OpenChurch (7.x-1.11-beta1) - en to hu translation catalogue (61 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Content
hu: Tartalom

en: Author
hu: Szerző

en: Description
hu: Leírás

en: Cost
hu: Költség

en: Date
hu: Dátum

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Image
hu: Kép

en: Help
hu: Súgó

en: Background Color
hu: Háttérszín

en: Audio
hu: Hanganyag

en: Event
hu: Esemény

en: Email
hu: E-mail

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Location
hu: Helyszín

en: Gallery
hu: Galéria

en: Phone
hu: Telefon

en: Position
hu: Elhelyezkedés

en: Features
hu: Jellemzők

en: Red
hu: Vörös

en: White
hu: Fehér

en: Video
hu: Videó

en: Gray
hu: Szürke

en: Webform
hu: Űrlap

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
hu: Új kérdőív vagy űrlap készítése a felhasználóknak. A beküldések, illetve az azokból készített statisztikák csak a jogosult felhasználók számára lesznek elérhetőek.

en: Green
hu: Zöld

en: Blue
hu: Kék

en: Orange
hu: Narancs

en: When
hu: Mikor

en: Black
hu: Fekete

en: Secondary Links
hu: Másodlagos hivatkozások

en: About
hu: Leírás

en: Where
hu: Hol

en: Dark Blue
hu: Sötétkék

en: A newsletter issue to be sent to subscribed email addresses.
hu: Hírlevél, ami kiküldhető a feliratkozott email címekre.

en: Main menu
hu: Főmenü

en: Header top
hu: Fejléc felső része

en: Page top
hu: Oldal teteje

en: Page bottom
hu: Oldal alja

en: Sidebar first
hu: Első oldalsáv

en: Manage Users
hu: Felhasználók kezelése

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
hu: A <em>Fő</em> menü célja jellemzően a webhely főbb egységeinek hivatkozása, általában a felső navigációs sávban.

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
hu: Az <em>egyszerű oldal</em> használatos az állandó tartalmakhoz, ilyen például a „Bemutatkozás” oldal.

en: Preface top
hu: Bevezető felül

en: Sidebar second
hu: Második oldalsáv

en: Light Blue
hu: Világoskék

en: Light Gray
hu: Világosszürke

en: Medium Gray
hu: Középszürke

en: Dark Gray
hu: Sötétszürke

en: Light Green
hu: Világoszöld

en: Light Orange
hu: Világosnarancs

en: breadcrumbs
hu: morzsák

en: Newsletter category
hu: Hírlevél kategória

en: Dark Green
hu: Sötétzöld

en: Dark Orange
hu: Sötétnarancs

en: Header Background Color
hu: Fejléc háttérszíne

en: Header Text Color
hu: Fejléc betűszíne

en: Link Text Color
hu: Hivatkozás betűszíne
