OpenChurch Theme (7.x-2.0-alpha3) - en to hi translation catalogue (33 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Content
hi: सामग्री

en: Help
hi: मदद

en: Menu item
hi: मेनू आइटम

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Text color
hi: पाठ रंग

en: Link color
hi: लिंक रंग

en: Featured
hi: प्रदर्शित

en: Main menu
hi: मुख्य मेनू

en: Header top
hi: हैडर का शीर्ष

en: Header bottom
hi: हैडर का निचला भाग

en: Slate
hi: पटिया

en: Page top
hi: पृष्ठ का शीर्ष

en: Page bottom
hi: पृष्ठ के नीचे

en: Sidebar first
hi: साइडबार पहला

en: Secondary menu
hi: द्वितीयक उपागम

en: Footer first column
hi: पाद लेख का प्रथम स्तंभ

en: Footer second column
hi: पाद लेख का दूसरा स्तंभ

en: Footer third column
hi: पाद लेख का तीसरा स्तंभ

en: Footer fourth column
hi: पाद लेख का चौथा स्तंभ

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया

en: Sidebar second
hi: साइडबार दूसरा

en: Triptych first
hi: त्रिपट्ट प्रथम

en: Triptych middle
hi: त्रिपट्ट मध्य

en: Triptych last
hi: त्रिपट्ट आखरी

en: Main background
hi: मुख्य पृष्ठभूमि

en: Sidebar background
hi: साइडबार पृष्ठभूमि

en: Footer background
hi: पाद पृष्ठभूमि

en: Plum
hi: बेर

en: Title and slogan
hi: शीर्षक और नारा

en: Firehouse
hi: फायरहाउस

en: Ice
hi: बर्फ़
