OpenBrewery (7.x-1.1) - en to eo translation catalogue (306 entries)

en: Home
eo: Hejmo

en: Title
eo: Titolo

en: Body
eo: Korpo

en: Next
eo: Sekva

en: Pages
eo: Paĝoj

en: delete
eo: forigu

en: Status
eo: Stato

en: E-mail
eo: Retpoŝto

en: Delete
eo: Forigu

en: Operations
eo: Operacioj

en: Content
eo: Enhavo

en: Value
eo: Valoro

en: Username
eo: Uzantnomo

en: content
eo: enhavo

en: Type
eo: Tipo

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Replies
eo: Respondoj

en: Closed
eo: Fermita

en: List
eo: Listo

en: Subject
eo: Temo

en: Actions
eo: Agoj

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Remove
eo: Forigu

en: Description
eo: Priskribo

en: Language
eo: Lingvo

en: Read more
eo: Legu pli

en: more
eo: pli

en: Access control
eo: Regu permesojn

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Comments
eo: Komentoj

en: More
eo: Pli

en: Tags
eo: Etikedoj

en: Block title
eo: Titolo de la bloko

en: Taxonomy
eo: Taksonomio

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Content types
eo: Enhavaj tipoj

en: Version
eo: Versio

en: view
eo: rigardi

en: File
eo: Dosiero

en: Advanced options
eo: Spertulaj opcioj

en: Edit
eo: Redaktu

en: Date
eo: Dato

en: Size
eo: Grandeco

en: Search
eo: Serĉu

en: Reset
eo: Restarigu

en: None
eo: Neniu

en: Display settings
eo: Vidigaj opcioj

en: This action cannot be undone.
eo: Tiu ago ne eblas malfari.

en: Comment form
eo: Por komentoj

en: User edit form
eo: Por redakta formularo de uzanto

en: User contact form
eo: Por kontakta formularo

en: - None -
eo: - Neniu -

en: Weight
eo: Pezo

en: The configuration options have been saved.
eo: Agordaj opcioj estas konservitaj.

en: Variable
eo: Variablo

en: Image
eo: Bildo

en: Hierarchy
eo: Hierarkio

en: Required
eo: Bezonata

en: Parent
eo: Patro

en: Parents
eo: Gepatroj

en: Category
eo: Kategorio

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: edit
eo: redakti

en: Import
eo: Importu

en: Book
eo: Libro

en: Export
eo: Eksportu

en: Taxonomy term
eo: Taksonomia termo

en: Field
eo: Kampo

en: Label
eo: Etikedo.

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Save
eo: Konservu

en: Help
eo: Helpo

en: Font
eo: Tiparo

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Update
eo: Ĝisdatigu

en: Open
eo: Malfermu

en: Small
eo: Malgranda

en: Large
eo: Granda

en: Views
eo: Vidoj

en: Access
eo: Atingo

en: Add
eo: Aldonu

en: View
eo: Vidu

en: Path
eo: Vojo

en: Vocabularies
eo: Vortprovizoj

en: Refresh
eo: Renovigu

en: Region
eo: Regiono

en: Menu
eo: Menuo

en: results
eo: rezultoj

en: search
eo: serĉu

en: Timestamp
eo: Tempindiko

en: Keywords
eo: Ĉefvortoj

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Attachment
eo: Kunsendaĵo

en: Picture
eo: Bildo

en: User
eo: Uzanto

en: Continue
eo: Daŭrigu

en: Configure
eo: Agordu

en: Files
eo: Dosieroj

en: Error
eo: Eraro

en: Contact
eo: Kontakto

en: Created
eo: Kreita

en: Node
eo: Nodo

en: Are you sure you want to delete %title?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi %title?

en: The name of the menu.
eo: La nomo de la menuo.

en: All
eo: Ĉiuj

en: Active
eo: Aktiva

en: Access denied
eo: Aliro malpermesata.

en: Add content
eo: Aldonu enhavon

en: Page title
eo: Paĝa titolo

en: Block
eo: Bloko

en: Page
eo: Paĝo

en: 1 hour | @count hours
eo[0]: 1 horo
eo[1]: @count horoj

en: 1 day | @count days
eo[0]: 1 tago
eo[1]: @count tagoj

en: Node links
eo: Noda ligilo

en: Site name
eo: Reteja nomo

en: Site slogan
eo: Slogano de retejo

en: Never
eo: Neniam

en: Header
eo: Kaplinio

en: Left sidebar
eo: Maldekstra flankmenuo

en: Right sidebar
eo: Dekstra flankmenuo

en: Footer
eo: Piedlinio

en: Inline
eo: en linio

en: Selected
eo: Elektita

en: Menu link
eo: Ligilo al menuo

en: Custom
eo: Propra

en: Roles
eo: Roloj

en: Comment
eo: Komento

en: Hostname
eo: Gastiganta nomo

en: Published
eo: Publikigita

en: Signature
eo: Subskribo

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Location
eo: Loko

en: Promoted to front page
eo: Montrata en la ĉefpaĝo

en: Log message
eo: Protokol-mesaĝo

en: Poll duration
eo: Opinisonda daŭro

en: Term name
eo: Termina nomo

en: Last access
eo: Lasta aliro

en: Fields
eo: Kampoj

en: Average
eo: Meznombro

en: Count
eo: Kalkulo

en: Watchdog
eo: Gardhundo

en: Mode
eo: Reĝimo

en: Last update
eo: Lasta ĝisdatiĝo

en: Nodes
eo: Nodoj

en: Advanced
eo: Specialaj

en: Medium
eo: Medio

en: Caching
eo: Kaŝmemorigado

en: System
eo: Sistemo

en: Desc
eo: malkreske

en: node
eo: nodo

en: Recent posts
eo: Lastaj afiŝoj

en: Table
eo: Tabelo

en: Configuration
eo: Agordoj

en: !time ago
eo: !time antaŭe

en: Other
eo: Alia

en: Text color
eo: Teksta koloro

en: User login
eo: Uzanta ensaluto

en: Blog
eo: Blogo

en: String
eo: Signovico

en: Users
eo: Uzantoj

en: Referrer
eo: Referantoj

en: Anonymous
eo: Sennoma

en: Filters
eo: Filtroj

en: Optional
eo: Nedeviga

en: Order
eo: Ordo

en: Recent comments
eo: Lastaj komentoj

en: Position
eo: Loko

en: Profile
eo: Profilo

en: Save settings
eo: Konservu agordojn

en: Operation
eo: Operacio

en: reply
eo: respondu

en: Tracker
eo: Ŝanĝospurilo

en: with comments
eo: kun komentoj

en: without comments
eo: sen komentoj

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: Full
eo: Kompleta

en: Rules
eo: Reguloj

en: Authoring information
eo: Aŭtora informo

en: Hidden
eo: Kaŝita

en: Show
eo: Montru

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
eo: Enmetu unu paĝon por lineo kiel vojoj de Drupalo. La '*' signo estas ĵokero. Ekzemplaj vojoj estas %blog por la bloga paĝo kaj %blog-wildcard por ĉiu persona blogo. %front estas la ĉefa paĝo.

en: Edit term
eo: Redaktu terminon

en: ‹ previous
eo: ‹ antaŭa

en: next ›
eo: sekva ›

en: Full text
eo: Plena teksto

en: Date/Time
eo: Dato/Tempo

en: The changes have been saved.
eo: Ŝanĝoj konserviĝis.

en: Search results
eo: Serĉrezultoj

en: Your search yielded no results
eo: Via serĉo trovis nenion

en: Front page
eo: Ĉefpaĝo

en: Display name
eo: vidigata nomo

en: Languages
eo: Lingvoj

en: Features
eo: Ecoj

en: Publishing options
eo: Publikigaj opcioj

en: Configure block
eo: Agordu blokon

en: Select list
eo: Selekta listo

en: Text field
eo: Teksta kampo

en: None.
eo: Neniu.

en: Revert
eo: Malfari

en: Greater than
eo: Pli granda ol

en: Less than
eo: Malpli granda ol

en: What links here
eo: Kio ligilas ĉi tie?

en: People
eo: Uzantoj

en: Blocked
eo: Blokita

en: open
eo: malfermita

en: Parent term
eo: Patra termino

en: Parent terms
eo: Patraj terminoj

en: Forums
eo: Forumoj

en: revert
eo: malfari

en: Permissions
eo: Permesoj

en: Not published
eo: Ne publikigita

en: Menu settings
eo: Menuaj agordoj

en: Color scheme
eo: Kolorskemo

en: New comments
eo: Novaj komentoj

en: <Hidden>
eo: <Kaŝita>

en: Revision of %title from %date
eo: Revizio pri %title de %date

en: Themes
eo: Haŭtoj

en: Translations
eo: Tradukoj

en: Slogan
eo: Slogano

en: Apply
eo: Apliku

en: Enter the terms you wish to search for.
eo: Entajpu la terminojn, kiujn vi volas serĉi.

en: Menus
eo: Menuoj

en: Above
eo: Supere

en: Add field
eo: Aldonu kampon

en: Permission
eo: Permeso

en: Profiles
eo: Profiloj

en: URL path settings
eo: Agordoj de URL-vojoj

en: @user's picture
eo: bildo de @user

en: Language neutral
eo: Lingve neŭtrala

en: « first
eo: « unua

en: last »
eo: fina »

en: Rearrange
eo: Rearanĝu

en: Aggregator
eo: Kolektilo

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
eo: La URL %url ne estas valida. Bonvolu enmeti plenan URL-n, kiel http://www.example.com/feed.xml.

en: Book navigation
eo: Libro-navigado

en: !a comments per page
eo: po !a komentoj ĉiupaĝe

en: Pager
eo: Tabulpaĝilo

en: 1 year | @count years
eo[0]: 1 jaro
eo[1]: @count jaroj

en: 1 week | @count weeks
eo[0]: 1 semajno
eo[1]: @count semajnoj

en: 1 sec | @count sec
eo[0]: 1 sek
eo[1]: @count sek

en: Page settings
eo: Paĝaj agordoj

en: Use pager
eo: Uzu tabulpaĝilon

en: More link
eo: Ligilo "pli"

en: More link text
eo: Teksto de ligilo "pli"

en: Default order
eo: Defaŭlta sinsekvo

en: Number of views
eo: Nombro da vidoj

en: sort by @s
eo: ordigu laŭ @s

en: and
eo: kaj

en: Add new rule
eo: Aldonu novan regulon

en: Create @name
eo: Verku @name

en: User account
eo: Uzanta konto

en: 1 month | @count months
eo[0]: 1 monato
eo[1]: @count monatoj

en: Custom format
eo: Propra formato

en: Drupal core
eo: Drupal-kerno

en: Enable or disable the display of certain page elements.
eo: Ŝaltu aŭ malŝaltu montron de specifaj paĝaj elementoj.

en: Book outline
eo: Libra skemo

en: Revision information
eo: Reviziaj informoj

en: The comment you are replying to does not exist.
eo: La komentoj al kiuj vi respondas ne ekzistas.

en: Dashboard
eo: Instrumentejo

en: Localization
eo: Asimilado

en: sorted by
eo: ordigita laŭ

en: No fields available.
eo: Neniuj kampoj disponeblaj.

en: Displays
eo: Vidigiloj

en: View name
eo: Nomo de vido

en: Will be available to all users.
eo: Estos atingebla por ĉiuj uzantoj.

en: Poll
eo: Enketo

en: Browser session ID of user that visited page.
eo: Retumila sesia ID de uzanto kiu vizitis paĝon.

en: Title of page visited.
eo: Titolo de paĝo vizitita.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
eo: Interna vojo al paĝo vizitita (relative al la radiko de Drupalo.)

en: Referrer URI.
eo: Referanta URI.

en: Hostname of user that visited the page.
eo: Gastiganto de uzanto kiu vizitis la paĝon.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
eo: Tempo (ms) kiam la paĝo ŝaltiĝis.

en: Timestamp of when the page was visited.
eo: Tempindiko de kiam la paĝo estis vizitita.

en: contact
eo: kontakto

en: Add a more link to the bottom of the display.
eo: Aldonu ligilon "pli" al subo de vidigilo

en: Create more link
eo: Verku ligilon "pli"

en: - All -
eo: - Ĉio -

en: Contact form
eo: Kontakta formularo

en: Ampersand
eo: Kaj simbolo

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
eo: La defaŭlta lingvo por retpoŝtoj, kaj preferata lingvo por prezentado de retejo.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
eo: La maŝinlegebla nomo devas konsisti nur el minusklaj literoj, numeroj, kaj substrekoj.

en: Supports configurable user profiles.
eo: Subtenas agordeblajn profilojn de uzantoj.

en: Search form
eo: Serĉformularo

en: Popular content
eo: Populara enhavo

en: Date and time
eo: Dato kaj tempo

en: Content translation
eo: Traduko de enhavo

en: Text format
eo: Tekstformato

en: manage fields
eo: agordu kampojn

en: Manage display
eo: Agordu vidigilon

en: Image styles
eo: Bildaj stiloj

en: manage display
eo: agordu vidigilon

en: Image style
eo: Bilda stilo

en: Add a new @plugin
eo: Aldonu novan @plugin

en: Edit @plugin %title
eo: Redaktu @plugin %title

en: %title has been created.
eo: %title estis kreita.

en: Asc
eo: kreske

en: Add new view
eo: Aldonu novan vidigon

en: Show "Page not found"
eo: Montru "Paĝo ne trovita"

en: Modify the display(s) of your view below or add new displays.
eo: Modifu la vidigilo(j)n de vido aŭ aldonu novajn vidigilojn.

en: Add !display
eo: Aldonu !display-on

en: @display_title details
eo: Detaloj de "@display_title"

en: Create a page
eo: Verku paĝon

en: of type
eo: de tipo
