OpenCivic (7.x-2.0-alpha1) - en to fi translation catalogue (112 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: User Login
fi: Käyttäjän sisäänkirjautuminen

en: Submit
fi: Lähetä

en: Content
fi: Sisältö

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Type
fi: Tyyppi

en: yes
fi: kyllä

en: Description
fi: Kuvaus

en: more
fi: lisää

en: Comments
fi: Kommentit

en: Action
fi: Toiminto

en: Tags
fi: Tagit

en: License
fi: Lisenssi

en: Screenshots
fi: Kuvakaappaukset

en: Resources
fi: Resurssit

en: Project
fi: Projekti

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Reset
fi: Palauta

en: Password
fi: Salasana

en: Image
fi: Kuva

en: Required
fi: Pakollinen

en: Name
fi: Nimi

en: Label
fi: Tunnus

en: Help
fi: Ohje

en: Default
fi: Oletus

en: Icon
fi: Ikoni

en: Views
fi: Näkymät

en: Event
fi: Tapahtumat

en: User
fi: Käyttäjä

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Options
fi: Valinnat

en: Contact
fi: Ota yhteyttä

en: no
fi: ei

en: Done
fi: Tehty

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: Voting
fi: Äänestys

en: Url
fi: Osoite

en: Host
fi: Isäntä

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Location
fi: Sijainti

en: Fields
fi: Kentät

en: Nodes
fi: Solmut

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Phone
fi: Puhelin

en: Address
fi: Osoite

en: State
fi: Tila

en: Members
fi: Jäsenet

en: Method
fi: Tapa

en: Blog
fi: Blogi

en: Arguments
fi: Argumentit

en: Filters
fi: Suodattimet

en: Sort by
fi: Lajittele

en: File attachments
fi: Liitetiedostot

en: Key
fi: Avain

en: ‹ previous
fi: ‹ edellinen

en: next ›
fi: seuraava ›

en: Source
fi: Lähde

en: Your search yielded no results
fi: Haku ei tuottanut tuloksia.

en: Middle
fi: Keskellä

en: Content Top
fi: Sisältölohkon yläosa

en: Long description
fi: Pitkä kuvaus

en: Requirements
fi: Vaatimukset

en: Authentication
fi: Tunnistaminen

en: Story
fi: Artikkeli

en: You are here
fi: Olet täällä

en: Processing
fi: Käsitellään

en: Apply
fi: Käytä

en: Examples
fi: Esimerkit

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
fi[0]: 1 kohde käsiteltiin:
fi[1]: @count kohdetta käsiteltiin:

en: test
fi: testaa

en: Services
fi: Palvelut

en: Application
fi: Sovellus

en: « first
fi: « ensimmäinen

en: last »
fi: viimeinen »

en: Organization
fi: Organisaatio

en: Telephone
fi: Puhelin

en: Miscellaneous
fi: Sekalainen

en: Identifier
fi: Tunnistin

en: Account
fi: Käyttäjätili

en: Skip to main content
fi: Hyppää pääsisältöön

en: Rating
fi: Arvio

en: Page Top
fi: Sivun yläreuna

en: Page Bottom
fi: Sivun alareuna

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: Main menu
fi: Päävalikko

en: Secondary
fi: Toissijainen

en: Abbreviation
fi: Lyhennetty muoto

en: Search Terms
fi: Hakusanat

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: An error occurred and processing did not complete.
fi: Tapahtui virhe; käsittelyä ei tehty loppuun.

en: Naked
fi: Alasti

en: View panes
fi: Näkymäpaneelit

en: Content pane
fi: Sisältöpaneeli

en: Taxonomies
fi: Luokittelut

en: Page top
fi: Sivun yläreunaan

en: Page bottom
fi: Sivun alareuna

en: Sidebar first
fi: Ensimmäinen sivupalkki

en: Base table
fi: Perustaulukko

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
fi: <em>Päävalikkoa</em> käytetään usein esittämään sivuston pääalueet, valikko esitetään usein esimerkiksi navigointipalkin yläpuolella.

en: Highlighted
fi: Korostettu

en: Sidebar second
fi: Toinen sivupalkki

en: Footer First
fi: Alatunniste (ensimmäinen)

en: Footer Second
fi: Alatunniste (toinen)

en: Footer menu
fi: Alatunnisteen valikko

en: Master
fi: Isäntä

en: Subscribe to !feed-title
fi: Tilaa syöte !feed-title
