OpenCivic (7.x-2.0-alpha1) - en to kn translation catalogue (78 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: User Login
kn: ಬಳಕೆದಾರನ ಲಾಗಿನ್

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: yes
kn: ಹೌದು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: more
kn: ಮತ್ತಷ್ಟು

en: Comments
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಗಳು

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: License
kn: ಪರವಾನಗಿ

en: Resources
kn: ಸಂಪನ್ಮೂಲಗಳು

en: Project
kn: ಪರಿಯೋಜನೆ

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Required
kn: ಕಡ್ಡಾಯ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Icon
kn: ಚಿಹ್ನೆ

en: Views
kn: ನೋಟಗಳು

en: Event
kn: ಸಂದರ್ಭ(ಎವೆಂಟ್)

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Contact
kn: ಸಂಪರ್ಕ

en: no
kn: ಇಲ್ಲ

en: Done
kn: ಸಂಪೂರ್ಣ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Logo
kn: ಚಿಹ್ನೆ

en: Host
kn: ಅತಿಥೇಯ

en: Header
kn: ಹೆಡರ್

en: Location
kn: ತಾಣ

en: Details
kn: ವಿವರಣೆಗಳು

en: Phone
kn: ದೂರವಾಣಿ

en: Address
kn: ವಿಳಾಸ

en: State
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Members
kn: ಸದಸ್ಯರುಗಳು

en: Blog
kn: ಬ್ಲಾಗ್

en: Redirect
kn: ಮರುನಿರ್ದೇಶನ

en: Arguments
kn: ಆರ್ಗ್ಯುಮೆಂಟ್‍ಗಳು

en: Filters
kn: ಕಡತ(_F)

en: Coordinates
kn: ನಿರ್ದೇಶಾಂಕಗಳು

en: Short Description
kn: ಸರಳ ವಿವರಣೆK

en: Key
kn: ಕೀಲಿ

en: ‹ previous
kn: ‹ ಹಿಂದಿನ

en: next ›
kn: ಮುಂದಿನ ›

en: Source
kn: ಆಕರ

en: Your search yielded no results
kn: ನಿಮ್ಮ ಹುಡುಕಾಟಕ್ಕೆ ಯಾವುದೇ ಫಲಿತಾಂಶ ಬರಲಿಲ್ಲ

en: id
kn: ಐಡಿ

en: Requirements
kn: ಅಗತ್ಯ ಅಂಶಗಳು

en: Video
kn: ವೀಡಿಯೋ

en: Authentication
kn: ದೃಢೀಕರಣ

en: Processing
kn: ಸಂಸ್ಕರಣೆಗೊಳ್ಳುತ್ತಿದೆ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Examples
kn: ಉದಾಹರಣೆಗಳು

en: Misc
kn: ಇತರೆ

en: Services
kn: ಸೇವೆಗಳು

en: Application
kn: ಅನ್ವಯ

en: « first
kn: « ಮೊದಲ

en: last »
kn: ಕೊನೆಯ »

en: Organization
kn: ಸಂಸ್ಥೆ

en: Telephone
kn: <b>ದೂರವಾಣಿ</b>

en: Miscellaneous
kn: ಇತರೆ

en: Identifier
kn: ಗುರುತುಗಾರ

en: Account
kn: ಖಾತೆ

en: Twitter
kn: ಟ್ವಿಟ್ಟರ್

en: Rating
kn: ರೇಟಿಂಗ್

en: Abbreviation
kn: ಸಂಕ್ಷಿಪ್ತ ರೂಪ

en: Page bottom
kn: ಪುಟದ ಕೆಳಗೆ
