OpenChurch Theme (7.x-2.1-alpha1) - en to jv translation catalogue (28 entries)

en: Home
jv: Joglo

en: Content
jv: Konten

en: Help
jv: Pitulungan

en: Text color
jv: Warna tèks

en: Link color
jv: Warna tautan

en: Blue Lagoon
jv: Lagoon Biru

en: Featured
jv: Fitur

en: Main menu
jv: Menu utama

en: Header top
jv: Header ndhuwur

en: Header bottom
jv: Header Ngisor

en: Page top
jv: Kaca ndhuwur

en: Page bottom
jv: Kācā ngisor

en: Sidebar first
jv: Sidebar pertama

en: Secondary menu
jv: Menu keloro

en: Footer first column
jv: Footer kolom pertama

en: Footer second column
jv: Footer kolom keloro

en: Footer third column
jv: Footer kolom ketelu

en: Footer fourth column
jv: Footer kolom kepapat

en: Sidebar second
jv: Sidebar keloro

en: Triptych first
jv: Triptych pertama

en: Triptych middle
jv: Triptych tengah

en: Triptych last
jv: Triptych pungkasan

en: Main background
jv: Latar utama

en: Sidebar background
jv: Latare sidebar

en: Footer background
jv: Latare footer

en: Title and slogan
jv: Judhul lan sesanti

en: Firehouse
jv: Omah kobaran (Firehouse)

en: Ice
jv: Es (Ice)
