OpenCivic (7.x-2.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (153 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: User Login
uk: Користувач

en: Submit
uk: Надіслати

en: Content
uk: Вміст

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Type
uk: Тип

en: yes
uk: так

en: Description
uk: Опис

en: more
uk: ще

en: Comments
uk: Коментарі

en: Action
uk: Дія

en: URLs
uk: URL-адреси

en: Tags
uk: Теґи

en: Full description
uk: Повний опис

en: License
uk: Ліцензія

en: Screenshots
uk: Знімки екрану

en: Resources
uk: Ресурси

en: Project
uk: Проект

en: Date
uk: Дата

en: Reset
uk: Скинути

en: Password
uk: Пароль

en: Image
uk: Зображення

en: Required
uk: Обов’язкове

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Help
uk: Довідка

en: Default
uk: Базово

en: Icon
uk: Іконка

en: Views
uk: Види

en: Event
uk: Подія

en: User
uk: Користувач

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Options
uk: Опції

en: Contact
uk: Контакт

en: no
uk: ні

en: Done
uk: Готово

en: Block
uk: Блок

en: Page
uk: Сторінка

en: Logo
uk: Логотип

en: Voting
uk: Голосування

en: Event type
uk: Тип події

en: Host
uk: Хост

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Location
uk: Місце розташування

en: Fields
uk: Поля

en: Nodes
uk: Матеріали

en: Details
uk: Подробиці

en: Phone
uk: Телефон

en: Address
uk: Адреса

en: State
uk: Стан

en: Desc
uk: Спад

en: Members
uk: Учасники

en: Method
uk: Спосіб

en: Blog
uk: Блоґ

en: Leaderboard
uk: Повний банер

en: Redirect
uk: Переспрямувати

en: Arguments
uk: Аргументи

en: Filters
uk: Фільтри

en: Coordinates
uk: Координати

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: File attachments
uk: Приєднані файли

en: Short Description
uk: Короткий Опис

en: Key
uk: Ключ

en: ‹ previous
uk: ‹ попередня

en: next ›
uk: наступна ›

en: Source
uk: Джерело

en: Community
uk: Спільнота

en: Your search yielded no results
uk: За вашим пошуковим запитом нічого не знайдено

en: Custom Fields
uk: Нетипові поля

en: Middle
uk: Середина

en: Content Top
uk: Вміст зверху

en: Long description
uk: Докладний опис

en: Requirements
uk: Вимоги

en: Video
uk: Відео

en: Website
uk: Веб-сайт

en: Authentication
uk: Автентифікація

en: Top Menu
uk: Верхнє меню

en: Story
uk: Історія

en: You are here
uk: Ви є тут

en: post body
uk: текст повідомлення

en: Processing
uk: Обробка

en: Apply
uk: Застосувати

en: Examples
uk: Приклади

en: Taxonomy Terms
uk: Терміни таксономії

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
uk[0]: Вдало оброблено @count позицію:
uk[1]: Вдало оброблено @count позиції:
uk[2]: Вдало оброблено @count позицій:

en: test
uk: тест

en: Misc
uk: Інше

en: Services
uk: Служби

en: Application
uk: Програма

en: « first
uk: « перша

en: last »
uk: остання »

en: Organization
uk: Організація

en: Telephone
uk: Телефон

en: Miscellaneous
uk: Різне

en: Identifier
uk: Ідентифікатор

en: Offset
uk: Зміщення

en: Account
uk: Обліковий запис

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Twitter
uk: Твітер

en: Main Content
uk: Основний вміст

en: Sidebar Right
uk: Права бічна панель

en: Rating
uk: Рейтинг

en: Delete Comment
uk: Видалити коментар

en: Page Top
uk: Верх сторінки

en: Page Bottom
uk: Низ сторінки

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: Read more...
uk: Детальніше

en: Update Comment
uk: Оновити коментар

en: Main menu
uk: Головне меню

en: Secondary
uk: Вторинне

en: Abbreviation
uk: Абревіатура

en: Search Terms
uk: Пошукові терміни

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: An error occurred and processing did not complete.
uk: Сталася помилка й обробка не була завершена.

en: Naked
uk: Чистий

en: View panes
uk: Фрагменти панелі видів

en: Content pane
uk: Фрагмент вмісту

en: Page top
uk: Верх сторінки

en: Page bottom
uk: Низ сторінки

en: Sidebar first
uk: Перша бічна панель

en: Base table
uk: Таблиця бази

en: Attach file
uk: Додати файл

en: --None--
uk: --Немає--

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
uk: <em>Головне</em> меню використовується на більшості сайтів для доступу до його основних розділів і найчастіше знаходиться у верхній навігаційній панелі.

en: Menu Bar
uk: Панель меню

en: Highlighted
uk: Виділено

en: Sidebar second
uk: Друга бічна панель

en: Aside
uk: Ззовні

en: Tertiary
uk: Третинне

en: Footer First
uk: Перший нижній колонтитул

en: Footer Second
uk: Другий нижній колонтитул

en: Footer menu
uk: Меню нижнього колонтитулу

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Sitewide
uk: По всьому сайту

en: Organization type
uk: Тип організації

en: AT Three column 3x33 - top
uk: AT Три колонки 3x33 - зверху

en: AT Three column 3x33 - left
uk: AT Три колонки 3x33 - ліворуч

en: AT Three column 3x33 - center
uk: AT Три колонки 3x33 - центр

en: AT Three column 3x33 - right
uk: AT Три колонки 3x33 - праворуч

en: AT Three column 3x33 - bottom
uk: AT Три колонки 3x33 - знизу

en: AT Four column 4x25 - 1
uk: AT Чотири колонки 4x25 - 1

en: AT Four column 4x25 - 2
uk: AT Чотири колонки 4x25 - 2

en: AT Four column 4x25 - 3
uk: AT Чотири колонки 4x25 - 3

en: AT Four column 4x25 - 4
uk: AT Чотири колонки 4x25 - 4

en: Subscribe to !feed-title
uk: Підписатися на !feed-title

en: Searching
uk: Виконується пошук

en: Search Users
uk: Пошук користувачів
