OpenCivic (7.x-1.0-alpha1) - en to bg translation catalogue (748 entries)

en: Home
bg: Каталог

en: User interface
bg: Потребителски интерфейс

en: Title
bg: Заглавие

en: Body
bg: Съдържание

en: Previous
bg: Предишно

en: Next
bg: Още

en: user
bg: потребител

en: Pages
bg: Страници

en: Save configuration
bg: Запази настройката

en: Reset to defaults
bg: Върни се към стойностите по подразбиране

en: enabled
bg: включено

en: enable
bg: активирай

en: delete
bg: изтрий

en: Status
bg: Статус

en: Prefix
bg: Префикс

en: Suffix
bg: Суфикс

en: approve
bg: одобри

en: E-mail
bg: Е-поща

en: Delete
bg: Изтриване

en: Submit
bg: Запис

en: Operations
bg: Действия

en: Content
bg: Съдържание

en: Value
bg: Стойност

en: Username
bg: Потребителско име

en: Email address
bg: Имейл адрес

en: Development
bg: Разработка

en: Group
bg: Група

en: Type
bg: Тип

en: Author
bg: Автор

en: Replies
bg: Отговори

en: Closed
bg: Закрито

en: yes
bg: да

en: List
bg: Списък

en: Subject
bg: Тема

en: Actions
bg: Действия

en: disabled
bg: деактивиран

en: Confirm
bg: Потвърди

en: Cancel
bg: Отмени

en: Remove
bg: Премахни

en: Subscribe
bg: Абонирай се

en: Unsubscribe
bg: Прекрати абонамента

en: Description
bg: Описание

en: Language
bg: Език

en: Read more
bg: Пълен текст

en: more
bg: още

en: Enable
bg: Активирай

en: Disable
bg: Дезактивирай

en: Access control
bg: Контрол на достъпа

en: Article
bg: Статия

en: Disabled
bg: Деактивиран

en: Enabled
bg: Активиран

en: Administration
bg: Администриране

en: footer
bg: подложка

en: Comments
bg: Коментари

en: Priority
bg: Приоритет

en: More
bg: още...

en: Action
bg: Действие

en: On
bg: Включи

en: Tags
bg: Таг

en: Block title
bg: Заглавие на блока

en: Taxonomy
bg: Таксономия

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: Content types
bg: Типове съдържание

en: Categories
bg: Категории

en: Download
bg: Свали

en: Version
bg: Версия

en: view
bg: преглед

en: Overview
bg: Обзор

en: File
bg: Файл

en: Advanced options
bg: Разширени опции

en: Edit
bg: Редактирай

en: Date
bg: Дата

en: Size
bg: Размер

en: Links
bg: Връзки

en: Search
bg: Търси

en: Reset
bg: Рестартирай

en: Hourly
bg: На всеки час

en: Daily
bg: Ежедневно

en: None
bg: Не

en: Display settings
bg: Настройки на дисплея

en: default
bg: по подразбиране

en: This action cannot be undone.
bg: Тази операция не може да бъде отменена.

en: Number
bg: Число

en: Message
bg: Съобщение

en: Password
bg: Парола

en: - None -
bg: - Не -

en: Country
bg: Страна

en: Weight
bg: Тегло

en: The configuration options have been saved.
bg: Настройките са запазени.

en: Variable
bg: Променлив

en: Link
bg: Линк

en: Image
bg: Снимка

en: Center
bg: Център

en: Help text
bg: Помощен текст

en: Types
bg: Типове

en: Hierarchy
bg: Йерархия

en: Multiple
bg: Множествен

en: Multiple select
bg: Множествен избор

en: Required
bg: Задължително

en: Parent
bg: Родител

en: Parents
bg: Родители

en: none
bg: не

en: Category
bg: Категория

en: Settings
bg: Настройки

en: Name
bg: Име

en: edit
bg: редактирай

en: Go to previous page
bg: Към предишната страница

en: Go to next page
bg: Към следващата страница

en: Import
bg: Импортирай

en: Book
bg: Книга

en: Export
bg: Експорт

en: Taxonomy term
bg: Термин на таксономията

en: General settings
bg: Общи настройки

en: Back
bg: Назад

en: Node ID
bg: Номер

en: Field
bg: Поле

en: header
bg: заглавка

en: Label
bg: Заглавие

en: Preview
bg: Предварителен преглед

en: Save
bg: Запази

en: Help
bg: Справка

en: username
bg: потребителско име

en: Default
bg: По подразбиране

en: Summary
bg: Обзор

en: Update
bg: Промени

en: Open
bg: Отвори

en: Top
bg: Връх

en: Small
bg: Малък

en: Large
bg: Голям

en: Sunday
bg: неделя

en: Monday
bg: понеделник

en: Tuesday
bg: вторник

en: Wednesday
bg: сряда

en: Thursday
bg: четвъртък

en: Friday
bg: петък

en: Saturday
bg: събота

en: Core
bg: Ядро

en: Time
bg: Време

en: Views
bg: Изгледи

en: Add
bg: Добави

en: remove
bg: Премахване

en: View
bg: Прегледай

en: Length
bg: Времетраене

en: Format
bg: Формат

en: The configuration options have been reset to their default values.
bg: Опциите за настройка са възстановени на стойности по подразбиране.

en: Path
bg: Път

en: Filename
bg: Име на файла

en: Vocabularies
bg: Речници

en: Modules
bg: Модули

en: Clear index
bg: Изчисти индекса

en: Refresh
bg: Обновяване

en: Visible
bg: Видим

en: Anchor
bg: Котва

en: Display
bg: Дисплей

en: Menu
bg: Меню

en: Advanced settings
bg: Разширени настройки

en: results
bg: Резултати

en: search
bg: Търсене

en: Teaser
bg: Резюме

en: Notes
bg: Бележки

en: Add item
bg: Добави елемент

en: Updated
bg: Обновено

en: Text
bg: Текст

en: add
bg: добави

en: Timestamp
bg: Време

en: Keywords
bg: ключови думи

en: Total
bg: Общо

en: Statistics
bg: Статистики

en: You are not authorized to access this page.
bg: Нямате право на достъп до тази страница.

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Attachment
bg: Прикачен файл

en: Upload
bg: Трансфер

en: Picture
bg: Изображение

en: Titles
bg: Заглавия

en: Taxonomy settings
bg: Настройки на речника

en: Omitted vocabularies
bg: Пропуснати речници

en: Notify poster of own posts
bg: Изпращай известия за собствените постове

en: Display watchdog entries for successful mailings
bg: Покажи записите за следене на успешно изпратените известия

en: Subscriptions
bg: Абонаменти

en: My subscriptions
bg: Моите абонаменти

en: Your subscription was deactivated.
bg: Вашият абонамент беше деактивиран.

en: Your subscription was activated.
bg: AbonВашият абонамент беше активиран.

en: thread
bg: дискусия

en: content type
bg: тип на съдържание

en: subscriptions
bg: абонаменти

en: subscribe to blogs
bg: абонирай се за блогове

en: Mail
bg: Адрес e-mail

en: Before
bg: Преди

en: After
bg: След

en: User
bg: Потребител

en: Content type
bg: Тип на съдържанието

en: action
bg: действие

en: Continue
bg: Продължи

en: Configure
bg: Конфигурирай

en: Email
bg: Е-поща

en: file
bg: файл

en: status
bg: състояние

en: User ID
bg: ID на Потребителя

en: Error
bg: Грешка

en: Options
bg: Параметри

en: Contact
bg: Контакт

en: no
bg: не

en: Created
bg: Създадено

en: Node
bg: Материал

en: Create
bg: Създаване

en: Are you sure you want to delete %title?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете %title?

en: Required Title
bg: Нужно заглавие

en: No Title
bg: Без заглавие

en: Not a valid URL.
bg: Невалиден URL

en: Menu item
bg: Елемент от меню

en: Expanded
bg: Разгънато

en: The name of the menu.
bg: Име на менюто

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
bg: Не е задължителен. В менюто елементите с по-голяма тежест ще бъдат поместени в дъното на секцията, а обектите с по-малка тежест ще останат в горната част.

en: Update options
bg: Опции за обновяването

en: All
bg: Всички

en: hours
bg: часове

en: days
bg: дни

en: Active
bg: Активен

en: Done
bg: Готово

en: Points
bg: Точки

en: Submit @name
bg: Изпрати @name

en: Access denied
bg: Достъпът забранен

en: Year
bg: Година

en: Date format
bg: Формат на датата

en: Add content
bg: Добави съдържание

en: Page title
bg: Заглавие на страница

en: Block
bg: Блокирай

en: Override title
bg: Презаписване на заглавие

en: Page
bg: Страница

en: Bottom
bg: Дъно

en: Taxonomy terms
bg: Термин на таксономията

en: Logo
bg: Лого

en: Site name
bg: Име на сайта

en: Site slogan
bg: Слоган

en: Only site administrators can create new user accounts.
bg: Само администраторите могат да създават потребителски акаунти.

en: Added
bg: Добавено

en: Url
bg: URL

en: Off
bg: Изключи

en: Host
bg: Хост

en: Never
bg: Никога

en: Header
bg: Заглавна зона

en: Footer
bg: Под черта

en: Inline
bg: В една линия

en: Selected
bg: Избрано

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
bg: Не можете да изпращате повече от %number съобщения на час.

en: Your name
bg: Твоето име

en: Your e-mail address
bg: Вашият имейл адрес.

en: Send e-mail
bg: Изпрати имейл

en: You must enter a valid e-mail address.
bg: Трябва да въведете валиден имейл адрес.

en: Menu link
bg: Елемент от меню

en: To
bg: До

en: From
bg: От

en: Custom
bg: Персонализиран

en: Roles
bg: Роли

en: Comment
bg: Коментар

en: Hostname
bg: Име на хост

en: Published
bg: Публикувано

en: Signature
bg: Подпис

en: Filter
bg: Филтър

en: Location
bg: Местоположение

en: Promoted to front page
bg: Публикувано на първа страница

en: Sticky at top of lists
bg: Фиксиран най-отгоре

en: Log message
bg: Съобщение от регистъра

en: URL alias
bg: URL синоними

en: Poll duration
bg: Продължителност

en: Vocabulary
bg: Речник

en: Term ID
bg: Термин ID

en: Term name
bg: Термин

en: E-mail address
bg: E-mail адрес

en: Last access
bg: Последен достъп

en: Severity
bg: Строгост

en: Global settings
bg: Общи настройки

en: Average
bg: Рейтинг

en: Count
bg: Брой

en: Watchdog
bg: Цербер

en: Mode
bg: Режим

en: active
bg: активен

en: Items
bg: Новини

en: Last update
bg: Последна промяна

en: %time ago
bg: преди %time

en: Performance
bg: Производителност

en: Medium
bg: Среда

en: Media
bg: Медия

en: Plain text
bg: Обикновен текст

en: help
bg: помощ

en: Caching
bg: Кеширане

en: Month
bg: Месец

en: Details
bg: Детайли

en: Price
bg: Цена

en: Load
bg: Зареди

en: System
bg: Система

en: Unlimited
bg: Без ограничения

en: Phone
bg: Телефон

en: Address
bg: Адрес

en: State
bg: Статус

en: Code
bg: Код

en: next
bg: Следваща

en: Add a role to the selected users
bg: Добави роля за избраните потребители

en: node
bg: възел

en: General
bg: Общи

en: Directory
bg: Директория

en: Calendar
bg: Календар

en: Recent posts
bg: Последни публикации

en: Tonga
bg: Тонга

en: Day
bg: Ден

en: Table
bg: Таблица

en: here
bg: Тук

en: am
bg: преди обед

en: pm
bg: следобед

en: Forum
bg: Форум

en: Configuration
bg: Конфигурация на сайта

en: Note
bg: Бележка

en: !time ago
bg: преди !time

en: Other
bg: Други

en: Text color
bg: Цвят на текста

en: Navigation
bg: Навигация

en: Appearance
bg: Теми

en: access content
bg: достъп до съдържанието

en: Role
bg: Роля

en: User login
bg: Потребителски вход

en: Log in
bg: Вход

en: Blog
bg: Блог

en: String
bg: Стринг

en: Users
bg: Потребители

en: Not installed
bg: Не е инсталирана

en: Referrer
bg: URL референт

en: Button
bg: Бутон

en: Save changes
bg: Запази промените

en: Anonymous
bg: Анонимен

en: <All>
bg: Всички

en: Ascending
bg: Нарастващ

en: Descending
bg: Намаляващ

en: Filters
bg: Филтри

en: Optional
bg: По желание

en: Order
bg: Поръчка

en: Recent comments
bg: Последни коментари

en: Template
bg: Шаблон

en: Preformatted
bg: Преформатирано

en: Profile
bg: Профил

en: Votes
bg: Гласа

en: Term description
bg: Описание на термина

en: Save settings
bg: Запази настройките

en: Flag
bg: Информирай

en: Operation
bg: Действие

en: reply
bg: отговор

en: Duration
bg: Период

en: Original
bg: Оригинал

en: Property
bg: Свойство

en: Protocol
bg: Протокол

en: comments
bg: коментари

en: Default language
bg: Език по подразбиране

en: Afghanistan
bg: Афганистан

en: Albania
bg: Албания

en: Andorra
bg: Андора

en: Angola
bg: Ангола

en: Armenia
bg: Армения

en: Nauru
bg: Науру

en: United Arab Emirates
bg: Обединени Арабски емирства

en: Authoring information
bg: Информация за автора

en: Hidden
bg: Скрит

en: File attachments
bg: Прикачени файлове

en: Approved
bg: Потвърдени

en: minutes
bg: минути

en: Show
bg: Покажи

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
bg: Въведи една страница на ред като Drupal пътища. Символът '*' замества всичко останало (wildcard). Примерни пътища са %blog за страница на блог и %blog-wildcard за всеки персонален блог. %front е за заглавна страница.

en: Key
bg: Ключ

en: Upload file
bg: Качи файл

en: Enabled languages
bg: Активирани езици

en: English
bg: Английски

en: Messages
bg: Съобщения

en: Edit term
bg: Редактирай термин

en: Time format
bg: Формат на часа

en: Add to calendar
bg: Добави към календара

en: Sources
bg: Източници

en: 1 item | @count items
bg[0]: 1 новина
bg[1]: @count новини

en: Clear
bg: Изчисти

en: menu
bg: меню

en: ‹ previous
bg: ‹ предишна

en: next ›
bg: следваща ›

en: No items selected.
bg: Няма избрани елементи.

en: The update has been performed.
bg: Обновяването беше извършено.

en: update
bg: обновяване

en: Full text
bg: Пълен текст

en: Source
bg: Източник

en: The changes have been saved.
bg: Промените бяха записани.

en: Undo
bg: Отмени

en: Search results
bg: Резултати от търсенето

en: Your search yielded no results
bg: Няма съвпадения по Вашата заявка

en: Front page
bg: Начална страница

en: Request new password
bg: Заявка за нова парола

en: unlimited
bg: неограничен

en: Replacement patterns
bg: Изрази за подмяна

en: Deleted
bg: Изтрито

en: Languages
bg: Езици

en: Publishing options
bg: Опции при публикуване

en: Configure block
bg: Настройки на блок

en: Select list
bg: Избор от списък

en: Text field
bg: Текстово поле

en: Workflow
bg: Информационен поток

en: None.
bg: Нищо.

en: Revert
bg: Връщане

en: Empty
bg: Празно

en: Existing system path
bg: Съществуващ системен път

en: Path alias
bg: Обновяване на псевдоним

en: Greater than
bg: По-голямо от

en: Less than
bg: По-малко от

en: any
bg: всички

en: Your rating
bg: Гласувай

en: Log out
bg: Излез

en: Server name
bg: Име на сървър

en: Right
bg: Дясно

en: Your message has been sent.
bg: Вашето съобщение беше изпратено.

en: Create new account
bg: Регистрирай се

en: Seconds
bg: Секунди

en: warning
bg: предупреждение

en: Site information
bg: Информация за сайта

en: Blocked
bg: Блокиран

en: Results
bg: Резултати

en: open
bg: Отворена

en: Visitor
bg: Посетител

en: Convert
bg: Преобразуване

en: Parent term
bg: По-общ термин

en: Parent terms
bg: Термини с по-общо значение, които се намират по-високо в йерархията.

en: Forums
bg: Форуми

en: Revisions for %title
bg: Редакции на %title

en: !date by !username
bg: !date от !username

en: revert
bg: връщане

en: Revision
bg: Редакция

en: current revision
bg: текуща редакция

en: Permissions
bg: Права

en: options
bg: опции

en: Mail settings
bg: Настройки на пощата

en: Interval
bg: Интервал

en: Fiji
bg: Фиджи

en: Content settings
bg: Настройки на съдържанието

en: Not published
bg: Непубликувано

en: Menu settings
bg: Настройки на меню

en: Color scheme
bg: Цветова схема

en: Unformatted
bg: Неформатиран

en: previous
bg: Предишна

en: Relationships
bg: Приятели

en: image
bg: изображение

en: Delete action
bg: Изтриване на действие

en: Themes
bg: Теми

en: comment
bg: Коментар

en: !name field is required.
bg: !name полето е задължително.

en: Sticky
bg: Фиксиран

en: You are here
bg: Вие сте тук

en: Read only
bg: Само четене

en: cancel
bg: Отказване

en: Processing
bg: Обработва

en: disable
bg: дезактивирай

en: date
bg: дата

en: Shortcuts
bg: Преки пътища

en: Slogan
bg: Мото

en: Apply
bg: Търси

en: Select
bg: Избери

en: Display on separate page
bg: Покажи на отделна страница

en: Location of comment submission form
bg: Място на формата за изпращане на коментари

en: Go to first page
bg: Към първата страница

en: Go to last page
bg: Към последната страница

en: Go to page @number
bg: Към страница @number

en: Enter the terms you wish to search for.
bg: Въведете думите, които желаете да търсите.

en: No content types available.
bg: Няма достъпни типове съдържание. Моля, регистрирайте се, за да получите съответните права.

en: Save field
bg: Записва поле

en: Blocks
bg: Блокове

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
bg: Ако е избран PHP-mode, въведете PHP кода между %php. Помнете, че неправилният PHP код може да разруши вашия сайт.

en: The block has been created.
bg: Блокът беше създаден.

en: Menus
bg: Менюта

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
bg: Всякакъв вид персонализиране ще бъде загубен. Това действие не може да бъде върнато.

en: Manage fields
bg: Управление на полета

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
bg[0]: 1 успешно обработен елемент:
bg[1]: @count успешно обработени елемента:

en: Single on/off checkbox
bg: Единична on/off отметка

en: Index
bg: Индекс

en: Publish
bg: Публикувай

en: years
bg: години

en: Permission
bg: Разрешение

en: test
bg: тест

en: Hide
bg: Скрий

en: Subscription
bg: Абонамент

en: Blue
bg: Син

en: Menu name
bg: Име на меню

en: URL path settings
bg: URL псевдоними

en: From address
bg: Изходящ адрес

en: Unavailable
bg: Недостъпно

en: Language neutral
bg: Езиково неутрален

en: Send interval
bg: Интервал на получаване

en: « first
bg: « първа

en: last »
bg: последна »

en: Loading
bg: Зареждане

en: The directory %directory does not exist.
bg: Директорията %directory не съществува.

en: The directory %directory is not writable
bg: Директорията %directory е недостъпна за редакция.

en: Rearrange
bg: Пренареждане

en: 1 user | @count users
bg[0]: 1 потребител
bg[1]: @count потребители

en: Execute
bg: Изпълни

en: ok
bg: ок

en: Package
bg: Пакет

en: Error saving user account.
bg: Създаване на нов потребителски акаунт

en: All types
bg: Всички видове

en: Aggregator
bg: Агрегатор

en: Title of the feed item.
bg: Заглавие на обекта.

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
bg: URL %url е невалиден. Моля, въведете пълен и коректен URL, като http://www.example.com/feed.xml.

en: Book navigation
bg: Навигация на книгата

en: !a comments per page
bg: !a коментара на страница

en: User profile
bg: Потребителски профил

en: Taxonomy vocabulary
bg: Речник от таксономията

en: contains
bg: съдържание

en: Account
bg: Акаунт

en: Skip to main content
bg: Премини към основното съдържание

en: Default order
bg: Ред по подразбиране

en: Add new field
bg: Добави ново поле

en: Number of views
bg: Брой на прегледите

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory is not properly configured.
bg: Избраният файл %file не може да бъде качен, защото целевата %directory не е правилно конфигурирана.

en: The selected file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
bg: Избраният файл %file не може да бъде копиран, защото файл с такова име не съществува. Моля, проверете и въведете правилното име на файл.

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
bg: Файлът %file, който сте избрали, не може да бъде копиран, защото вече съществува файл с такова име в целевата директория.

en: The selected file %file could not be copied.
bg: Файлът %file, който сте избрали, не може да бъде копиран.

en: The removal of the original file %file has failed.
bg: Неуспешно премахване на оригиналния файл %file.

en: If the amount of boxes above isn't enough, click here to add more choices.
bg: Ако броя на полетата не е достатъчен, кликнете тук, за да добавите повече възможности за избор

en: Default theme
bg: Тема по подразбиране

en: sort by @s
bg: сортирай по @s

en: and
bg: и

en: After saving a new comment
bg: След запис на нов коментар

en: After deleting a comment
bg: След изтриване на коментар

en: After deleting a term
bg: След изтриването на термин

en: Role(s)
bg: Ниво/а на достъп

en: The maximum number of contact form submissions a user can perform per hour.
bg: Максимален брой контактни писма, които потребителят може да изпраща на час.

en: Preferences
bg: Предпочитания

en: Depends on: !dependencies
bg: Зависи от: !dependencies

en: Translate
bg: Преведи

en: Create @name
bg: Създай @name

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
bg: @module (<span class="admin-disabled">е деактивиран</span>)

en: Error message
bg: Съобщение за грешка

en: On comments
bg: При публикуване на коментар

en: Rating
bg: Рейтинг

en: User account
bg: Потребителски акаунт

en: Acronym
bg: Акроним

en: The field has been updated.
bg: Полето беше обновено

en: Custom format
bg: Потребителски формат

en: Confirm e-mail address
bg: Потвърди e-mail адрес

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
bg: Благодарим за Вашата регистрация. Акаунтът ви очаква одобрение от Администратора на сайта.<br />Писмо с допълнителни инструкции е изпратено на вашия имейл адрес.

en: Run cron
bg: Стартирай cron

en: Warning message
bg: Предупредително съобщение

en: User email
bg: Потребителски имайл.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
bg: Файлът %file не може да бъде съхранен. Неизвестна грешка.

en: Queue
bg: Опашка за изпращане

en: Save and continue
bg: Запиши и продължи

en: Enable or disable the display of certain page elements.
bg: Активиране или деактивиране на определени елементи в страницата.

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
bg: Беше открит невалиден избор. Моля, свържете се с администратора на сайта.

en: Illegal choice %choice in !name element.
bg: Невалиден избор %choice на елемент !name.

en: ends with
bg: завършва с

en: Allowed extensions
bg: Позволени формати

en: Book outline
bg: Съдържание на книгата

en: Revision information
bg: Информация за редакция

en: Site settings
bg: Настройки

en: All languages
bg: Всички езици

en: Search index
bg: Индекс на търсене

en: @type %title has been created.
bg: @type %title е създаден/a.

en: Allows users to subscribe to taxonomy terms.
bg: Тази опция разрешава на потребителите да се абонират за различни изрази от речника.

en: Add subscription
bg: Добави абонамент

en: Subscriptions UI
bg: Потребителски интерфейс на абонаментите

en: Localization
bg: Локализация

en: Main menu
bg: Основно меню

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
bg: Потребителят %name е използвал връзката за начална верификация на %timestamp.

en: Registration successful. You are now logged in.
bg: Регистрацията е успешна. Вие вече сте идентифициран.

en: New user: %name (%email).
bg: Нов потребител: %name (%email).

en: is greater than
bg: е повече от

en: Username or e-mail address
bg: Потребителско име или имейл адрес

en: No fields available.
bg: Няма налични полета

en: Auto-subscribe
bg: Автоматично абониране

en: Alias: @alias
bg: Синоним: @alias

en: No alias
bg: Липсва синоним

en: Custom URL
bg: Други

en: form
bg: форма

en: Basic options
bg: Основни опции

en: Abbreviation
bg: Съкращение

en: Inserted
bg: Вмъкнато

en: The title of the comment.
bg: Заглавие на коментара.

en: Poll
bg: Гласуване

en: Browser session ID of user that visited page.
bg: ID на сесията за потребителя, който е посетил тази страница.

en: Title of page visited.
bg: Заглавия на посетените страници.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
bg: Вътрешен път до посетената страница (отнасящ се до коренната директория на Drupal)

en: Referrer URI.
bg: URI на рефърър

en: Hostname of user that visited the page.
bg: Името на хоста на потребителя посетил тази страница.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
bg: Време в милисекунди изминало за зареждането на страницата.

en: Timestamp of when the page was visited.
bg: Времеви маркер, кога е посетена страницата.

en: contact
bg: контакт

en: PHP filter
bg: PHP филтър

en: User defaults
bg: Стойности по подразбиране за потребителите

en: Language settings
bg: Настройки на език

en: Contact form
bg: Форма за контакти

en: Your rating: <span>!stars</span>
bg: Гласувай: <span>!stars</span>

en: Saving your vote...
bg: Вота се добавя...

en: Your vote has been saved.
bg: Гласът ти е добавен

en: Your vote has been deleted.
bg: Гласът беше изтрит

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
bg: !name не може да бъде повече от %max символа, а в момента е %length символа.

en: Illegal choice %choice in %name element.
bg: Невалиден избор %choice за елемента %name.

en: Ampersand
bg: Амперсанд

en: HTML filter
bg: HTML филтър

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
bg: Този език по подразбиране на акаунта за имейли, и предпочитания език за показване на сайта.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
bg: Лесното за разчитане от машина име може да съдържа само малки букви, цифри и долни черти.

en: An error occurred and processing did not complete.
bg: Възникна грешка и обработката не е завършена.

en: Notes:
bg: Забележки:

en: The specified title is already in use.
bg: Това заглавие вече се използва

en: The field has been created.
bg: Полето беше създадено

en: Edit field
bg: Редактиране на поле

en: Delete field
bg: Изтриване на поле

en: Search form
bg: Форма за търсене

en: Popular content
bg: Популярно съдържание

en: Date and time
bg: Дата и час

en: Content translation
bg: Превод на съдържанието

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
bg: Допълнителни инструкции бяха изпратени на вашия имейл адрес.

en: Text format
bg: Текстов формат

en: Run cron manually!
bg: Изпълни задачата с отложен старт ръчно!

en: Keep showing the installation reminder above.
bg: Пордължавай да показваш напомнянето за инсталация.

en: Uncheck this box to permanently remove the reminder, if you have a reason for not enabling the standard selection of Subscriptions modules.
bg: Размаркирай за да премахнеш напомнянето перманентно, ако стандарната селекция на модула за абонамент няма да бъде активирвана.

en: On&nbsp;updates
bg: При наличие на обновления

en: On&nbsp;comments
bg: При наличие на коментари

en: Your subscriptions were updated.
bg: Вашият абонамент беше обновен.

en: Admin Information
bg: Информация за администратора

en: The selected subscriptions will be given to <b>newly created</b> users.
bg: Избраните абонаменти ще бъдат активирани за <b>новосъздадените</b> потребители.

en: If a user has one or more roles assigned at creation time, then she will receive the additional subscriptions defined for these roles.
bg: Ако даден потребител има различни нива на достъп, ще получи автоматичен абонамент за всяко едно от теси нива на достъп.

en: Select the role to load or role(s) to save.
bg: Избери ниво на достъп или нива на достъп, които да бъдат активирани.

en: Current subscriptions:
bg: Текущи абонаменти:

en: Depending on the setup of the site, you may have additional options for active subscriptions.
bg: В зависимост от настройките на сайта е възможно да имате допълнителни опции за активиране на абонаментите.

en: Note: The counts on this page may differ from the ones on the detail pages for various technical reasons.
bg: Зажбележка: Посочения брой на тази страница може да се различава от броя на детайлните страници по различни технически причини.

en: The subtabs here under %User_defaults mirror those found at !My_account_Subscriptions, except that the fieldsets here come up already expanded. Please go there now and familiarize yourself with what's there!
bg: Подразделите в %User_defaults съвпадат с тези в !My_account_Subscriptions, с изключение на това, че тук полетата са разширени. Моля посетете !My_account_Subscriptions и се запознайте с неговото съдържание!

en: The default settings that you define here are used for those users that haven't (yet) saved their own settings.
bg: Настройките по под разбиране, които дефинирате тук ще бъдат използвани от всички потребители, които все още не са задали свои настройки.

en: Hide the %Overview page from your users
bg: Скрий възможността за %Преглед от потребителите.

en: If you hide this page, your users won't be able to change any of these settings. The default is OFF.
bg: Ако скриете тази страница, вашите потребители няма  да имат възможност да променят настройките описани тук. По подразбиране - ИЗКЛЮЧЕНО

en: Auto-subscribe to new content
bg: Автоматичен абонамент за новото съдържание

en: Automatically subscribes you to items that you create.
bg: Автоматично ви абонира за съдържанието, което сте създали.

en: Auto-subscribe to updated content
bg: Абонирай автоматично за ново съдържание

en: Automatically subscribes you to items that you update (if you have that permission).
bg: Автоматично ви абонира за съдържанието, което сте обновили (ако имате права за обновяване)

en: Auto-subscribe to comments
bg: Абонирай автоматично за коментарите

en: Automatically subscribes you to items that you comment on (or where you update a comment, if you have that permission).
bg: Автоматично ви абонира за съдържание, към което сте оставили коментар  (или където сте редактирали коментари, ако имате права за това)

en: Sends you notifications about your own posts (if you're subscribed).
bg: Изпраща известие за вашите собствени постове (ако сте абонирани).

en: Digest mode
bg: Режим - резюме

en: Merges your notifications into a single email, sent at the interval you specify.
bg: Събира всички известия в общ e-mail, който се изпраща на предварително зададен от вас интервал

en: The frequency of notifications; it may take longer, but notifications will not be sent more frequently than indicated.
bg: Честота на известията; може да отнеме повече време, но известията няма да се изпращат по-често отколкото е посочено.

en: On updates
bg: При промяна/обновяване

en: Sends a notification when an item is updated.
bg: Изпрати известие, когато съдържанието е променено/обновено

en: Sends a notification when an item receives a comment or reply.
bg: Изпрати известие, когато към съдържанието е публикуван коментар или отговор.

en: Any changes you make here will only apply to newly created subscriptions.
bg: Всички промени, които направите тук ще влязат в действие само за нови абонаменти.

en: Visibility of controls
bg: Показване на опциите за контрол

en: The control(s) mentioned below appear(s) as one or more columns<br /> a) in the %Subscribe subform of node pages and<br /> b) on the sibling subtabs of this %Overview page.<br /> After you have set your %Preferences right above, you may want to hide the corresponding column(s), if you never change those values anyway.
bg: Опциите за контрол посочени по долу, се появяват като една или повече колони <br /> a) в раздела %Subscribe на различните страници и<br /> b) в подразделите на тази %Overview страница.<br /> След като настроите вашите %Preferences тук, можете да скриете тези колони, ако не възнамерявате да ги променяте в последсъвие.

en: Permanently hidden, except for the %preferences
bg: Перманентно скрит, освен за %preferences

en: Completely inaccessible to the user
bg: Забранен изцяло за потребители

en: Beyond defining the %Visible/%Hidden defaults for your users, you can
bg: Преди да дефинирате %Visible/%Hidden стойностити по подразбиране за вашите потребители, можете да:

en: permanently hide the columns (and the corresponding visibility controls), so that the users cannot make them visible anymore (they can still change their %Preferences though), or
bg: скриете колоните (и съответстващите им опции за контрол) , така че потребителите да не могат да ги правят видими в бъдеще, (те все още ще имат възможност да променят своите %Preferences), или

en: you can even hide the %Preferences, so that what you've set right above is cast in stone.
bg: дори можете да скриете техните %Preferences, така че да нямат никаква възможност за промяна на зададените от вас параметри.

en: Reset to site defaults
bg: Възстанови стойностите по подразбиране

en: The site defaults were restored.
bg: Стойностите по пдоразбиране бяха възстановени

en: Every line has the format of seconds|human readable text
bg: Всеки ред има формат в секунди |нормален текст

en: Your subscription could not be activated.
bg: Вашият абонамент не може да бъде активиран.

en: Your subscription could not be deactivated.
bg: Вашият абонамент не може да бъде деактивиран

en: As soon as possible
bg: Веднага щом това е възможно

en: Every 15 minutes
bg: На всеки 15 мин

en: Every three hours
bg: На всеки три часа

en: Note: For standard Subscriptions functionality you need to enable the following modules:
bg: Забележка: За стандартните функционалности свързани с абонирането е необходимо да активирате следните модули:

en: (unavailable to regular users)
bg: (забранено за потребители без съответните права)

en: subscribe to all content types
bg: абонирай за всички типове съдържание

en: Are you sure you want to unsubscribe?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да прекратите абонамента?

en: The following modules return invalid data from %hook: !modules   Either they are buggy !Subscriptions add-ons, or they are unrelated to !Subscriptions and should not define %hook!
bg: Следните модули връщат невалидна информация от %hook: !modules   Възможно е да са лошо !Subscriptions добавки, или не са свързани с !Subscriptions и не трябва да дефинират никакви %hook!

en: There are no active blogs.
bg: Няма активни блогове.

en: Subscribe to this page
bg: Абонирай се за тази страница

en: To %type content
bg: За съдържание %type

en: To %type content by %name
bg: За съдържание %type по %name

en: Send subscriptions notifications
bg: Изпрати известия за абонаментите

en: Subscriptions notifications are not sent for unpublished comments, except to users who have the %administer_comments permission, and you can even suppress the latter here.
bg: Известия за абонаменти не се изпращат за непубликуваните коментари освен за потребителите, които имат %administer_comments права, но това също може да бъде деактивирано от тук.

en: You can suppress sending subscriptions notifications here; this option is not saved.
bg: Можете да забраните изпращането на известия от тук; тази опция все още не е променена.

en: Unlisted content types
bg: Неописани типове съдържание

en: Blocked content types
bg: Блокирани типове съдържание

en: The %permission permission grants normal access to unlisted and blocked content types; this is intended as an administrative function, and the content types and links will be marked with a '!symbol' symbol (and appear !red_ON like this !red_OFF in the case of blocked types).
bg: Тези права %permission разрешават  достъпа до блокирани типове съдържание и такива, които не се показват; това е административна функция, и типовете съдържание и връзките, ще бъдат маркирани със символа '!symbol' (като !red_ON или като !red_OFF ако са блокирани).

en: Blocked nodes
bg: Блокирани части от сайта

en: Enter the IDs of nodes that should be <strong>completely unavailable for subscribing</strong>, separated by spaces.
bg: Въведете ID-та на елементите от уеб сайта, за които <strong>е забранено абонирането</strong> разделени със запетая.

en: Static content
bg: Статично съдържание

en: Static content types
bg: Статични типове съдържание

en: Avoid empty %Subscribe links
bg: Отвхърляй празни %Subscribe връзки

en: Nodes of %Static_content_types may end up with no %Subscribe options at all. Turn this option on to avoid displaying %Subscribe links in this case. The default is OFF, because this option causes processing overhead for each node view operation.
bg: Частите от сайта %Static_content_types може да нямат %Subscribe опции изобщо. Активирайте тази опция за да премахнете показването на  %Subscribe връзки в този случай. НАстройката по подразбиране е "изключено" защото тази опция генерира допълнително изразходване на ресурси при всяка импресия.

en: Enter a series of numbers, separated by spaces.
bg: Въведете поредица от числа, разделени с интервали

en: Note: Deactivated subscriptions will be removed from the list.
bg: Забележка: Неактивните абонаменти ще бъдат премахнати от списъка.

en: Pages/Threads
bg: Страници/дискусии

en: Notifications for %type !content_type subscriptions
bg: Известия относно %type !content_type абонаменти

en: Your installation returns %url as the base URL of the site. This is probably not what you want, and it can usually be fixed by setting the %variable variable in your %file file.
bg: Вашата инсталация показва %url като основен url адрес на сайта. Това вероятно не е очакваният резултат и лесно може да бъде коригирано чрез настройката на %variable във вашият %file .

en: Clear this field to use the default site e-mail address.
bg: Изтрийте информацията в това поле, за да използвате e-mail адреса по подразбиране, който е назначен за целия сайт.

en: E-mail name
bg: E-mail име

en: An optional name to go with the e-mail address above, no "double-quotes".
bg: Допълнително име, което да се показва заедно с e-mail адреса, без "двойни кавички".

en: Clear this field to use the e-mail address only &mdash; some e-mail clients will display only the portion of the address to the left of the @ sign.
bg: Изтрийте информацията в това поле за да използвате само e-mail адрес &mdash; някои пощенски клиенти визуализират само часта преди знака @ .

en: Logs successful mailings to the watchdog log.  Default is ON, but with many subscribers this will generate a huge number of log entries.
bg: Записвай информация за успешно изпратените известия в журналите на системата. Настройката по подразбиране е  "включено",  но ако имате много потребители, които са се абонирали за известия това ще доведе до огромен брой записи в базата данни.

en: Display summary watchdog entries per cron job
bg: Показвай кратка информация в записите за изпълнение на задачите с отложен старт

en: Logs the mailing counts, time spent, and size of the remaining queue to the watchdog log.  This is valuable information for estimating the load on the cron job and on your mail server.  Default is ON.
bg: Запизвай броя на съобщенията, tвремето за изпращане, и размера на оставащите известия в опащката в журналите на системата. Тази информация е важна за да се определи натоварването, което прави изпълнението на дадена задача с отложен старт върху пощенския сървър.  Стойността по подразбиране е "включено".

en: Digest subscriptions notifications
bg: Резюмирай известията за абонаментите

en: The name of the site.
bg: Името на сайта.

en: To content in %term
bg: Към съдържанието в %term

en: To content in %term by %name
bg: Към съдръжанието в %term по %name

en: Restricted vocabularies
bg: Забранени речници

en: Select vocabularies for which only the subscribed terms should be listed on the %Subscriptions | %Categories page.<br />This helps to reduce the size of the listing, especially for free-tagging vocabularies with large numbers of terms.
bg: Изберете само речниците, за изразите в които може да има абонамент на страници %Subscriptions | %Categories .<br />Това помага да се намали размера на показваните елементи, особенно за речници с много на брой изрази в тях.

en: This is a restricted category group; deactivated subscriptions will be removed from the list. To subscribe to an unlisted category, go to a post in that category and subscribe from there.
bg: Това е група от категории със забранен достъп; деактивираните абонаменти ще бъдат премахнати от списъка. За да се абонирате за категория, която не присъства в списъка, отидете на някой пост от категорията се абонирайте от там.

en: This is a restricted category group; only subscribed categories show up in this list.<br />To subscribe to a category in this group, go to a post in that category and subscribe from there.
bg: Това е група от категории със забранен достъп; само разрешените категории за описани в този списък. <br />За да се абонирате за категория от тази група, отидете на някой пост от категорията се абонирайте от там.

en: Subscriptions interface
bg: Интерфейс на абонаментите

en: Receive notifications about changes and/or comments to this page (and possibly similar pages).
bg: Получавай известия за промени и/или коментари на тази страница (и подобни страници).

en: Node form position
bg: Позиция на формата

en: Fieldset above node links (and comments)
bg: Полетата над връзките (и коментарите).

en: Fieldset in %block block (below the comments)
bg: Полетата в %block блока (под коментаирите).

en: How to display the subscriptions sub-form on node pages.  Default is the first option.<br />To use the block, <b>you must enable the block</b> !here; put it into the %content region and set the %block_title to !none.
bg: Начин на показване на подформата за абонаменти в елементите на уеб сайта.  Стойността по подразбиране е първата опция.<br />За да използвате блока, <b>е необходимо той да бъда активиран</b> !here; добавете го в %content часта и задайте %block_title да е !none.

en: Node form visibility
bg: Визуализация на формата за различните елементи от сайта

en: Always display the fieldset
bg: Винаги показвай полетата.

en: Display only a @subscribe link that makes the fieldset visible
bg: Покажи само @subscribe връзка, която прави полетата видими.

en: What to display.  Default is the first option.
bg: Какво да се показва. По подразбиране е първата опция.

en: Expand the node form fieldset
bg: Разгърни формата с полетата

en: Displays the fieldset with the node page subscriptions sub-form in expanded state.  Default is OFF.
bg: Покажи полетата при разгърнат вид в подформата за абонамент за елементи от уеб сайта. Стойността по подразбиране е "изключено".

en: Note: Our <b>favorite display settings</b> are the exact opposites of the defaults, but we chose the defaults, because they work without enabling the Subscriptions block.
bg: Забележка: Напите <b>настройки за показване</b> за противоположни на тези по подразбиране, но сме избрали тези по подразбиране, защото те работят без да се налага да се включва блока за абонаменти.

en: Show 'by author' subscriptions options
bg: Покажи опциите за абонамент 'по автор'.

en: If you don't want your users to subscribe 'by author', then turn this off.  Default is ON.
bg: Ако не желаете вашите потребители да правят абонаменти  'по автор', можете да изключите тази опция.  Стойността по подразбиране е "включено".

en: The basic Subscriptions framework.
bg: Основният начин на работа на абонаментите.

en: Blog Subscriptions UI
bg: Потребителски интерфейс на абонамента за блоговете

en: Provides a separate blogs subscriptions page.
bg: Тази опция предоставя отделна страница с абонамен за блоговете.

en: Content Subscriptions
bg: Абонаменти за съдържание

en: Allows users to subscribe to nodes.
bg: Тази опция позволява на потребителите да се абонират за различни части от уеб сайта.

en: Subscriptions Mail
bg: Мейл за абонаментите

en: Taxonomy Subscriptions
bg: Абонаменти за изрази от речник

en: Provides a UI to Subscriptions.
bg: Тази опция предлага потребителски интерфейс за абонаментите.

en: Turn all subscriptions on.
bg: Включи всички абонаменти.

en: Turn all subscriptions off.
bg: Изключи всички абонаменти.

en: Field to share
bg: Поле за споделяне

en: Hello <strong>@username</strong>
bg: Здравей <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
bg: Покажи преките пътища

en: Append the mailkey to every notification
bg: Добавяне на ключ към всяко известие

en: Structure
bg: Структура

en: Maximum number of notifications to send per cron run
bg: Максимален брой на известия при еднократно стартиране на разпращането.

en: If you need to limit the number of outgoing e-mails for some reason, then set that number here. The default is 0, which means unlimited.
bg: Ако е необходимо да ограничите броя на изходящите съобщения поради някаква причина, задайте стойността тук. По подразбиране е 0, което означава неограничено.

en: Maximum percent of cron job time to use
bg: Максимална част от времето за изпълнение на задачата с отложен старт, която може да бъде използвана за разпращане на известия.

en: Note: The number of generated e-mails is typically much lower than the number of queue items.
bg: Забележка: Броя на генерираните e-mails съобщения обикновено е много по-малък от броя на известията в опашката.

en: Purge the queue
bg: Изчисти всички известия от опашката

en: All %count items have been purged.
bg: Всички %count известия бяха изтрити.

en: Submitted by !username on !datetime
bg: Публикувано от !username на !datetime

en: Secondary menu
bg: Допълнително меню

en: (active tab)
bg: (активен раздел)

en: Status message
bg: Статус съобщение

en: Text formats
bg: Входни формати

en: Style name
bg: Име на стила

en: Image styles
bg: Размери на изображения

en: Full content
bg: Пълно съдържание

en: Public files
bg: Публични файлове

en: E-mails
bg: Имейли

en: Warning: !message
bg: Внимание: !message

en: Weight for @title
bg: Тегло на @title
