Open Atrium (7.x-2.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (90 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Image size
tr: Resim boyutu

en: Content
tr: İçerik

en: Private
tr: Özel

en: Groups
tr: Gruplar

en: Group
tr: Grup

en: Subscribe to group
tr: Gruba abone ol

en: Unsubscribe from group
tr: Gruptan çık

en: Organic groups
tr: Organik gruplar

en: Description
tr: Açıklama

en: Public
tr: Açık

en: Login
tr: Giriş

en: Edit
tr: Düzenle

en: Search
tr: Ara

en: None
tr: Hiçbiri

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Parent
tr: Üst öge

en: Depth
tr: Derinlik

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Help
tr: Yardım

en: Summary
tr: Özet

en: Small
tr: Küçük

en: Large
tr: Büyük

en: Section
tr: Bölüm

en: Menu
tr: Menü

en: Posted by
tr: Gönderen:

en: Picture
tr: Görsel

en: User
tr: Kullanıcı

en: Node
tr: Düğüm

en: Parent item
tr: Üst öğe

en: All
tr: Tümü

en: Added
tr: Eklendi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Filter
tr: Süzgeç

en: blocked
tr: engellenmiş

en: Members
tr: Üyeler

en: group
tr: grup

en: Navigation
tr: Gezinti

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Square
tr: Kare

en: Close
tr: Kapat

en: reply
tr: cevapla

en: Notifications
tr: Bildirimler

en: Logout
tr: Çıkış

en: Full
tr: Tam

en: Attachments
tr: Ekler

en: Display Name
tr: Görüntü Adı

en: Toolbar settings
tr: Araç çubuğu ayarları

en: Today
tr: Bugün

en: Yesterday
tr: Dün

en: File Title
tr: Dosya Başlığı

en: Log out
tr: Çıkış

en: Team
tr: Takım

en: Teams
tr: Takımlar

en: User name
tr: Kullanıcı adı

en: User Profile
tr: Kullanıcı Profili

en: Menu settings
tr: Menü ayarları

en: publish
tr: Yayınla

en: Removed
tr: Silindi

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Menus
tr: Menüler

en: Menu link title
tr: Menü bağlantı başlığı

en: Edit profile
tr: Profili düzenle

en: Space
tr: Boşluk

en: Not Published
tr: Henüz Yayınlanmamış

en: About
tr: Hakkında

en: Group home
tr: Grup anasayfası

en: approved
tr: onaylanmış

en: Custom format
tr: Özel biçim

en: Admin
tr: Yönetim

en: Parent ID
tr: Üst ID

en: Config
tr: Yapılandırma

en: Dashboard
tr: Pano

en: Show description
tr: Açıklamayı göster

en: Custom formats
tr: Özel biçimler

en: Relative date
tr: Göreli tarih

en: Show links
tr: Bağlantıları göster

en: Provide a menu link
tr: Bir menü bağlantısı sağlayın

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
tr: Ağırlığı küçük olan menü bağlantıları ağırlığı büyük olanlardan önce gösterilir.

en: Shown when hovering over the menu link.
tr: Menü bağlantısının üzerine gelindiğinde görünür.

en: Group roles and permissions
tr: Grup rolleri ve izinleri

en: Groups audience
tr: Seslendiği gruplar

en:  new
tr:  yeni

en: Entity Reference
tr: Varlık Referansı

en: Message types for Open Atrium
tr: Open Atrium için ileti türleri

en: Wiki Page
tr: Viki Sayfası

en: An Open Atrium Wiki page
tr: Bir Open Atrium Viki sayfası

en: Wiki pages for Open Atrium
tr: Open Atrium viki sayfaları
