OpenCivic (7.x-2.0-alpha1) - en to te translation catalogue (54 entries)

en: Home
te: ముంగిలి

en: Title
te: శీర్షిక

en: Body
te: వివరము

en: User Login
te: వాడుకరి ప్రవేశం

en: Submit
te: దాఖలు చెయ్యి

en: Content
te: సారము

en: Username
te: వాడుకరి పేరు

en: Type
te: రకం

en: yes
te: అవును

en: Description
te: వివరణ

en: more
te: మరిన్ని

en: Comments
te: వ్యాఖ్యలు

en: Action
te: చర్య

en: Tags
te: ట్యాగులు

en: Full description
te: పూర్తి వివరణ

en: License
te: అనుమతి పత్రం

en: Screenshots
te: తెర దృశ్యాలు

en: Resources
te: వనరులు

en: Project
te: ప్రాజెక్టు

en: Date
te: తేదీ

en: Password
te: సంకేతపదం

en: Image
te: బొమ్మ

en: Required
te: తప్పనిసరి

en: Name
te: పేరు

en: Label
te: లేబుల్

en: Help
te: సహాయం

en: Default
te: అప్రమేయం

en: Icon
te: ప్రతీకం

en: User
te: వాడుకరి

en: Email
te: ఈమెయిలు

en: Options
te: ఎంపికలు

en: Contact
te: సంప్రదించు

en: no
te: కాదు

en: Done
te: పూర్తయ్యింది

en: Page
te: పేజీ

en: Logo
te: చిహ్నం

en: Location
te: ప్రాంతం

en: Details
te: వివరాలు

en: Address
te: చిరునామా

en: State
te: రాష్ట్రం

en: Blog
te: బ్లాగు

en: File attachments
te: ఫైలు జొడింపులు

en: ‹ previous
te: ‹ గత

en: next ›
te: తదుపరి ›

en: Source
te: మూలం

en: Story
te: కథనం

en: You are here
te: మీరు ఇక్కడ ఉన్నారు

en: Processing
te: ప్రాసెస్ చేస్తున్నాం

en: Apply
te: ఆపాదించు

en: « first
te: « మొదటి

en: last »
te: చివరి »

en: Account
te: ఖాతా

en: - All -
te: - అన్ని -

en: Page bottom
te: పేజీ అడుగు
