OpenCivic (7.x-2.0-alpha1) - en to cy translation catalogue (61 entries)

en: Home
cy: Hafan

en: Title
cy: Pennawd

en: Body
cy: Corff

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Content
cy: Cynnwys

en: Username
cy: Enw defnyddiwr

en: Type
cy: Math

en: yes
cy: ie

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: more
cy: mwy

en: Comments
cy: Sylwadau

en: Tags
cy: Tagiau

en: Date
cy: Dyddiad

en: Reset
cy: Ailosod

en: Password
cy: Cyfrinair

en: Image
cy: Delwedd

en: Required
cy: Yn ofynnol

en: Name
cy: Enw

en: Help
cy: Cymorth

en: Default
cy: Diofyn

en: Views
cy: Gwelediadau

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Options
cy: Dewisiadau

en: Contact
cy: Cyswllt

en: no
cy: na

en: Block
cy: Bloc

en: Page
cy: Tudalen

en: Voting
cy: Pleidleisio

en: Host
cy: Gwesteiwr

en: Header
cy: Pennawd

en: Footer
cy: Troedyn

en: Location
cy: Lleoliad

en: Fields
cy: Meysydd

en: Details
cy: Manylion

en: Phone
cy: ffôn

en: Address
cy: Cyfeiriad

en: Method
cy: Dull

en: Arguments
cy: Argiau

en: Filters
cy: Hidlyddion

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: File attachments
cy: Atodiadau ffeil

en: Key
cy: Allwedd

en: ‹ previous
cy: < blaenorol

en: next ›
cy: nesaf >

en: Your search yielded no results
cy: Ni gynhyrchodd eich gwelediad unrhyw ganlyniadau.

en: Story
cy: Stori

en: You are here
cy: Rydych yma

en: Processing
cy: Prosesu

en: Apply
cy: Ceisio

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
cy[0]: 1 eitem wedi ei brosesu'n llwyddiannus:

en: « first
cy: Cyntaf

en: last »
cy: olaf >>

en: Offset
cy: Ongli

en: Account
cy: Cyfrif

en: Rating
cy: Amcangyfrif

en: Abbreviation
cy: Talfyriad

en: Search Terms
cy: Termau Chwilio

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: An error occurred and processing did not complete.
cy: Roedd gwall a ni gwblhaodd y prosesu.

en: Page top
cy: Brig y dudalen

en: Page bottom
cy: Gwaelod y dudalen
