OpenCivic (7.x-1.0-alpha1) - en to he translation catalogue (56 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Content
he: תוכן

en: Description
he: תיאור

en: Article
he: כתבה

en: Tags
he: תגיות

en: Full description
he: תאור מלא

en: License
he: רישיון

en: Project
he: פרוייקט

en: Date
he: תאריך

en: Search
he: חיפוש

en: Image
he: תמונה

en: Name
he: שם

en: Icon
he: סמל

en: Event
he: אירוע

en: Options
he: אפשרויות

en: Logo
he: לוגו

en: Voting
he: הצבעה

en: Url
he: כתובת url

en: Host
he: שם שרת

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Location
he: מיקום

en: Fields
he: שדות

en: Details
he: פרטים

en: Phone
he: טלפון

en: Address
he: כתובת

en: State
he: מצב

en: Members
he: חברים

en: Blog
he: בלוג

en: File attachments
he: קבצים מצורפים

en: Your search yielded no results
he: חיפוש זה לא הניב תוצאות

en: Requirements
he: דרישות

en: Video
he: וידאו

en: You are here
he: הינך נמצא כאן

en: Processing
he: בתהליך

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
he[0]: פריט אחד עובד בהצלחה:
he[1]: @count פריטים עובדו בהצלחה:

en: Organization
he: ארגון

en: Telephone
he: טלפון

en: Account
he: חשבון

en: Skip to main content
he: דילוג לתוכן העיקרי

en: About
he: אודות

en: Rating
he: דירוג

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: Main menu
he: תפריט ראשי

en: Abbreviation
he: קיצור

en: An error occurred and processing did not complete.
he: ארעה שגיאה והעיבוד לא הסתיים.

en: Sponsor
he: נותן חסות

en: Basic page
he: עמוד פשוט

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
he: אפשר להשתמש ב<em>עמוד בסיסי</em> עבור תוכן סטטי, למשל עמוד ה'אודות' .

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
he: השתמש בתוויות בכדי לקבץ כתבות בנושאים דומים לקטגוריות.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
he: הכנס רשימת מילים מופרדות בפסיקים המתארות את התוכן שלך.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
he: השתמשו ב<em>מאמרים</em> עבור תכנים תלויי זמן כמו חדשות, הודעות לעיתונות או הודעות בבלוג.

en: Search page
he: דף חיפוש

en: Upload an image to go with this article.
he: העלאת תמונה שתצורף למאמר זה
