OpenCivic (7.x-2.0-alpha1) - en to nn translation catalogue (55 entries)

en: Home
nn: Heim

en: Title
nn: Tittel

en: Body
nn: Brødtekst

en: Submit
nn: Legg inn

en: Content
nn: Innhald

en: Username
nn: Brukarnamn

en: yes
nn: ja

en: Description
nn: Beskriving

en: more
nn: meir

en: Comments
nn: Kommentarar

en: Date
nn: Dato

en: Reset
nn: Sett til standard

en: Password
nn: Passord

en: Image
nn: Bilete

en: Required
nn: Påkrevd

en: Name
nn: Namn

en: Label
nn: Etikett

en: Help
nn: Hjelp

en: Default
nn: Standard

en: Event
nn: Hending

en: User
nn: Brukar

en: Contact
nn: Kontakt

en: no
nn: nei

en: Block
nn: Blokk

en: Page
nn: Nettside

en: Header
nn: Topptekst

en: Footer
nn: Botntekst

en: Location
nn: Stad

en: Fields
nn: Felt

en: Details
nn: Detaljar

en: Phone
nn: Telefon

en: Address
nn: Adresse

en: Blog
nn: Blogg

en: Arguments
nn: Argument

en: Filters
nn: Filter

en: Sort by
nn: Sorter etter

en: File attachments
nn: Vedlagte filer

en: ‹ previous
nn: < forrige

en: next ›
nn: neste >

en: Your search yielded no results
nn: Søket ditt ga ingen treff.

en: Story
nn: Artikkel

en: Processing
nn: Handsamar

en: Apply
nn: Bruk

en: « first
nn: « første

en: last »
nn: siste »

en: Account
nn: Konto

en: Rating
nn: Karakter

en: Main menu
nn: Hovudmeny

en: Abbreviation
nn: Forkorting

en: - All -
nn: - Alle -

en: Page top
nn: Sidetopp

en: Page bottom
nn: Sideslutt

en: Sidebar first
nn: Sidestolpe fyrst

en: Highlighted
nn: Utheva

en: Sidebar second
nn: Sidestolpe neste
