OpenCivic (7.x-2.0-alpha1) - en to ug translation catalogue (49 entries)

en: Home
ug: باشبەت

en: Title
ug: تىما

en: User Login
ug: كىرىش

en: Submit
ug: يوللاش

en: Content
ug: مەزمۇن

en: Username
ug: ئىشلەتكۈچى نامى

en: Type
ug: تىپى

en: Description
ug: بايانى

en: more
ug: تېخىمۇ كۆپ

en: Comments
ug: ئىنكاسلار

en: Action
ug: مەشغۇلات

en: Tags
ug: خەتكۈشلەر

en: License
ug: ئىجازەت

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: Password
ug: پارول

en: Image
ug: سۈرەت

en: Required
ug: زۆرۈر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Label
ug: بەلگە

en: Default
ug: سۈكۈتتىكى

en: Email
ug: ئېلخەت

en: Options
ug: تاللاشلار

en: no
ug: ياق

en: Done
ug: تۈگىدى

en: Block
ug: تارماق رايون

en: Header
ug: بەت بېشى

en: Location
ug: ئورنى

en: Details
ug: تەپسىلاتى

en: Address
ug: ئادرېس

en: Method
ug: ئۇسۇل

en: Blog
ug: بلوگ

en: Redirect
ug: يېڭى مەنزىل

en: Sort by
ug: تىزىش

en: ‹ previous
ug: ‹ ئالدىنقى بەت

en: next ›
ug: كىيىنكى ›

en: Source
ug: مەنبە

en: Your search yielded no results
ug: ھىچنىمىنى تاپالمىدى

en: Middle
ug: ئوتتۇرا

en: Website
ug: تور بەت

en: You are here
ug: ھازىرقى ئورنىڭىز

en: Processing
ug: مەشغۇلات ئۇستىدە....

en: Apply
ug: قوللىنىش

en: « first
ug: «1-بەت

en: last »
ug: ئاخىرقى »

en: Main menu
ug: باش تىزىملىك

en: Abbreviation
ug: قىسقارتىلمىسى

en: - All -
ug: ھەممىسى

en: Page top
ug: بەت ئۈستى

en: Page bottom
ug: بەت ئاستى
