OpenChurch (7.x-1.16) - en to nl translation catalogue (36 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Content
nl: Inhoud

en: Author
nl: Auteur

en: Description
nl: Beschrijving

en: Cost
nl: Kostprijs

en: Date
nl: Datum

en: Image
nl: Afbeelding

en: Event
nl: Evenement

en: Email
nl: E-mail

en: Header
nl: Kop

en: Footer
nl: Voet

en: Location
nl: Locatie

en: Gallery
nl: Album

en: Phone
nl: Telefoonnummer

en: Appearance
nl: Uiterlijk

en: Position
nl: Positie

en: Webform
nl: Formulier

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
nl: Een nieuw formulier of vragenlijst aanmaken. Resultaten en statistieken worden opgeslagen en zijn toegankelijk voor gebruikers met de juiste rechten.

en: Menus
nl: Menu's

en: When
nl: Wanneer

en: About
nl: Over

en: A newsletter issue to be sent to subscribed email addresses.
nl: Nieuwsbriefuitgave te zenden naar de ingeschreven e-mailadressen.

en: Main menu
nl: Hoofdmenu

en: Staff
nl: Personeel

en: Header top
nl: Bovenzijde kop

en: Page top
nl: Bovenkant pagina

en: Page bottom
nl: Onderkant pagina

en: Sidebar first
nl: Eerste zijbalk

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
nl: Het <em>Hoofdmenu</em> wordt vaak gebruikt om de hoofdonderdelen van de website aan te geven bijvoorbeeld in een menu bovenaan de pagina.

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
nl: Gebruik <em>eenvoudige pagina's</em> voor vaste inhoud, zoals een 'Over ons'-pagina.

en: Preface top
nl: Inleiding bovenkant

en: Sidebar second
nl: Tweede zijbalk

en: Site Information
nl: Website-informatie

en: Newsletter category
nl: Nieuwsbriefcategorie

en: Simplenews newsletter
nl: Simplenews-nieuwsbrief
