OpenCivic (7.x-2.0-alpha1) - en to el translation catalogue (89 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: User Login
el: Σύνδεση χρήστη

en: Submit
el: Υποβολή

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Type
el: Τύπος

en: yes
el: ναι

en: Description
el: Περιγραφή

en: more
el: περισσότερα

en: Comments
el: Σχόλια

en: Action
el: Ενέργεια

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Resources
el: Πηγές

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Password
el: Συνθηματικό

en: Image
el: Εικόνα

en: Required
el: Υποχρεωτικό

en: Name
el: Όνομα

en: Label
el: Ετικέτα

en: Help
el: Βοήθεια

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: Event
el: Συμβάν

en: User
el: Χρήστης

en: Options
el: Επιλογές

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: no
el: όχι

en: Done
el: Έγινε

en: Block
el: Μπλοκ

en: Page
el: Σελίδα

en: Logo
el: Λογότυπο

en: Voting
el: Ψήφιση

en: Url
el: Διεύθυνση (URL)

en: Host
el: Υπολογιστής βάσης

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Fields
el: Πεδία

en: Nodes
el: Κόμβοι

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Phone
el: Τηλέφωνο

en: Address
el: Διεύθυνση

en: State
el: Κατάσταση

en: Desc
el: Φθί

en: Method
el: Μέθοδος

en: Blog
el: Ιστολόγιο

en: Arguments
el: Παράμετροι

en: Filters
el: Φίλτρα

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: File attachments
el: Συνημμένα αρχεία

en: Key
el: Κλειδί

en: ‹ previous
el: ‹ προηγούμενη

en: next ›
el: επόμενη ›

en: Source
el: Πηγή

en: Your search yielded no results
el: Η αναζήτησή σας δεν έδωσε αποτελέσματα

en: Website
el: Ιστοσελίδα

en: Authentication
el: Πιστοποίηση

en: Story
el: Ιστόρημα

en: You are here
el: Είστε εδώ

en: Processing
el: Επεξεργασία

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Examples
el: Παραδείγματα

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
el[0]: Επιτυχής επεξεργασία 1 αντικειμένου:
el[1]: Επιτυχής επεξεργασία @count αντικειμένων:

en: « first
el: « πρώτη

en: last »
el: τελευταία »

en: Identifier
el: Αναγνωριστικό

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Account
el: Λογαριασμός

en: Skip to main content
el: Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: Main menu
el: Κύριο μενού

en: Abbreviation
el: Συντομογραφία

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: An error occurred and processing did not complete.
el: Συνέβη ένα σφάλμα και η διεργασία δεν ολοκληρώθηκε.

en: Naked
el: Γυμνό

en: Page top
el: Κορυφή σελίδας

en: Page bottom
el: Βάση σελίδας

en: Sidebar first
el: Πρώτη πλευρική ζώνη

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
el: Το <em>Κύριο</em> μενού χρησιμοποιείται σε πολλές ιστοσελίδες για να δείχνει τις κεντρικές ενότητες της ιστοσελίδας, συχνά σε ένα μενού πλοήγησης στην κορυφή.

en: Highlighted
el: Ζώνη ενδεδειγμένων

en: Sidebar second
el: Δεύτερη πλευρική ζώνη

en: Footer menu
el: Μενού υποσέλιδου

en: Asc
el: Αύξ

en: Subscribe to !feed-title
el: Εγγραφή στο !feed-title
