OpenChurch (7.x-1.11-beta7) - en to uk translation catalogue (73 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Content
uk: Вміст

en: Author
uk: Автор

en: Description
uk: Опис

en: Cost
uk: Вартість

en: Date
uk: Дата

en: Link
uk: Посилання

en: Image
uk: Зображення

en: Help
uk: Довідка

en: Background Color
uk: Колір тла

en: Podcast
uk: Подкаст

en: Audio
uk: Звук

en: Event
uk: Подія

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Location
uk: Місце розташування

en: Gallery
uk: Галерея

en: Phone
uk: Телефон

en: Appearance
uk: Вигляд

en: Blog
uk: Блоґ

en: Position
uk: Позиція

en: Features
uk: Властивості

en: Red
uk: Червоний

en: White
uk: Білий

en: Video
uk: Відео

en: Gray
uk: Сірий

en: Webform
uk: Вебформа

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
uk: Створіть нову форму або опитувача. Результати заповнення й статистика будуть записані й передані для перегляду користувачам з відповідними правами доступу.

en: Menus
uk: Меню

en: Green
uk: Зелений

en: Blue
uk: Синій

en: Orange
uk: Помаранчевий

en: When
uk: Коли

en: simplenews
uk: інформаційні бюлетені

en: Black
uk: Чорний

en: About
uk: Про модуль

en: Where
uk: Де

en: Dark Blue
uk: Темно-синій

en: A newsletter issue to be sent to subscribed email addresses.
uk: Випуск розсилання був відправлений на електронні адреси передплатників.

en: Main menu
uk: Головне меню

en: Header top
uk: Верх заголовку

en: Node bottom
uk: Низ матеріалу

en: Page top
uk: Верх сторінки

en: Page bottom
uk: Низ сторінки

en: Sidebar first
uk: Перша бічна панель

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
uk: <em>Головне</em> меню використовується на більшості сайтів для доступу до його основних розділів і найчастіше знаходиться у верхній навігаційній панелі.

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
uk: <em>Прості сторінки</em> використовуються для розміщення незмінюваного вмісту на кшталт сторінки 'Про нас'.

en: Thumb
uk: Палець

en: Apps
uk: Програми

en: Node top
uk: Верх матеріалу

en: Preface top
uk: Верх передмови

en: Sidebar second
uk: Друга бічна панель

en: Light Blue
uk: Світло-синій

en: Light Gray
uk: Світло-сірий

en: Medium Gray
uk: Сірий

en: Dark Gray
uk: Темно-сірий

en: Light Green
uk: Світло-зелений

en: Light Orange
uk: Світло-жовтогарячий

en: Preface bottom
uk: Низ передмови

en: Postscript top
uk: Верх постскриптуму

en: Postscript bottom
uk: Низ постскриптуму

en: Site Information
uk: Відомості про сайт

en: Skip to main content area
uk: Перейти до основного вмісту

en: Newsletter category
uk: Категорія розсилання

en: Dark Green
uk: Темно-зелений

en: Dark Orange
uk: Темно-жовтогарячий

en: Header Text Color
uk: Колір тексту заловку

en: Bulletin
uk: Бюлетень

en: global
uk: глобально

en: Album Cover
uk: Обкладинка альбому
