OpenCivic (7.x-2.0-alpha1) - en to sv translation catalogue (110 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: User Login
sv: Användarinloggning

en: Submit
sv: Skicka

en: Content
sv: Innehåll

en: Username
sv: Användarnamn

en: Type
sv: Typ

en: yes
sv: ja

en: Description
sv: Beskrivning

en: more
sv: mer

en: Comments
sv: Kommentarer

en: Action
sv: Åtgärd

en: URLs
sv: URL:er

en: Tags
sv: Etiketter

en: Full description
sv: Full beskrivning

en: Resources
sv: Resurser

en: Project
sv: Projekt

en: Date
sv: Datum

en: Reset
sv: Återställ

en: Password
sv: Lösenord

en: Image
sv: Bild

en: Required
sv: Obligatoriskt

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: Help
sv: Hjälp

en: Default
sv: Förvald

en: Icon
sv: Ikon

en: Views
sv: Vyer

en: Event
sv: Händelse

en: User
sv: Användare

en: Email
sv: E-post

en: Options
sv: Alternativ

en: Contact
sv: Kontakt

en: no
sv: nej

en: Done
sv: Färdig

en: Page
sv: Sida

en: Logo
sv: Logotyp

en: Voting
sv: Röstning

en: Event type
sv: Typ av händelse

en: Url
sv: URL

en: Host
sv: Värd

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Footer
sv: Sidfot

en: Location
sv: Plats

en: Fields
sv: Fält

en: Nodes
sv: Noder

en: Details
sv: Detaljer

en: Phone
sv: Telefon

en: Address
sv: Adress

en: State
sv: Läge

en: Desc
sv: Fallande

en: Members
sv: Medlemmar

en: Method
sv: Metod

en: Blog
sv: Blogg

en: Redirect
sv: Omdirigera

en: Arguments
sv: Argument

en: Filters
sv: Filter

en: Coordinates
sv: Koordinater

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: File attachments
sv: Bifogade filer

en: Key
sv: Nyckel

en: ‹ previous
sv: ‹ föregående

en: next ›
sv: nästa ›

en: Source
sv: Källa

en: Your search yielded no results
sv: Din sökning gav inget resultat

en: id
sv: ID

en: Requirements
sv: Krav

en: Website
sv: Webbplats

en: Authentication
sv: Verifiering

en: Story
sv: Artikel

en: You are here
sv: Du är här

en: Processing
sv: Bearbetar

en: Apply
sv: Applicera

en: Examples
sv: Exempel

en: Taxonomy Terms
sv: Taxonomitermer

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
sv[0]: 1 inlägg behandlades utan problem:
sv[1]: @count inlägg behandlades utan problem:

en: Services
sv: Tjänster

en: « first
sv: « första

en: last »
sv: sista »

en: Organization
sv: Organisation

en: Telephone
sv: Telefon

en: Miscellaneous
sv: Diverse

en: Identifier
sv: Identifierare

en: Offset
sv: Kompensera

en: Account
sv: Konto

en: Skip to main content
sv: Hoppa till huvudinnehåll

en: Rating
sv: Betyg

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Secondary tabs
sv: Sekundära flikar

en: Main menu
sv: Huvudmeny

en: Secondary
sv: Sekundär

en: Abbreviation
sv: Förkortning

en: Search Terms
sv: Söktermer

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: An error occurred and processing did not complete.
sv: Ett fel inträffade och behandlingen fullföljdes inte.

en: Node Relationships
sv: Nodrelationer

en: Content pane
sv: Innehållspanel

en: Page top
sv: Överst på sidan

en: Page bottom
sv: Nederst på sidan

en: Sidebar first
sv: Första sidospalt

en: Base table
sv: Bastabell

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
sv: <em>Huvudmenyn</em> används på många webbplatser för att visa webbplatsens huvudsektioner, ofta i en navigationsrad högst upp.

en: Highlighted
sv: Framhävd

en: Sidebar second
sv: Andra sidospalt

en: Footer menu
sv: Sidfotsmeny

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Subscribe to !feed-title
sv: Prenumerera på !feed-title
