?
oc: Sètz segur que volètz suprimir lo perfil per %name ?

en: Disable rich-text
oc: Desactivar lo tèxte ric

en: Enable rich-text
oc: Activar lo tèxte ric

en: Remove format
oc: Suprimir lo formatatge

en: Font style
oc: Estil de la poliça

en: Auto save
oc: Enregistrament automatic

en: Context menu
oc: Menut contextual

en: Paste text
oc: Pegar lo tèxte

en: Abbreviation
oc: Abrevacion

en: Inserted
oc: Inserit

en: Create customized lists and queries from your database.
oc: Creatz las listas e requèstas personalizadas a partir de vòstra banca de donadas.

en: Hide view / Page not found (404)
oc: Amagar la vista / Pagina pas trobada (404)

en: If checked, true will be displayed as false.
oc: S'aquesta opcion es marcada, Verai apareisserà coma Fals.

en: If checked, the number will be rounded.
oc: S'aquesta opcion es marcada, lo nombre serà arredondit.

en: And
oc: E

en: View description
oc: Descripcion de la vista

en: Are you sure you want to break the lock on view %name?
oc: Sètz segur que volètz far petar lo varrolh sus la vista %name ?

en: Click on an item to edit that item's details.
oc: Clicatz sus un element per modificar sos detalhs.

en: Change settings for this style
oc: Modificar los paramètres per aqueste estil

en: Disable views data caching
oc: Desactivar la mesa en escondedor de las donadas Views

en: Displays rows one after another.
oc: Afichar las linhas unas aprèp las autras.

en: Displays rows in a table.
oc: Afichar las linhas dins un tablèu.

en: The title of the comment.
oc: Lo títol del comentari.

en: Parent CID
oc: Identificant del comentari parent

en: Last comment time
oc: Ora del darrièr comentari

en: Last comment author
oc: Autor del darrièr comentari

en: Comment count
oc: Comptador de comentaris

en: The most recent of last comment posted or node updated time.
oc: L'informacion la mai recenta entre lo darrièr comentari publicat e la data de darrièra mesa a jorn del nosèl.

en: User posted or commented
oc: Publicat o comentat per l'utilizaire

en: The title of the node.
oc: Lo títol del node.

en: The date the node was posted.
oc: La data de publicacion del node.

en: Published or admin
oc: Publicat o admin

en: Created week
oc: Setmana de creacion

en: Has new content
oc: Presenta de contenguts novèls

en: Poll
oc: Sondatge

en: Search Terms
oc: Tèrmes de recèrca

en: Views today
oc: Visualizacions d'uèi

en: Stores site access information.
oc: Enregistra las informacions relativas a l'accès al site.

en: Title of page visited.
oc: Títol de la pagina consultada.

en: Source translation
oc: Traduccion de la font

en: Versions of content in different languages.
oc: Versions del contengut dins mantuna lenga.

en: The user ID
oc: Identificant de l'utilizaire

en: The user's picture, if allowed.
oc: Retrach de l'utilizaire, se autorizat.

en: User ID from URL
oc: Identificant d'utilizaire dins l'URL

en: No user
oc: Pas cap d'utilizaire

en: contact
oc: contacte

en: No vocabulary
oc: Pas cap de vocabulari

en: To the user
oc: Cap a l'utilizaire

en: Enter a comma separated list of user names.
oc: Picatz una lista de noms d'utilizaires separats per de virgulas.

en: Theming information (display)
oc: Informacions de tèma (afichatge)

en: theming information
oc: informacions de tèma

en: This display has no theming information
oc: Aquel afichatge a pas cap d'informacion de tèma

en: Theming information (style)
oc: Informacions de tèma (estil)

en: This display has no style theming information
oc: Aquel afichatge a pas cap d'informacion de tèma d'estil

en: Theming information (row style)
oc: Informacions de tèma (estil de linha)

en: This display has no row style theming information
oc: Aquel afichatge a pas cap d'informacion de tèma d'estil de linha

en: Block admin description
oc: Descripcion per l'administracion dels blòts

en: Change settings for the parent menu
oc: Cambiar los paramètres pel menut parent

en: Menu tab
oc: Onglet de menut

en: Default menu tab
oc: Onglet de menut per defaut

en: Default tab options
oc: Opcions d'onglet per defaut

en: Title is required for this menu type.
oc: Lo títol es obligatòri per aqueste tipe de contengut

en: RSS description
oc: Descripcion RSS

en: ‹‹
oc: ‹‹‹‹

en: Must users preview posts before submitting?
oc: Apercebut obligatòri abans somission ?

en: Language settings
oc: Paramètres lingüistics

en: Polygon
oc: Poligòn

en: Fieldset
oc: Grop de camps

en: Machine-readable name
oc: Nom maquina

en: Contact form
oc: Formulari de contacte

en: Blue Lagoon (default)
oc: Llacuna blava (predefinit)

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
oc: Lo camp <em>De</em> dels corrièrs electronics automatics mandats pendent la procedura d'enregistrament, las requèstas de senhals novèls e las autras notificacions. (Utilizatz una adreça que s'acaba pel domeni de vòstre site per tal de minimizar las riscas que vòstre corrièr electronic siá marcat coma indesirable (spam).)

en: Header top
oc: Naut de l'entèsta

en: Header bottom
oc: Bas de l'entèsta

en: Allowed HTML tags: @tags
oc: Tags HTML autorizats  : @tags

en: Ampersand
oc: E comercial

en: HTML filter
oc: filtre HTML

en: Default number of forum topics displayed per page.
oc: Nombre de tèmas de forum afichats per pagina.

en: Default display order for topics.
oc: Òrdre d'afichatge per defaut dels subjèctes de discussion.

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
oc: La lenga per defaut d'aquel compte pels corrièrs electronics, e la lenga preferida de presentacion del site.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
oc: Habilita lo suport multilingüe per aqueste tipe de contengut. Si s'habilita, s'apondrà un camp de seleccion de lenga al formulari d'ediccion, permetent-vos seleccionar una de las <a href="!languages">lengas autorizadas</a>. Si s'inhabilita, los nous mandadisses es desaran en la lenga predeterminada. Lo contengut que ja existeixi no es veurà afectat en canviar aquesta opcion.

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
oc: Los utilizaires qu'an lo drech <em>administrar los nosèls</em> poiràn otrapassar aquelas opcions.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
oc: Lo nom legible-per-la-maquina hauria de contenir sols lletres en minúscula, numèros, e subratllats.

en: Number of posts on main page
oc: Nombre de contribucions sus la pagina principala

en: An error occurred and processing did not complete.
oc: Una error s'es producha e lo processus s'es pas acabat.

en: The value provided for %field is not a valid URL.
oc: Lo valor provesit per %field no es un URL vàlid.

en: Edit field
oc: Modificar lo camp

en: Delete field
oc: Suprimir lo camp

en: Search form
oc: Formulari de recèrca

en: Popular content
oc: Contengut popular

en: Default 403 (access denied) page
oc: Pagina 403 per defaut (accès refusat)

en: Default 404 (not found) page
oc: Pagina 404 per defaut (pagina pas trobada)

en: Number of items in each feed
oc: Nombre d'elements a cada canal

en: Default number of items to include in each feed.
oc: Nombre d'elements a incloure a cada flux per defaut.

en: Feed content
oc: Contengut del flux

en: Titles plus teaser
oc: Títols e acròchas

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
oc: Configuracion global de cossí s'han d'afichar per defaut los elements de contengut de cada font.

en: Date and time
oc: Data e ora

en: -1 (Unlimited)
oc: -1 (sens limit)

en: PHP memory limit
oc: Limit de memòria de PHP

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
oc: Considereu la possibilitat d'aumentar la memòria límit de PHP a %memory_minimum_limit per tal de prevenir errors pendent lo processus d'installacion.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
oc: Considereu la possibilitat d'aumentar vòstra memòria limit de PHP a %memory_minimum_limit per tal de prevenir errors pendent lo procés d'actualizacion.

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
oc: Depenent de vòstra configuracion, Drupal pot executar-se amb lo limit de memòria de PHP %memory_limit. No obstant, en alguns casos es recomana un limit de memòria de PHP %memory_minimum_limit o superior, especialment si vòstre site web utiliza moduls propis o contribuïts addicionals.

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
oc: Aumentatz lo limit de memòria editant lo paramètre <em>memory_limit</em> en lo fichièr %configuration-file i reinicieu lo servidor web (o contactatz l'administrator del sistèma o alara amb vòstre provesidor d'hostatge per recebre d'ajuda).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
oc: Contactatz l'administrator o alara lo provesidor d'hostatge per recebre d'ajuda de com aumentar lo limit de memòria de PHP.

en: See the <a href="@url">Drupal requirements</a> for more information.
oc: Consultatz <a href="@url">los prerequesits de Drupal</a> per mai d'entresenhas.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the enabled languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
oc: Autorizatz lo contengut multilingüe per aqueste tipe de contengut. Si es activat, s'apondrà un camp de seleccion de lenga al formulari d'ediccion, que permet triar una de las <a href="!languages">lengas autorizadas</a>. Tanben podètz activar la traduccion d'aqueste tipe de contengut, la qual us permet tenir lo contengut tradusit a qualsevol de las lengas autorizadas. Si es desactivat, los nous mandadisses es desaran en la lenga predeterminada. Lo contengut existent no quedarà afectat pel cambiament d'aquesta opcion.

en: Content translation
oc: Traduccion del contengut

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
oc: Los visitaires pòdon crear lor compte pròpi, mas l'aprovacion d'un administrator es requesida.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
oc: Exigir la verificacion de l'adreça electronica quand un visitaire crèa un compte

en: User registration guidelines
oc: Directivas per la creacion d'un compte

en: Welcome, new user created by administrator
oc: Benvenguda, utilizaire novèl creat per l'administrator

en: Notify user when account is activated.
oc: Notificar l'utilizaire quand son compte es activat.

en: Notify user when account is blocked.
oc: Notificar l'utilizaire quand son compte es blocat.

en: Picture support
oc: Supòrt dels retraches d'utilizaires

en: Picture maximum dimensions
oc: Dimensions maximalas del retrach

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
oc: Dimensions maximalas dels retraches, en pixèls.

en: Picture maximum file size
oc: Talha de fichièr maximala dels fichièrs de retrach

en: Maximum file size for pictures, in kB.
oc: Talha de fichièr maximala dels retraches, en Ko.

en: Picture guidelines
oc: Directivas a prepaus dels retraches

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
oc: Aqueste tèxte es afichat dins lo formulari de transferiment de retraches, en complement de las directivas de basa. Permet de balhar de complements d'informacion als utilizaires.

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
oc: Lo nom per aqueste ròtle. Exemple  : « moderator », « responsable de l'edicion », « arquitècte del site ».

en: The role name %name already exists. Please choose another role name.
oc: Lo nom de ròtle %name existís ja. Causissètz un autre nom.

en: The role has been renamed.
oc: Lo ròtle a estat renomenat.

en: The role has been deleted.
oc: Lo ròtle es estat suprimit.

en: Determine access to features by selecting permissions for roles.
oc: Definir l'accès a las foncionalitats en causissent de dreches pels ròtles.

en: Edit role
oc: Modificar lo ròtle

en: Text format
oc: Format de tèxte

en: The name of the site.
oc: Lo nom del site.

en: Region settings
oc: Paramètres de la region

en: Content type name
oc: Nom del tipe de contengut

en: manage fields
oc: gerir los camps

en: Maximum number of values users can enter for this field.
oc: Lo nombre maximal de valors qu'un utilizaire pòt entrar per aqueste camp.

en: %name must be an integer.
oc: %name deu èsser un entièr.

en: %name must be a positive integer.
oc: %name deu èsser un entièr positiu.

en: Regional settings
oc: Paramètres regionals

en: Page top
oc: Naut de la pagina

en: Page bottom
oc: Bas de la pagina

en: Hello <strong>@username</strong>
oc: Adissiatz <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
oc: Afichar los acorchis

en: Sidebar first
oc: Primièra barra laterala

en: Fetcher
oc: Extractor

en: Latitude/Longitude
oc: Latitud/Longitud

en: Secondary menu
oc: Menú segondari

en: Private files
oc: Fichièrs privats

en: Not restricted
oc: Pas restrench

en: Other blocks
oc: Autres blòts

en: The unique ID of the comment.
oc: L'identificant (ID) unic del comentari.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
oc: L'adreça IP de l'ordenador dempuèi lo qual lo comentari es estat mandat.

en: The name left by the comment author.
oc: Lo nom daissat per l'autor del comentari.

en: The email address left by the comment author.
oc: L'adreça de corrièr electronic daissada per l'autor del comentari.

en: The home page URL left by the comment author.
oc: L'URL de la pagina d'acuèlh Web daissada per l'autor del comentari.

en: The URL of the comment.
oc: L'URL del comentari.

en: Edit URL
oc: Modificar l'URL

en: The URL of the comment's edit page.
oc: L'URL de la pagina d'edicion del comentari.

en: The date the comment was posted.
oc: La data a la quala se mandèt lo comentari.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
oc: Lo parent del comentari, se lo fial de discussion dels comentaris es actiu.

en: The node the comment was posted to.
oc: Lo nosèl sul qual se mandèt lo comentaris.

en: The number of comments posted on a node.
oc: Lo nombre de comentaris mandats a un nosèl.

en: New comment count
oc: Comptatge dels comentaris novèls

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
oc: Lo nombre de comentaris mandats a un nosèl dempuèi lo darrièr còp que lo lector l'a afichat.

en: The type of the node.
oc: Lo tipe del nosèl.

en: The language the node is written in.
oc: La lenga dins la quala es escrich lo nosèl.

en: The URL of the node.
oc: L'URL del nosèl.

en: The URL of the node's edit page.
oc: L'URL de la pagina d'edicion del nosèl.

en: Date changed
oc: Data de modificacion

en: The date the node was most recently updated.
oc: La data a la quala lo nosèl es estat lo pus recentament mes a jorn.

en: The author of the node.
oc: L'autor del nosèl.

en: Poll winner
oc: Ganhant del sondatge

en: The winning poll answer.
oc: La resposta ganhanta del sondatge.

en: Poll winner votes
oc: Vòtes del ganhant del sondatge

en: The number of votes received by the winning poll answer.
oc: Lo nombre de vòtes recebut per la responsa ganhanta del sondatge.

en: Poll winner percent
oc: Percentatge dels vòtes en favor del ganhant del sondatge

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
oc: Lo percentatge de vòtes recebuts la responsa ganhanta del sondatge.

en: The number of visitors who have read the node.
oc: Lo nombre de visitaires qu'an legit lo nosèl.

en: The number of visitors who have read the node today.
oc: Lo nombre de visitaires qu'an legit lo nosèl uèi.

en: Last view
oc: Darrièra consultacion

en: The date on which a visitor last read the node.
oc: La data a la quala un visitaire a legit lo nosèl en darrièr.

en: The slogan of the site.
oc: L'eslogan del site.

en: The administrative email address for the site.
oc: L'adreça administrativa de corrièr electronic del site.

en: The URL of the site's front page.
oc: L'URL de la pagina d'acuèlh del site.

en: Login page
oc: Pagina de connexion

en: The URL of the site's login page.
oc: La URL de la pagina de connexion del site.

en: The unique ID of the uploaded file.
oc: L'identificant (ID) unic del fichièr transferit.

en: The name of the file on disk.
oc: Lo nom del fichièr sul disc.

en: The size of the file, in kilobytes.
oc: La mida del fitxer, en kilobytes.

en: The web-accessible URL for the file.
oc: L'URL del fichièr accessible dempuèi lo web.

en: The date the file was most recently changed.
oc: La data de modificacion del fichièr la mai recenta.

en: The user who originally uploaded the file.
oc: L'utilizaire qu'a inicialament transferit lo fichièr.

en: The unique ID of the taxonomy term.
oc: L'identificant (ID) unic del tèrme de taxonomia.

en: The name of the taxonomy term.
oc: Lo nom del tèrme de taxonomia.

en: The optional description of the taxonomy term.
oc: La descripcion opcionala del tèrme de taxonomia.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
oc: Lo nombre de nosèls etiquetats amb lo tèrme de taxonomia.

en: The URL of the taxonomy term.
oc: L'URL del tèrme de taxonomia.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
oc: Lo vocabulari al qual aparten lo tèrme de taxonomia.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
oc: L'identificant (ID) unic del vocabulari de taxonomia.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
oc: Lo nom del vocabulari de taxonomia.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
oc: La descripcion opcionala del vocabulari de taxonomia.

en: Term count
oc: Nombre de tèrmes

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
oc: Lo nombre de tèrmes qu'apartenon al vocabulari de taxonomia.

en: The unique ID of the user account.
oc: L'identificant (ID) unic del compte d'utilizaire.

en: The login name of the user account.
oc: Lo nom de connexion del compte de l'utilizaire.

en: The email address of the user account.
oc: L'adreça de corrièr electronic del compte d'utilizaire.

en: The URL of the account profile page.
oc: L'URL de la pagina del perfil del compte.

en: The date the user last logged in to the site.
oc: La data de la darrièra connexion de l'utilizaire sul site.

en: The date the user account was created.
oc: La data de la darrièra connexion de l'utilizaire sul site.

en: Default country
oc: País per defaut

en: (active tab)
oc: (onglet actiu)

en: Status message
oc: Messatge d'estat

en: All pages except those listed
oc: Totas las paginas, levat las que son listadas

en: Only the listed pages
oc: Solament las paginas listadas

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
oc: Especificatz las paginas en utilizant lors camins. Picatz un camin per linha. Lo caractèr '*' es un caractèr de remplaçament. Exemple de camins : %blog per la pagina del blog e %blog-wildcard per totes los blogs personals. %front representa la pagina d'acuèlh.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
oc: Paginas sus las qualas aqueste còde PHP retorna <code>TRUE</code> (solament pels expèrts)

en: Pages or PHP code
oc: Paginas o còde PHP

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
oc: Se l'opcion PHP es causida, picatz lo còde PHP entre %php. Atencion, se un còde PHP incorrecte es executat, aquò pòt copar vòstre site Drupal.

en: Not customizable
oc: Pas personalizable

en: Cache blocks
oc: Escondedor dels blòts

en: Restricted to certain pages
oc: Reservat a d'unas paginas

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type type.
oc: Lo tipe d'element de formulari que volètz presentar a l'utilizaire quand s'estigui creant aqueste camp dins lo tipe %type.

en: Required field
oc: Camp obligatòri

en: Upload destination
oc: Destí de les càrregues

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
oc: Seleccionatz ont volètz emmagazinar los fichièrs finals. L'emmagazinament de fichièrs privats a una sobrecàrrega significant respecte los fichièrs public, mas permet l'accès restringit als fichièrs d'aqueste camp.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
oc: Subdorsièr opcional, dins lo destí de les càrregues, ont s'emmagazinaran los fichièrs. No inclogueu les barres de l'inici ni del final.

en: Text formats
oc: Formats de tèxte

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
oc: Lo nombre de responsas que deu aver un tèma per lo considerar "brutlant".

en: Forum navigation vocabulary
oc: Vocabulari de navigacion de forum

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
oc: Se es pas carrega cap imatge, al visualizar lo contengut es aficharà aquesta.

en: Image styles
oc: Estils d'images

en: Detection method
oc: Metòde de deteccion

en: Date type
oc: Tipe de data

en: There are no menu links yet. <a href="@link">Add link</a>.
oc: I a pas cap de ligams de menú encara. <a href="@link">Apondètz-ne un</a>.

en: No Main links
oc: I a pas cap de ligams principals

en: Source for the Main links
oc: Font dels ligams principals

en: Select what should be displayed as the Main links (typically at the top of the page).
oc: Seleccionatz çò que cal afichar coma ligams principals (normalament en naut de la pagina).

en: No Secondary links
oc: I a pas cap de ligams secundaris

en: Source for the Secondary links
oc: Font dels ligams segondaris

en: Provide a menu link
oc: Provesís un ligam de menú

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
oc: Los ligams de menú amb un pes inferior s'afichan abans que los ligams amb un pes superior.

en: Edit menu link
oc: Editar lo ligam de menú

en: Delete menu link
oc: Suprimís lo ligam de menú

en: manage display
oc: gerís la presentacion

en: Preview before submitting
oc: Previsualiza abans d'enviar

en: Display author and date information.
oc: Aficha l'informacion de l'autor e la data.

en: Author username and publish date will be displayed.
oc: Es aficharà lo nom d'utilizaire de l'autor e la data de publicacion.

en: <em>Edit @type</em> @title
oc: Modificar @title (@type)

en: Revision log message
oc: Messatge del jornal de revision

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
oc: Proporcioneu una explicacion dels canvis que sètz fent. Aquò ajudarà a d'autres autors a entendre vòstras motivacions.

en: Revisions allow you to track differences between multiple versions of your content, and revert back to older versions.
oc: Les revisions vos permeton seguir les diferències entre múltiples versions del vòstre contengut, e tornar enrere cap a versions anteriors.

en: Full content
oc: Contengut integral

en: Search result
oc: Resultat de la recèrca

en: Searched %type for %keys.
oc: Recercat %type per %keys.

en: Edit shortcuts
oc: Modificar los acorchis.

en: The maximum number of posts displayed on overview pages such as the front page.
oc: Lo nombre maximal de contribucions afichadas sus las paginas de vista d'ensemble coma la pagina d'acuèlh.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
oc: Aquesta pagina es afichada quand l'afichatge del document es refusat a l'utilizaire actual. Daissatz void per afichar una pagina "Accès refusat" generica.

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
oc: Aquesta pagina es afichada quand cap de contengut correspond pas al document demandat. Daissatz void per afichar una pagina "Pagina pas trobada" generica.

en: Compress cached pages.
oc: Compressa las paginas que son dins l'escondedor.

en: Description of your site, included in each feed.
oc: Descripcion del vòstre site que s'inclou a cada canal.

en: Users may set their own time zone.
oc: Los utilizaires pòdon establir son pròpri fus orari.

en: Remind users at login if their time zone is not set.
oc: Recorda als utilizaires en iniciar sesilha se no han establit son fus orari.

en: Only applied if users may set their own time zone.
oc: Només s'aplica se los utilizaires han establit son pròpri fus orari.

en: Time zone for new users
oc: Fus orari pels novèls utilizaires

en: Default time zone.
oc: Fus orari per defaut.

en: Empty time zone.
oc: Fus orari void.

en: Users may set their own time zone at registration.
oc: Los utilizaires pòdon establir son pròpri fus orari pendent l'enregistrament.

en: Put site into maintenance mode
oc: Posa lo site en mòde de mantenença

en: Maintenance mode message
oc: Messatge del mòde mantenença

en: Message to show visitors when the site is in maintenance mode.
oc: Messatge afichat als visitaires quand lo site es en mòde mantenença.

en: Requires: !module-list
oc: Requesís : !module-list

en: Required by: !module-list
oc: Requesit per : !module-list

en: Public files
oc: Fichièrs publics

en: The email address to which the message should be sent OR enter [node:author:mail], [comment:author:mail], etc. if you would like to send an e-mail to the author of the original post.
oc: L'adreça de corrièr electronic a la qual s'ha d'enviar lo messatge o introduïu [node :author :mail], [comment :author :mail], etc se volètz mandar un corrièr electronic a l'autor original de l'entrada

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
oc: I a pas cap de vocabularis disponibles. <a href="@link">Apondètz-ne un</a>.

en: No terms available. <a href="@link">Add term</a>.
oc: I a pas cap de tèrmes disponibles. <a href="@link">Apondètz-ne un</a>.

en: There is currently no content classified with this term.
oc: Actualment no e a cap contengut classificat amb aqueste tèrme.

en: Administer vocabularies and terms
oc: Administrar los vocabularis e tèrmes

en: Displaying administrative links
oc: Afichatge dels ligams d'administracion

en: Triggers are events on your site, such as new content being added or a user logging in. The Trigger module associates these triggers with actions (functional tasks), such as unpublishing content containing certain keywords or e-mailing an administrator. The <a href="@url">Actions settings page</a> contains a list of existing actions and provides the ability to create and configure advanced actions (actions requiring configuration, such as an e-mail address or a list of banned words).
oc: Los activadors son eveniments del vòstre sistèma, coma ara contengut novèl que s'apond o un utilizaire iniciant sesilha. Lo modul Trigger associa aquestes activadors amb accions (prètzfaches funcionals), coma ara retirar un contengut que conten unes certes mots clau o mandar un corrièr electronic a un administrator. La <a href="@url">pagina de configuracion d'accions</a> conten una lista de las accions existents e provesís la capacitat de crear e de configurar accions avançadas (accions que requereixen configuracion, coma per exemple una adreça de corrièr electronic o una lista de mots prohibides).

en: Installing updates
oc: Installacion de las mesas a jorn

en: Preparing to update your site
oc: Preparacion de la mesa a jorn de vòstre site

en: Downloading updates failed:
oc: Fracàs del telecargament de las mesas a jorn :

en: Updates downloaded successfully.
oc: Las mesas a jorn son estadas telecargadas corrèctament.

en: Fatal error trying to download.
oc: Error fatala en ensajant de telecargar.

en: Downloading %project
oc: Telecargament de %project

en: Failed to download %project from %url
oc: La telecargament de %project dempuèi %url a fracassat

en: Update manager
oc: Gestionari de mesas a jorn

en: Picture directory
oc: Repertòri dels images

en: Account cancellation confirmation
oc: Confirmacion de l'anullacion del compte

en: Edit the e-mail messages sent to users when they attempt to cancel their accounts.
oc: Modificar los corrièls electronics mandats als utilizaires quand demandan l'anullacion del compte.

en: Fixed width
oc: Largor fixa

en: Image style
oc: Estil de l'imatge

en: Footer first column
oc: Primièra colomna del pè de pagina

en: Footer second column
oc: Segonga colomna del pè de pagina

en: Footer third column
oc: Tresena colomna del pè de pagina

en: Footer fourth column
oc: Quatrena colomna del pè de pagina

en: External resources can be optimized automatically, which can reduce both the size and number of requests made to your website.
oc: Los recursos extèrnes pòdon èsser optimizats automaticament, la qual cosa pòt reduir la talha e lo numèro de requèstas fetes al vòstre site web.

en: Cache pages for anonymous users
oc: Emmagazina las paginas a l'escondedor pels utilizaires anonimes

en: Highlighted
oc: Destacat

en: Sidebar second
oc: Segona barra lateral

en: Triptych first
oc: Tríptic primer

en: Triptych middle
oc: Tríptic central

en: Triptych last
oc: Tríptic darrer

en: Main background
oc: Fons principal

en: Sidebar background
oc: Fons de la barra lateral

en: Sidebar borders
oc: Vores de les barres lateral

en: Footer background
oc: Fons del peu

en: Plum
oc: Pruna

en: Cached pages will not be re-created until at least this much time has elapsed.
oc: Las paginas emmagazinadas a escondedor es pas tornaran a crear fins que passi coma minimal aqueste temps.

en: Expiration of cached pages
oc: Expiracion de las paginas emmagazinadas a escondedor

en: The maximum time an external cache can use an old version of a page.
oc: Lo temps maximal que una escondedor extèrna pòt utilizar una version antiga d'una pagina.

en: Enter a valid email address or use a token e-mail address such as %author.
oc: Picatz una adreça de corrièr electronic valida o utilizeu un token d'adreça de corrièr electronic coma %author.

en: Title and slogan
oc: Títol e eslogan

en: Firehouse
oc: Parc de bombers

en: Ice
oc: Gel

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
oc: Separeu les extensions amb un espaci o una coma e no inclogueu lo punt inicial.

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
oc: Las variablas disponiblas son : [site :name], [site :url], [user :name], [user :mail], [site :login-url], [site :url-brief], [user :edit-url], [user :one-time-login-url], [user :cancel-url].

en: None (original image)
oc: Cap (image original)

en: New field name
oc: Nom del camp novèl

en: Image style: @style
oc: Estil de l'imatge : @style

en: Shown when hovering over the menu link.
oc: S'aficha quand es passa per damunt del ligam de menú.

en: Administrative overlay
oc: Avant plan

en: When enabled, only users with the "Use the site in maintenance mode" <a href="@permissions-url">permission</a> are able to access your site to perform maintenance; all other visitors see the maintenance mode message configured below. Authorized users can log in directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
oc: Al activar-ho, solament los utilizaires amb lo <a href="@permissions-url">permés</a> "Utiliza lo mòde de site en mantenença" podran accedir al vòstre site per fer-ne lo mantenença; totes los autres visitaires veuran lo messatge de mòde de mantenença que se pòt configurar a continuacion. Los utilizaires autorizats pòdon iniciar sesilha dirèctament a tavèrs de la pagina d'<a href="@user-login">inici de sesilha de l'utilizaire</a>.

en: Subdirectory in the file upload directory where pictures will be stored.
oc: Sosrepertòri dins lo repertòri de telecargament ont los images seràn emmagazinats.

en: and where %property is %value
oc: e ont %property es %value

en: where %property is %value
oc: on %property es %value

en: and where
oc: i on

en: Weight for @title
oc: Pes de @title

en: Aggregate and compress CSS files.
oc: Unís e comprimís los fichièrs CSS.

en: Aggregate JavaScript files.
oc: Unís los fichièrs JavaScript.
