OpenCivic (7.x-1.0-alpha4) - en to ur translation catalogue (32 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: Title
ur: عنوان

en: Body
ur: متن

en: User Login
ur: صارف لاگ ان

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Content
ur: متن

en: Username
ur: اسم صارف

en: Type
ur: قِسم

en: yes
ur: جی ہاں

en: Description
ur: وضاحت

en: Article
ur: مضمون

en: Comments
ur: تبصرے

en: Action
ur: ایکشن

en: Tags
ur: ٹیگز

en: Resources
ur: وسائل

en: Date
ur: تاریخ

en: Search
ur: تلاش

en: Password
ur: کلمۂ شناخت

en: Image
ur: تصویر

en: Required
ur: درکار

en: Name
ur: نام

en: Label
ur: عنوان

en: Default
ur: طے شدہ

en: Icon
ur: آئیکن

en: Views
ur: ویوز

en: User
ur: صارف

en: Logo
ur: لوگو

en: Header
ur: ہیڈر

en: Details
ur: تفصیلات

en: Blog
ur: بلاگ

en: Your search yielded no results
ur: آپ کی تلاش کے کوئی نتائیج حاصل نھی ھوے

en: Processing
ur: زیرِ عمل
