OpenChurch Apps (7.x-2.1-alpha4) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: Author
id: Penulis

en: Description
id: Deskripsi

en: Cost
id: Biaya

en: Date
id: Tanggal

en: Link
id: Tautan

en: Image
id: Gambar

en: Event
id: Acara

en: Location
id: Lokasi

en: Phone
id: Telepon

en: Position
id: Posisi

en: About
id: Tentang

en: Blog Topic
id: Topik Blog

en: Bulletin Date
id: Tanggal Buletin
