OpenChurch (7.x-1.11-beta10) - en to pl translation catalogue (48 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Content
pl: Zawartość

en: Author
pl: Autor

en: Description
pl: Opis

en: Cost
pl: Koszt

en: Date
pl: Data

en: Link
pl: Odnośnik

en: Image
pl: Obraz

en: Help
pl: Pomoc

en: Background Color
pl: Kolor tła

en: Event
pl: Termin

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: Location
pl: Położenie

en: Gallery
pl: Galeria

en: Phone
pl: Telefon

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Position
pl: Pozycja

en: Features
pl: Funkcjonalności

en: Red
pl: Czerwony

en: White
pl: Biały

en: Video
pl: Wideo

en: Gray
pl: Szary

en: Webform
pl: Formularz

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
pl: Twórz formularze i ankiety dostępne dla użytkowników. Zgłoszenia i statystyki dostępne są dla uprawnionych użytkowników.

en: Menus
pl: Menu

en: Green
pl: Zielony

en: Blue
pl: Niebieski

en: Orange
pl: Pomorańczowy

en: Black
pl: Czarny

en: About
pl: O stronie

en: A newsletter issue to be sent to subscribed email addresses.
pl: Wydanie newslettera, które będzie wysłane na adresy e-mail  subskrybentów.

en: Main menu
pl: Menu główne

en: Staff
pl: Personel

en: Header top
pl: Kolor górnej części nagłówka

en: Page top
pl: Góra strony

en: Page bottom
pl: Dół strony

en: Sidebar first
pl: Pierwsza kolumna boczna

en: Manage Users
pl: Zarządzaj użytkownikami

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
pl: <em>Główne</em> menu wykorzystywane jest na wielu witrynach do pokazywania najważniejszych sekcji serwisu, często w górnej części witryny.

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
pl: Użyj <em>prostych stron</em> dla Twoich statycznych treści, takich jak strona 'O nas'.

en: Apps
pl: Aplikacje

en: Sidebar second
pl: Druga kolumna boczna

en: Light Blue
pl: Jasnoniebieski

en: Site Information
pl: Informacje o serwisie

en: Newsletter category
pl: Kategoria newslettera
