OpenCivic (7.x-2.0-alpha1) - en to gu translation catalogue (34 entries)

en: Home
gu: મુખ પૃષ્ઠ

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Body
gu: લખાણ મુખ્ય ભાગ

en: User Login
gu: ઉપભોક્તા નો પ્રવેશ

en: Submit
gu: રજૂ કરો

en: Content
gu: વિષયાર્થ

en: Username
gu: ઉપભોક્તા

en: Type
gu: પ્રકાર

en: yes
gu: હા

en: Description
gu: વર્ણન

en: more
gu: વધુ

en: Comments
gu: ટિપ્પણીઓ

en: Action
gu: ક્રિયા

en: Date
gu: તારીખ

en: Password
gu: સાંકેતિક શબ્દ

en: Required
gu: જરૂરી

en: Name
gu: નામ

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Help
gu: મદદ

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: Email
gu: ઈ-મેઈલ

en: Options
gu: વિકલ્પો

en: Contact
gu: સંપર્ક

en: Page
gu: પ્રુષ્ઠ

en: Logo
gu: ્ચિન્હ

en: Location
gu: સ્થાન

en: Fields
gu: ક્ષેત્રો

en: Details
gu: વિગતો

en: Method
gu: પદ્ધતિ

en: Key
gu: ચાવી

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: Account
gu: ખાતુ

en: Abbreviation
gu: સંક્ષિપ્ત
