OpenCivic (7.x-2.0-alpha1) - en to bs translation catalogue (49 entries)

en: Home
bs: Početna

en: Title
bs: Naslov

en: Body
bs: Tijelo

en: Content
bs: Sadržaj

en: Username
bs: Korisničko ime

en: Type
bs: Tip

en: yes
bs: da

en: Description
bs: Opis

en: more
bs: još

en: Comments
bs: Komentari

en: Tags
bs: Tagovi

en: Project
bs: Projekt

en: Date
bs: Datum

en: Password
bs: Lozinka

en: Image
bs: Slika

en: Required
bs: Obavezno

en: Name
bs: Ime

en: Label
bs: Oznaka

en: Help
bs: Pomoć

en: Event
bs: Događaj

en: User
bs: Korisnik

en: Options
bs: Opcije

en: Contact
bs: Kontakt

en: Block
bs: Blok

en: Page
bs: Strana

en: Location
bs: Lokacija

en: Fields
bs: Polja

en: Details
bs: Detalji

en: Address
bs: Adresa

en: Members
bs: Članovi

en: Arguments
bs: Argumenti

en: Filters
bs: Filteri

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: File attachments
bs: File attachment

en: ‹ previous
bs: ‹ prethodna

en: next ›
bs: iduća ›

en: Source
bs: Izvor

en: Your search yielded no results
bs: Vaša pretraga nije dala nikakve rezultate

en: Story
bs: Priča

en: Processing
bs: Procesujem

en: Apply
bs: Primjeni

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
bs[0]: 1 stavka uspješno procesovana:
bs[1]: @count stavke uspješno procesovane:
bs[2]: @count stavki uspješno procesovano:

en: « first
bs: « prva

en: last »
bs: zadnja »

en: Account
bs: Korisnički račun

en: Primary tabs
bs: Primarni tabovi

en: Secondary tabs
bs: Sekundarni tabovi

en: An error occurred and processing did not complete.
bs: Došlo je do greške i procesovanje nije završeno.

en: Footer menu
bs: Footer meni
