OpenChurch Theme (7.x-2.1-alpha1) - en to el translation catalogue (30 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Help
el: Βοήθεια

en: Menu item
el: Στοιχείο μενού

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Text color
el: Χρώμα κειμένου

en: Sidebar
el: Πλευρική ζώνη

en: Link color
el: Χρώμα συνδέσμου

en: Featured
el: Ζώνη προβεβλημένων

en: Main menu
el: Κύριο μενού

en: Header top
el: Επικεφαλίδα πάνω

en: Header bottom
el: Επικεφαλίδα κάτω

en: Page top
el: Κορυφή σελίδας

en: Page bottom
el: Βάση σελίδας

en: Sidebar first
el: Πρώτη πλευρική ζώνη

en: Secondary menu
el: Δευτερεύον μενού

en: Footer first column
el: Υποσέλιδο πρώτη στήλη

en: Footer second column
el: Υποσέλιδο δεύτερη στήλη

en: Footer third column
el: Υποσέλιδο τρίτη στήλη

en: Footer fourth column
el: Υποσέλιδο τέταρτη στήλη

en: Highlighted
el: Ζώνη ενδεδειγμένων

en: Sidebar second
el: Δεύτερη πλευρική ζώνη

en: Triptych first
el: Πρώτη ζώνη τρίπτυχου

en: Triptych middle
el: Μεσαία ζώνη τρίπτυχου

en: Triptych last
el: Τελαυταία ζώνη τρίπτυχου

en: Main background
el: Κυρίως φόντο

en: Sidebar background
el: Φόντο πλευρικής στήλης

en: Footer background
el: Φόντο υποσέλιδου

en: Title and slogan
el: Τίτλος και σλόγκαν
