OpenCivic (7.x-2.0-alpha1) - en to am translation catalogue (41 entries)

en: Home
am: ቤት

en: Title
am: ዓርእስት

en: Body
am: አካል

en: Submit
am: አስገባ

en: Content
am: ይዞታ

en: Username
am: የተጠቃሚ ስም

en: Type
am: ዓይነት

en: yes
am: አዎ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: more
am: ተጨማሪ

en: Comments
am: አስተያየቶች

en: Action
am: እርምጃ

en: Tags
am: መለያዎች

en: Date
am: ቀን

en: Password
am: የይለፍ ቃል

en: Required
am: አስፈላጊ

en: Name
am: ስም

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Help
am: እርዳታ

en: Default
am: ነባሪ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Email
am: ኢሜይል

en: Block
am: ጥምር

en: Page
am: ገጽ

en: Logo
am: አርማ

en: Header
am: ራስጌ

en: Footer
am: ግርጌ

en: Location
am: ቦታ

en: Filters
am: ማጣሪያዎች

en: Sort by
am: ደርድር

en: ‹ previous
am: ‹ ቀድሞ

en: next ›
am: ቀጣይ ›

en: Source
am: ምንጭ

en: Story
am: ተረት

en: Processing
am: በሂደት ላይ

en: « first
am: « መጀምሪያ

en: last »
am: መጨረሻ »

en: Account
am: መለያ

en: Primary tabs
am: ቀዳሚ ትሮች

en: Secondary tabs
am: ሁለተኛ ትሮች

en: Abbreviation
am: አህፅሮተ ቃል
