OpenChurch (7.x-1.11-beta1) - en to fi translation catalogue (45 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Content
fi: Sisältö

en: Author
fi: Tekijä

en: Description
fi: Kuvaus

en: Cost
fi: Maksu

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Link
fi: Linkki

en: Image
fi: Kuva

en: Help
fi: Ohje

en: Background Color
fi: Taustaväri

en: Event
fi: Tapahtumat

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Location
fi: Sijainti

en: Gallery
fi: Galleria

en: Phone
fi: Puhelin

en: Blog
fi: Blogi

en: Position
fi: Sijoitus

en: Features
fi: Ominaisuudet

en: Red
fi: Punainen

en: Gray
fi: Harmaa

en: Webform
fi: Verkkolomake

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
fi: Luo uusi lomake tai kysely. Lähetettyjen lomakkeiden tulokset ja tilastot tallennetaan ja ovat siihen oikeutettujen käyttäjien nähtävillä.

en: Green
fi: Vihreä

en: Blue
fi: Sininen

en: Orange
fi: Oranssi

en: When
fi: Milloin

en: Black
fi: Musta

en: About
fi: Tietoja

en: Where
fi: Missä

en: A newsletter issue to be sent to subscribed email addresses.
fi: Uutiskirjeen tilaajien sähköpostiosoitteisiin lähetettävä uutiskirjejulkaisu.

en: Main menu
fi: Päävalikko

en: Header top
fi: Ylätunnisteen yläosa

en: Page top
fi: Sivun yläreunaan

en: Page bottom
fi: Sivun alareuna

en: Sidebar first
fi: Ensimmäinen sivupalkki

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
fi: <em>Päävalikkoa</em> käytetään usein esittämään sivuston pääalueet, valikko esitetään usein esimerkiksi navigointipalkin yläpuolella.

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fi: Käytä <em>perussivuja</em> staattiseen sisältöösi kuten esimerkiksi "Tietoa meistä" sivu.

en: Sidebar second
fi: Toinen sivupalkki

en: Light Blue
fi: Vaaleansininen

en: Newsletter category
fi: Uutiskirjeen kategoria

en: Simplenews newsletter
fi: Simplenews uutiskirje
