Open Atrium (7.x-2.632) - en to da translation catalogue (16 entries)

en: install
da: installér

en: Save and continue
da: Gem og fortsæt

en: @drupal installation complete
da: @drupal-installation fuldført

en: Congratulations, you installed @drupal!
da: Tillykke, du har nu installeret @drupal!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
da: Gennemse meddelelserne ovenfor, før du besøger <a href="@url">dit nye site</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
da: <a href="@url">Besøg dit nye site</a>.

en: A team collaboration platform
da: En samarbejdsplatform for teams

en: Choose installation method
da: Vælg installationsmetode

en: Quick installation
da: Hurtig installation

en: Quickly install using a predefined database dump. (recommended)
da: Installér hurtigt ved hjælp af et prædefineret databasedump. (anbefalet)

en: Standard installation
da: Standardinstallation

en: Install using the full Drupal process.  This is slower.
da: Installér med den fulde Drupal-proces. Dette er langsommere.

en: Importing site database
da: Importér site-database

en: The database import has encountered an error.
da: Databaseimporten stødte på en fejl.

en: Installing from database import.
da: Installerer fra databaseimport.

en: Performing standard Drupal install.
da: Udfører standard Drupal-installation.
