OpenCivic (7.x-2.0-alpha1) - en to is translation catalogue (72 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: User Login
is: Notandanafn

en: Submit
is: Vista

en: Content
is: Innihald

en: Username
is: Notendanafn

en: Type
is: Gerð

en: yes
is: já

en: Description
is: Lýsing

en: more
is: meira

en: Comments
is: Ummæli

en: Action
is: Aðgerð

en: Tags
is: Efnisorð

en: License
is: Hugbúnaðarleyfi

en: Screenshots
is: Skjáskot

en: Resources
is: Auðlindir

en: Date
is: Dagsetning

en: Reset
is: Endursetja

en: Password
is: Lykilorð

en: Image
is: Mynd

en: Required
is: Nauðsynleg(t)

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: Help
is: Hjálp

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Icon
is: Táknmynd

en: Views
is: Gagnasýn

en: Event
is: Viðburður

en: User
is: Notandi

en: Email
is: Netfang

en: Options
is: Möguleikar

en: Contact
is: Tengiliður

en: no
is: nei

en: Block
is: Blokk

en: Page
is: Síða

en: Logo
is: Táknmynd

en: Url
is: Vefslóð

en: Host
is: Vél

en: Header
is: Haus

en: Footer
is: Fótur

en: Location
is: Staðsetning

en: Fields
is: Svæði

en: Nodes
is: Nóður

en: Details
is: Nánar

en: Phone
is: Sími

en: Address
is: Heimilisfang

en: State
is: Fylki

en: Members
is: Meðlimir

en: Blog
is: Blogg

en: Arguments
is: Rök

en: Filters
is: Síur

en: Sort by
is: Raða eftir

en: File attachments
is: Skráarviðhengi

en: ‹ previous
is: ‹ fyrri

en: next ›
is: næsta ›

en: Your search yielded no results
is: Leitin skilaði engum niðurstöðum

en: Website
is: Vefsíða

en: Story
is: Saga

en: You are here
is: Þú ert hér

en: Processing
is: Í vinnslu

en: Apply
is: Virkja

en: Examples
is: Dæmi

en: « first
is: « fremsta

en: last »
is: aftasta »

en: Organization
is: Stofnun

en: Telephone
is: Sími

en: Miscellaneous
is: Ýmislegt

en: Identifier
is: Aðgreinir

en: Account
is: Aðgangur

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -
