OpenCivic (7.x-2.0-alpha1) - en to bn translation catalogue (38 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Type
bn: টাইপ

en: yes
bn: হ্যাঁ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Comments
bn: মন্তব্যসমূহ

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Date
bn: তারিখ

en: Password
bn: পাসওয়ার্ড

en: Image
bn: ছবি

en: Required
bn: অত্যাবশ্যক

en: Name
bn: নাম

en: Help
bn: সহায়তা

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Email
bn: ইমেইল

en: Done
bn: সম্পন্ন

en: Block
bn: ব্লক

en: Logo
bn: লোগো

en: Url
bn: ইউআরএল

en: Host
bn: হোস্ট

en: Location
bn: অবস্থান

en: Fields
bn: ফিল্ড

en: Details
bn: বিস্তারিত

en: Blog
bn: ব্লগ

en: File attachments
bn: ফাইল এটাচমেন্ট সমূহ

en: ‹ previous
bn: ‹ পূর্ববর্তী

en: next ›
bn: পরবর্তী ›

en: Your search yielded no results
bn: আপনার অনুসন্ধানে কোন ফল পাওয়া যায়নি

en: You are here
bn: আপনি এখানে

en: « first
bn: « প্রথম

en: last »
bn: শেষ »

en: Account
bn: এ্যাকাউন্ট

en: Primary tabs
bn: প্রাথমিক ট্যাব

en: Main menu
bn: প্রধান মেনু
