OpenCivic (7.x-2.0-alpha1) - en to mr translation catalogue (50 entries)

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: User Login
mr: सदस्य प्रवेश

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Content
mr: साहित्य

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: Type
mr: प्रकार

en: yes
mr: हो

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: more
mr: आणखी

en: Comments
mr: प्रतिक्रिया

en: Action
mr: कृती

en: Full description
mr: पूर्ण माहिती

en: License
mr: परवाना

en: Resources
mr: संसाधने

en: Project
mr: प्रकल्प

en: Date
mr: दिनांक

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Password
mr: परवलीचा शब्द

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Required
mr: आवश्यक

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Help
mr: मदत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Views
mr: याद्या

en: Event
mr: कार्यक्रम

en: User
mr: सदस्य

en: Email
mr: ईमेल

en: Options
mr: विकल्प

en: Contact
mr: संपर्क

en: Done
mr: पूर्ण झाले

en: Block
mr: भाग

en: Page
mr: पान

en: Logo
mr: प्रतिक-चिन्ह

en: Location
mr: स्थळ

en: Phone
mr: दूरध्वनी

en: Address
mr: पत्ता

en: State
mr: राज्य

en: Method
mr: पद्धत(Method)

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: ‹ previous
mr: ‹ मागे

en: next ›
mr: पुढे ›

en: Your search yielded no results
mr: तुमच्या शोधातून कसलेच निष्पण्ण झाले नाही.

en: Website
mr: संकेतस्थळ

en: « first
mr: « प्रथम

en: last »
mr: अंतिम »

en: Account
mr: खाते

en: Rating
mr: श्रेणी
